Θαυμάζοντας...

ru1BwaG.jpg
 
Ενα από τα πιο αγαπημένα μέρη ,τα οποία έχω επισκεφτεί πολλές φορές ,ειναι η περιοχή της λίμνης Πλαστήρα.Η πρώτη που ήταν το 1998 ήταν κι αυτη που θα θυμάμαι πάντα .Μάιος ,με τη λίμνη πλημμυρισμένη και πίσω τα Άγραφα κάτασπρα
Νιωθω πολύ τυχερός που γνώρισα αυτήν την περιοχή πριν ακόμη γίνει αυτή η ανάπτυξη που υπάρχει σήμερα.
Στις φωτογραφίες ειναι η ταβέρνα "μνημείο "στο Λαμπερό, μέσα στην οποία εχουν διεξαχθεί μεγάλες μάχες και την οποία δουλεύουν δυο καλά παλικάριατα οποία εχουν πάθει λαχτάρα απ αυτα που τρ'ωγαμε και πίναμε οποτε πηγαίναμε .
Οι φωτογραφίες ειναι παλιές ,γύρω στα 20 χρόνια πριν.

WcqFyRt.jpg


2HqAPlG.jpg
 
Last edited:
Ενα από τα πιο αγαπημένα μέρη ,τα οποία έχω επισκεφτεί πολλές φορές ,ειναι η περιοχή της λίμνης Πλαστήρα.Η πρώτη που ήταν το 1998 ήταν κι αυτη που θα θυμάμαι πάντα .Μάιος ,με τη λίμνη πλημμυρισμένη και πίσω τα Άγραφα κάτασπρα
Νιωθω πολύ τυχερός που γνώρισα αυτήν την περιοχή πριν ακόμη γίνει αυτή η ανάπτυξη που υπάρχει σήμερα.
Στις φωτογραφίες ειναι η ταβέρνα "μνημείο "στο Λαμπερό, μέσα στην οποία εχουν διεξαχθεί μεγάλες μάχες και την οποία δουλεύουν δυο καλά παλικάριατα οποία εχουν πάθει λαχτάρα απ αυτα που τρ'ωγαμε και πίναμε οποτε πηγαίναμε .
Οι φωτογραφίες ειναι παλιές ,γύρω στα 20 χρόνια πριν.

WcqFyRt.jpg


2HqAPlG.jpg
Για καμιά ταβέρνα είσαι φωτιά και λαύρα!!😁
 
Για καμιά ταβέρνα είσαι φωτιά και λαύρα!!😁
Εγω ειμαι ,οι υπόλοιποι δεν είστε. Αλλά τι να λέμε τώρα μεγάλοι άνθρωποι χοληστερίνης ζάχαρα με μαρούλια και μπρόκολα θα ζείτε από δω και πέρα. :rolleyes:
Έλα σταμάτα τώρα και μόλις σε μία προβατίνα ψητή.
 
Να σαι εκεί απάνω στις πλαγιές και να αλωνίζουν τα ασπρόμαυρα!τσολιας στα ανακτορα!ονειρεμένα και μαγικά συνάμα περδικομερη!
δεν εχει περδικες εκει ...δεν εχω ακουσει ή σηκωσει ποτε καμια...δεν ξερω γιατι....τα τελευταια χρονια ανθιζουν ελαφια και ζαρκαδια εκει μεσα...εχουν χαθει πολλα σκυλια ...αλλα βρεθηκαν αλλα οχι...και εγω περστικος με το αμαξι ημουν..δεν κατεβασα σκυλι εκει...
 
Back
Top