Θαυμάζοντας...

μια απογευματινη βωλτουλα στο βουνο στο εκλησακι που εκανα στησαμε σημερα με καμαρη και την σημαιααααα .my man. .RESPECT.screen shot windows ΥΓ μωλις εστησα την σημαια αρχησανε και η τσιχλητσεςςςς να κανουνε παρελασηηη,κιωμος ειναι ακωμη εδωωωω:oops:;)
 
μια πρωινη βωλτουλα στο βουνοοο ειπια το καφεδακιμου το τσιπουρακιμου αναψα και το καντηλακι στο εκλησακιμου και απωλαυσα τα γουργουριτα απο τα τρυγονια και τα αηδονια να δηνουνε ρεσιταλλλλ,και βεβαια της ωμορφιες της φυσηςςςς,,αυτο ειναι ΕΠΑΡΧΙΑ παιδεςςς .my man. ;)japanese girl names meaning warriorΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗΗΗΗ.shake hands.
 
μια χθεσινη πεζωπορεια ψιλααα στα μπεκατσοτοπιαμουυυυ,περπατησα ακουσα τα αηδονια και τα τουρτουρισματα απο τα τριγονια,,και στο τελος εκατσα στο κιοσκι και αγναντευαααα τον καμπομαςςςς .my man. ΥΓ ειδου και η κοπριες ενως λυκαρουυυυ επανω στον δρομο,,δυστιχως τα τριγονακια δεν μου εκαναν την χαρη για καμια φωτο μιας και παιζανε ζευγαρακια σαν τρελααααα ενα πρωλαβα και τραβηξα αλα με το κινητο δεν εχης περιθωρεια καλης φωτο στο πεταμααααhow do you print screenστο βαθοςςς της φωτο το χωριομουυυimage hosting softwareγιασουυυυ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑ με της ομωρφιεσουυυυυυ .RESPECT.
 
Σήμερα ανέβηκα στην κορφή του Ψηλορείτη για να γιορτάσω την άρση του Λοκνταουν.

Περίπου στα 2000 μέτρα είναι το σημείο στο παρακάτω βίντεο.
Από εκεί ακριβώς σηκώθηκε μια πέρδικα μόνη της στα 20 μέτρα από εμένα.

Στο σημείο αυτό ήταν το πρώτο χιόνι που συνάντησα οπότε υποθέτω ότι πήγε εκεί για νερό.

Υποθέτω...Δεν ξέρω.
Αλλά για πιο άλλο λόγο να ήταν σε τέτοιο υψομετρο μια πέρδικα μονη της;

 
Γιατί αυτός είναι ο βιότοπος της πετροπέρδικας. Δεν ξέρω ποιό είδος πέρδικας ζει στον Ψηλορείτη, αλλά αν είναι alectoris graeca (πετροπέρδικα), είναι πολύ συνηθισμένο να ζει σε τέτοια υψόμετρα.
 
Back
Top