Θέματα Συνεργείου

Γιαννη τα 300 δεν τους τα δινεις με τπτ!
Και εμενα το μυαλο μου σε διακοπτη παει! Κανε αναζητηση στο ιντερνετ, υπαρχουν φορουμ που μπορεις να βρεις κατι ενδιαφερον! Δοκιμασε κ αυτο που σου ειπε ο Μπιλ!
 
Παιδιά κυνήγι πάω με αυτό το αυτοκίνητο οπότε είμαι συνεχεια στην εθνικη. Αν ηταν έτσι όλα τα αμάξι πολης θα είχαν το ίδιο πρόβλημα. Κάτι άλλο παίζει, δεν ξέρω.
Σου εχει μείνει μόνιμα αναμένουν το φίλτρο dpf?
 
Όχι Κώστα, έχει ανάψει η ένδειξη της μηχανής. Στο συνεργείο μου είπαν ότι έχει μπουκώσει το φίλτρο.
Νομιζα πως ήταν το φίλτρο dpf τωρα το δικό σου ειναι αλλο θέμα πιθανώς λόγω κακής ποιότητας πετρελαίου!
 
καλησπερα σας κυριοι
Εαν εχει καποιος απο οολους εμας σχεση με
1.Συνεργειο με Εξειδίκευση σε ΦΙΑΤ
2.αγορα-πωληση μεταχειρισμενων αυτοκινητων παρακαλω ας μου κανει ενα μηνυμα

Ευχαριστω
 
καλησπερα σας κυριοι
Εαν εχει καποιος απο οολους εμας σχεση με
1.Συνεργειο με Εξειδίκευση σε ΦΙΑΤ
2.αγορα-πωληση μεταχειρισμενων αυτοκινητων παρακαλω ας μου κανει ενα μηνυμα

Ευχαριστω
Περικλή εδώ στη Λυκόβρυση, απέναντί μου, υπάρχει εξειδικευμένο σε Fiat-Alfa Romeo, ο Παναγιώτης είναι εξαιρετικό παιδί και ακόμα καλύτερος μάστορας με πραγματικά φιλικές τιμές. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 
Παιδια εαν γνωριζει καποιος θα το εκτιμουσα.Εχω ενα nissan qashqai 1.6 dci 4wd και σημερα ξαφνικα μου αναψε λαμπακι μηχανης πορτοκαλι και στο κατραν μου εγραφε start stop system fault και εννοειται το start stop δε δουλευει(αδιαφορο)....τι να παθε....αυριο ειμαι για συνεργειο.:confused:
 
Παιδια εαν γνωριζει καποιος θα το εκτιμουσα.Εχω ενα nissan qashqai 1.6 dci 4wd και σημερα ξαφνικα μου αναψε λαμπακι μηχανης πορτοκαλι και στο κατραν μου εγραφε start stop system fault και εννοειται το start stop δε δουλευει(αδιαφορο)....τι να παθε....αυριο ειμαι για συνεργειο.:confused:
Μαλλον εχει θεμα η μπαταρια, αν κουμπωσουν το διαγνωστικο θα το δειξει.
 
Παιδια εαν γνωριζει καποιος θα το εκτιμουσα.Εχω ενα nissan qashqai 1.6 dci 4wd και σημερα ξαφνικα μου αναψε λαμπακι μηχανης πορτοκαλι και στο κατραν μου εγραφε start stop system fault και εννοειται το start stop δε δουλευει(αδιαφορο)....τι να παθε....αυριο ειμαι για συνεργειο.:confused:
Προφανώς είναι θέμα καυσίμων...Την ίδια ερώτηση έκανε ένας κύριος όταν ήμουν παρών σε ένα συνεργείο και του είπε ο μάστορας πως καλό θα ήταν να τα συνηθείσουμε να τα βλέπουμε τα "Check engine" αναμένα από δω κ στο εξής....όλα γίνονται από τη βιοαιθανόλη....τη νέα χημική ουσία που περιέχει η βενζίνη.....κ να στο σβείσουν θα ξανά ανάψει.......πηγενέ το σε διαγνωστικό πρώτα κ θα δεις... ;)
Και εμένα αναμένο είναι εδώ και ένα χρόνο...
 
Απο μαστόρους στα συνεργεία και γενικώς χορτάσαμε .
Ηundai i20 φίλου ξαφνικά δεν πήγαινε πάνω απο 80 στην Εθνική.Βγαίνει παει σε συνεργείο και η διάγνωση του πρωκτοdoctor ,ήταν δίσκος πλατό κλπ.......
Η ζημιά ποα ήταν ; ειχε πετάξει κολάρο και έχανε νερά από ψυγείο.
Το χειρότερο ; δεν ειχε ανάψει κανένα λαμπάκι στο ταμπλό που να προειδοποιεί για κάτι.
 
Απο μαστόρους στα συνεργεία και γενικώς χορτάσαμε .
Ηundai i20 φίλου ξαφνικά δεν πήγαινε πάνω απο 80 στην Εθνική.Βγαίνει παει σε συνεργείο και η διάγνωση του πρωκτοdoctor ,ήταν δίσκος πλατό κλπ.......
Η ζημιά ποα ήταν ; ειχε πετάξει κολάρο και έχανε νερά από ψυγείο.
Το χειρότερο ; δεν ειχε ανάψει κανένα λαμπάκι στο ταμπλό που να προειδοποιεί για κάτι.
Θερμοκρασία δν σήκωσε;;; :rolleyes:
 
Το check μηχανής προφανώς άναψε λόγω της βλάβης που δείχνει το start stop.... δηλ πιστεύω οτι έχει σχέση το ένα με το άλλο. Και δε ξέρω αύριο αν θα βγάλω άκρη...... μη μπλέξω με κάνα άσχετο.
Αύριο θα τα μαρτυρήσει όλα το διαγνωστικό.
 
Παιδια εαν γνωριζει καποιος θα το εκτιμουσα.Εχω ενα nissan qashqai 1.6 dci 4wd και σημερα ξαφνικα μου αναψε λαμπακι μηχανης πορτοκαλι και στο κατραν μου εγραφε start stop system fault και εννοειται το start stop δε δουλευει(αδιαφορο)....τι να παθε....αυριο ειμαι για συνεργειο.:confused:
Σα καινουργιος κάτοχος κασκαι είχα χθες ενημέρωση από τον πωλητή!Λογικα είναι θέμα μπαταρίας!
 
Σιγουρα μπαταρια ειναι και δεξου την λυπητερη απο 250-300 ευρω για μπαταρια start stop και προγραμματισμο.
Αυτο το συστημα ειναι αχρηστο.

Απο μαστόρους στα συνεργεία και γενικώς χορτάσαμε .
Ηundai i20 φίλου ξαφνικά δεν πήγαινε πάνω απο 80 στην Εθνική.Βγαίνει παει σε συνεργείο και η διάγνωση του πρωκτοdoctor ,ήταν δίσκος πλατό κλπ.......
Η ζημιά ποα ήταν ; ειχε πετάξει κολάρο και έχανε νερά από ψυγείο.
Το χειρότερο ; δεν ειχε ανάψει κανένα λαμπάκι στο ταμπλό που να προειδοποιεί για κάτι.

Και επειδη εχανε νερα το ψυγειο δεν πηγαινε πανω απο 80?
Πολυ περιεργο μου κανει Δημητρη.
 
Και επειδη εχανε νερα το ψυγειο δεν πηγαινε πανω απο 80?
Πολυ περιεργο μου κανει Δημητρη.
Και μενα το ίδιο αλλά και του φίλου. Βγήκε από το συνεργείο και έφυγε καρφί για Λίμνη Πλαστηρα και όλα καλά. Ίσως κάποιος ελεγκτής έβλεπε την μειωμένη πίεση και έκοβε ; τι να πω .
Άβυσσος και τα πολλά ηλεκτρονικά στα αυτοκίνητα.
Ομως αυτά συζητιούνται καλύτερα με προβατίνα και κρασί .. .sarcastic.
 
Back
Top