Θέματα Συνεργείου

ΦΙΛΕ αλλο φταει αυτος που λες εσυ ειναι ο αισθητηρας ΛΑΜΔΑ , ετσι λεγεται δεν ειναι ομως αυτο, κατι τρεχει με την αντλια καυσιμων μαλλον, εκανα μια τριπλα ομως που μου ειπε ο πομπας το δοκιμασα το απογευμα και δεν μου εκανε κατι , ελπιζω να ειναι αυτο αλλιως την κατσαμε την βαρκα, το πρωι για κυνηγι 5 φορες μου εσβησε εν κινηση αστα
 
Μετα απο 220χλμ ,μαζί με τον μηνίσκο και τον συνδεσμο τον δικό μου, χάλασε και το μπαλάκι στο αριστερό ψαλίδι του Μaverick .:(
Δυστυχώς δεν ξεπιρτσινώνει το κομάτι που είναι το μπαλάκι οπότε αλλάζει όλο το ψαλίδι.
Με δεδομένο το βάρος και τη χρήση του αυτοκινήτου , για ιμιτασιόν ούτε που το συζητάω.
Τώρα για να μπω στη διαδικασία να βρω κάποιον που αλλάζει μπαλάκι ,να περιφέρομαι με το ψαλίδι και να είμαι με αμφιβολία για το τι δουλειά θα κάνει ,με βλέπω να πηγαίνω για νέο ψαλίδι.Τιμή 140 με κάποια γενναία έκπτωση.
 
Ερώτηση σε γνώστες, μου μπούκουσε το φίλτρο dpf τι μπορεί να φταίει; Διάβασα ορισμένα πράγματα αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει. Από όσα διάβασα τα πιο κοντινά είναι το να οδηγείς με το λαμπάκι και τα λάδια.
 
Αν το οδηγείς πολύ μέσα στην πόλη με συχνό άναψε σβήσε δεν προλαβαίνει να κάνει αναγέννηση. Θέλει εθνική πυκνά συχνά και πάτημα. Είναι ένα από τα μείον των κινητήρων diesel. Άσε λαμπάκια και λάδια. Δεν έχουν σχέση.
 
Αν το οδηγείς πολύ μέσα στην πόλη με συχνό άναψε σβήσε δεν προλαβαίνει να κάνει αναγέννηση. Θέλει εθνική πυκνά συχνά και πάτημα. Είναι ένα από τα μείον των κινητήρων diesel. Άσε λαμπάκια και λάδια. Δεν έχουν σχέση.
Ακριβώς . Που κι που εθνική κι πάτημα . 3 με 3.500 στρ για 5 km . Κι όταν σταματάς αν ανεβαίνουν οι στροφές στο ρελαντί να αποφεύγεις να το σβήσεις . Να το αφήνεις να κάνει κάθαρση κι όταν πέσουν στο φυσιολογικό μετά να το σβήνεις . Στο Hilux έτσι μου έχουν πει να κάνω .
 
Εχουμε καμια προταση για μαστορα ,εντος λεκανοπεδίου,που να καταπιανεται με ηλετρικους μηχανισμους παραθυρων αυτοκινήτου?
Μηπως μου ερθει καπως ....λογικοτερο απο τα 300+,που ζηταει η αντιπροσωπεία ...:(
Δεχομαστε και π.μ. αν καποιος δεν θελει να θεωρηθει πως κανει διαφήμιση!:)
 
Ερώτηση σε γνώστες, μου μπούκουσε το φίλτρο dpf τι μπορεί να φταίει; Διάβασα ορισμένα πράγματα αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να ισχύει. Από όσα διάβασα τα πιο κοντινά είναι το να οδηγείς με το λαμπάκι και τα λάδια.
σού είπανε τιμή για αντικατάσταση ? Σε συνάδερφο μου του ζητούσανε 1.200€ σε vw τελικά το κατήργησε με κόστος 250€ περίπου
 
Εχουμε καμια προταση για μαστορα ,εντος λεκανοπεδίου,που να καταπιανεται με ηλετρικους μηχανισμους παραθυρων αυτοκινήτου?
Μηπως μου ερθει καπως ....λογικοτερο απο τα 300+,που ζηταει η αντιπροσωπεία ...:(
Δεχομαστε και π.μ. αν καποιος δεν θελει να θεωρηθει πως κανει διαφήμιση!:)
Γιάννη αν θες γράψε μας ποιο είναι το πρόβλημα. Είχα και εγώ ένα πρόβλημα το οποίο λύθηκε εύκολα και σχετικά ανώδυνα. Επίσης για ποιο αμάξι το θες?
 
Καποια στιγμη,σταματησε να λειτουργει το τζαμι του οδηγου.
Μετα απο καποιο χρονικο διάστημα,δεν ανεβοκατεβαινε κανενα παράθυρο απο το χειριστηριο του οδηγού.
Απο τα δικα τους,μεμονωμενα,λειτουργουν κανονικα.
Μου ειχαν πει αρχικα,απο την αντιπροσωπεία,για μοτερ-μηχανισμο,παραθυρου.
Εμενα,μελλον για χειριστήριο μου κανει....
Peugeot 3008.
 
Καποια στιγμη,σταματησε να λειτουργει το τζαμι του οδηγου.
Μετα απο καποιο χρονικο διάστημα,δεν ανεβοκατεβαινε κανενα παράθυρο απο το χειριστηριο του οδηγού.
Απο τα δικα τους,μεμονωμενα,λειτουργουν κανονικα.
Μου ειχαν πει αρχικα,απο την αντιπροσωπεία,για μοτερ-μηχανισμο,παραθυρου.
Εμενα,μελλον για χειριστήριο μου κανει....
Peugeot 3008.
Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μου έκαναν update στον εγκέφαλο και έφτιαξε. Δεν μου πήραν πολλά λεφτά αλλά δεν θυμάμαι κιόλας πόσα. Μιλάω σίγουρα για κάτω από 50€. Μπορεί και 20€ να ήταν, δεν θυμάμαι καθόλου!
 
Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μου έκαναν update στον εγκέφαλο και έφτιαξε. Δεν μου πήραν πολλά λεφτά αλλά δεν θυμάμαι κιόλας πόσα. Μιλάω σίγουρα για κάτω από 50€. Μπορεί και 20€ να ήταν, δεν θυμάμαι καθόλου!
Το πηγα αντιπροσωπεία ρε Bill και διεγνωσαν αυτο που λεω πιο πανω.
Μαλλον για "σφαξιμο" με προοριζαν....
 
Παιδιά κυνήγι πάω με αυτό το αυτοκίνητο οπότε είμαι συνεχεια στην εθνικη. Αν ηταν έτσι όλα τα αμάξι πολης θα είχαν το ίδιο πρόβλημα. Κάτι άλλο παίζει, δεν ξέρω.
 
Last edited by a moderator:
Το πηγα αντιπροσωπεία ρε Bill και διεγνωσαν αυτο που λεω πιο πανω.
Μαλλον για "σφαξιμο" με προοριζαν....
Κατάλαβα. Έχω έναν γνωστό αλλά δεν φτιάχνει peugeot. Θα ρωτήσω έναν φίλο που έχει μαγαζί με ανταλλακτικά αυτοκινήτου και θα επανέλθω μέχρι αύριο το βράδυ!
 
Back
Top