Η σκύλα σε οίστρο

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα.Εχω και γώ το ίδιο πρόβλημά.Χθες σταμάτησε το αίμα και η σκύλα μόλις πάει ο αρσενικός γυρίζει και δεν τον αφήνει.Έχω σκάσει....Καμιά ιδέα?.Έχω μπλέξει με αρσενικοθύληκο..
 
Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα.Εχω και γώ το ίδιο πρόβλημά.Χθες σταμάτησε το αίμα και η σκύλα μόλις πάει ο αρσενικός γυρίζει και δεν τον αφήνει.Έχω σκάσει....Καμιά ιδέα?.Έχω μπλέξει με αρσενικοθύληκο..
Έχουν γραφτεί παραπάνω όλα, το τελευταίο που μπορείς να κάνεις είναι να αφήσεις τα ζώα 2-3 μέρες μαζί στον ίδιο χώρο.
 
Έχουν γραφτεί παραπάνω όλα, το τελευταίο που μπορείς να κάνεις είναι να αφήσεις τα ζώα 2-3 μέρες μαζί στον ίδιο χώρο.
Γιωργη με αυτον τον τροπο δεν προκειται να πετυχει τιποτα
Αν η σκυλα δεν θελει το αρσενικο
το μονο που θα πετυχει ειναι φαγωμαρα και οι δαγκωματιες του αρσενικου
 
Γιωργη με αυτον τον τροπο δεν προκειται να πετυχει τιποτα
Αν η σκυλα δεν θελει το αρσενικο
το μονο που θα πετυχει ειναι φαγωμαρα και οι δαγκωματιες του αρσενικου
Κώστα ,τι να πω, άβυσσος η ψυχή του θηλυκού . Από αυτά που έχω δει όμως, αν η θηλυκιά είναι επιθετική, το βλέπεις από τις πρώτες στιγμές. Οπότε τότε σίγουρα δεν υπάρχει λόγος και να τα αφήσεις μαζί. Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που η θηλυκιά θέλει τον χρόνο της, να κάνει τα παιχνίδια της και στο τέλος την βρίσκουν την άκρη.
 
https://postimg.cc/pmKnnxwY
Τελικά το ποθούμενο ήρθε σήμερα
Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας..
Ευχάριστα νέα! Εύχομαι καλά αποτελέσματα! Ξαναβάλ' τα σε 48 ώρες.
Για πες μας αν θέλεις, πώς στέφθηκε με επιτυχία το εγχείρημα τελικά;
 
Η Diana είχε ένα μπαλάκι από κουτάβι το αγαπημενο της.Ο αρσενικός όταν είδε ότι δεν κάθεται της το πήρε και δεν της το δινε πίσω....με λίγα λόγια της έσπασε το τσαμπουκά και την κυριαρχία.Μετά από λίγο και εφόσον την βούτηξε ήρθε το κόλλημα...
 
Μέχρι πότε μπορουνε να θυλαζουν τα κουτάβια;
μετα απο 40 μερες σιγα σιγα πρεπει να σταματησουν..τα δοντια των κουταβιων καμια φορα δημιουργουν μεγαλα προβληματα στη σκυλα
 
Προχθές στο μπεκατσοκυνήγι που ήμουν με τους φίλους μου κυνηγούσε η κουτάβα μου παρέα με 2 αρσενικά Setter....κάποιες φορές το ένα setter πήγαινε κ τη μύριζε χαμηλά,επίσης και όταν ουρούσε η σκύλα.....Μάλιστα το 2ο setter καθώς φτάσαμε στο αυτοκίνητο να φύγουμε,την καβάλησε αλλά αυτή έκατσε τελείως κάτω.....την κοίταξα πίσω προσεκτικά να δω για αιματάκια αλλά ήταν καθαρή.

Η σκύλα είναι μόλις 10 μηνών....λέτε να θέλει να ζευγαρώση...;;;
Εγώ δν θέλω να ζευγαρώση ακόμη διότι είναι σε ανάπτυξη...Εκτός να μην έρθει σε επαφή με αρσενικό τη άλλο θα πρέπει να προσέξω στη σκυλίτσα....;;;
 
Προχθές στο μπεκατσοκυνήγι που ήμουν με τους φίλους μου κυνηγούσε η κουτάβα μου παρέα με 2 αρσενικά Setter....κάποιες φορές το ένα setter πήγαινε κ τη μύριζε χαμηλά,επίσης και όταν ουρούσε η σκύλα.....Μάλιστα το 2ο setter καθώς φτάσαμε στο αυτοκίνητο να φύγουμε,την καβάλησε αλλά αυτή έκατσε τελείως κάτω.....την κοίταξα πίσω προσεκτικά να δω για αιματάκια αλλά ήταν καθαρή.

Η σκύλα είναι μόλις 10 μηνών....λέτε να θέλει να ζευγαρώση...;;;
Εγώ δν θέλω να ζευγαρώση ακόμη διότι είναι σε ανάπτυξη...Εκτός να μην έρθει σε επαφή με αρσενικό τη άλλο θα πρέπει να προσέξω στη σκυλίτσα....;;;
Πριν από το αίμα υπάρχει ένα υγρό που δε φαίνεται αλλά οι σκύλοι το πιάνουν από χιλιόμετρα είναι τα προεόρτια που λεμε.Καλύτερα να την κλείσειs μεσα μεχρι να περασει ο κυκλοs γιατι πεζει και το φαινομενο να εχειs καμια φυγη.Ζευγαρωματα και τα τοιαυτα τα ξεχναμε μεχρι τα 4 χρονια
 
Πριν από το αίμα υπάρχει ένα υγρό που δε φαίνεται αλλά οι σκύλοι το πιάνουν από χιλιόμετρα είναι τα προεόρτια που λεμε.Καλύτερα να την κλείσειs μεσα μεχρι να περασει ο κυκλοs γιατι πεζει και το φαινομενο να εχειs καμια φυγη.Ζευγαρωματα και τα τοιαυτα τα ξεχναμε μεχρι τα 4 χρονια
Πόσο περίπου διαρκεί ο κύκλος της;;
 
Back
Top