"Η Μαγεία στο Κυνήγι της Μπεκάτσας" Επ.5

αν δεν κάνω λάθος έχεις την shotkam, εγω ούτε την εχω, ουτε την εχω δει από κοντά, (ολοι οι φιλοι κυνηγοί ειναι καρμίριδες lol) αλλά έχω δει άπειρα βιντεάκια κυνηγιού με αυτή όπως και τις οδηγίες για το σετάρισμά της. Αυτό που πρόσεξα είναι ότι η κουκίδα δεν συνάδει με το αποτέλεσμα της βολής, πάντα σε σύγκριση με αυτά που εχω παρακολουθήσει. Μάλιστα σε κυνήγια που δείχνεις σε διαφορετικές μέρες δείχνει διαφορετικά. Ισως ο @milvus που ανεβάζει και αυτός βιντεάκια μπορεί να πει την αποψή του. Στην τελική βέβαια η κάμερα δεν μετράει καθόλου στο αποτέλεσμα, αλλά στο να δούμε σκοπευτικά λάθη και να τα διορθώσουμε, το οποιό προυποθέτει την σωστή τοποθέτηση στο όπλο.
Συμφωνώ με όσα λες...αλλά ο λόγος που αγόρασα την shotkam είναι για να γράψω την μπεκάτσα όσο πιο κοντά γίνεται...Σίγουρα βοηθάει να διορθώνεις σκοπευτικα λάθη...αλλά για μένα είναι δευτερεύον...Μπορεί στη φάση που λες να είχε ξερυθμιστει το καλιμπραρισμα της...αλλά αφού φαίνεται η μπεκάτσα...δεν με ενδιέφερε καθόλου και γι αυτό και δεν το πρόσεξα!!😉🙂
 
Back
Top