Ζητούνται 12 "ανενεργά" αναγομωμένα φυσίγγια

Ζητώ από όποιον φίλο ευκαιρεί αυτές τις μέρες, να μου γεμίσει 12 "ριγμένα" φυσίγγια σκαγιών 28-30γρ, μήκους 66-67mm με ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΚΑΨΟΥΛΙ - ιδανικά, 12mm μέταλλο και με ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΡΟΥΤΙ, για ασφαλή προπόνηση quad load μέσα στο σπίτι.
Μου είναι πολύ σημαντικό να είναι ίδιο βάρος και μήκος με τα "κανονικά" φυσίγγια !! Εννοείται πως θα καλύψω οποιοδήποτε κόστος + μεταφορικά.
Όποιος φίλος μπορέσει να με εξυπηρετήσει σύντομα, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!

[παιδιά έκανα τη δουλειά μου - με εξυπηρέτησε φίλος από εδώ ! Ευχαριστώ πάρα πολύ !!! ]
 
Last edited:
Ζητώ από όποιον φίλο ευκαιρεί αυτές τις μέρες, να μου γεμίσει 12 "ριγμένα" φυσίγγια σκαγιών 28-30γρ, μήκους 66-67mm με ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΚΑΨΟΥΛΙ - ΙΔΑΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΡΟΥΤΙ, για ασφαλή προπόνηση quad load μέσα στο σπίτι.
Μου είναι πολύ σημαντικό να είναι ίδιο βάρος και μήκος με τα "κανονικά" φυσίγγια !! Εννοείται πως θα καλύψω οποιοδήποτε κόστος + μεταφορικά.
Όποιος φίλος μπορέσει να με εξυπηρετήσει σύντομα, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!
Πολύ σωστή η αναζήτηση σου ,δεν υπάρχει κάτι σε αδρανειας αλλά να να μοιάζουν με τα κανονικά σε όψη βάρος;
 
Να πω μια βλακεία, αν μεταφέρεις τη γόμωση σε ρηγμενους κάλυκες με κάτι άλλο στη θέση της πυρίτιδας; Μόνο το θέμα καλιμπραρισματος μένει αλλά αφού το γέμισμα άδειασμα θα το κάνεις με το χέρι ;
 
[παιδιά έκανα τη δουλειά μου - με εξυπηρέτησε φίλος από εδώ ! Ευχαριστώ πάρα πολύ !!! ]
Να πω μια βλακεία, αν μεταφέρεις τη γόμωση σε ρηγμενους κάλυκες με κάτι άλλο στη θέση της πυρίτιδας; Μόνο το θέμα καλιμπραρισματος μένει αλλά αφού το γέμισμα άδειασμα θα το κάνεις με το χέρι ;
Όλα νομίζω μπορούν να γίνουν με το χέρι, πέραν του αστεροειδούς κλεισίματος - εκεί, θέλει εργαλείο.
...και μια και το έφερε η κουβέντα, για τη χρήση που κουβεντιάζουμε, δεν βολεύει ρελιαστό με τζαμάκι, αφού είναι πολύ πιθανό να σου πέσουν κανά-δυο-τρία φυσέκια κάτω στην προπόνηση...και με κατεύθυνση κατακόρυφη προς το πλακάκι του σπιτιού;; σίγουρη ζημιά !
 
Last edited:
Το πρόβλημα με τους ριγμένους κάλυκες είναι ότι μετά από 2-3 χρήσεις μπαίνει εντελώς μέσα το καψουλι και δεν φρενάρει πλέον την βελόνα οπότε δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις πλέον σαν φυσιγγι αδράνειας για να ρίχνεις την βελόνα.
 
Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς έναν φίλο που γνώρισα εδώ μέσα, παλαιό μέλος του φόρουμ μας και πολύ πολύ καλό παιδί. Αυτός ο ταπεινός Άνθρωπος - ο οποίος μου ζήτησε να μην τον ονοματίσω και το σέβομαι - φρόντισε να ετοιμάσει μέσα σε λίγες ώρες από την ανάρτησή μου, τα 12 φυσίγγια που έψαχνα, όπως τα ήθελα, με το σωστό μήκος και βάρος. Επίσης, φρόντισε να τα έχω ήδη στα χέρια μου και να προπονούμαι !!!

Σε υπερευχαριστώ φίλε μου !!! Ότι και να σου πω θα είναι λίγο!!! Η βοήθειά σου, πιο πολύτιμη απ' όσο φαντάζεσαι !!!


ipscbelt.jpeg
 
Το πρόβλημα με τους ριγμένους κάλυκες είναι ότι μετά από 2-3 χρήσεις μπαίνει εντελώς μέσα το καψουλι και δεν φρενάρει πλέον την βελόνα οπότε δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις πλέον σαν φυσιγγι αδράνειας για να ρίχνεις την βελόνα.
Γι αυτό το λόγο υπάρχουν τα αλουμινένια ελατηρίου.
Δηλαδή, όταν προπονούμαι σε γεμίσματα, βάζω κατ' αρχήν το αλουμινένιο στη θαλάμη και μετά γεμίζω αποθήκη με δυάδες ή τετράδες από τα γεμισμένα-"σκασμένα". Αυτά, δεν φτάνουν ποτέ στη θαλάμη. Και αν φτάσει κάποιο, το πετάω έξω και ξαναβάζω το αλουμινένιο για να αποφορτίσω τη σκανδάλη/βελόνα.
 
Ζητώ από όποιον φίλο ευκαιρεί αυτές τις μέρες, να μου γεμίσει 12 "ριγμένα" φυσίγγια σκαγιών 28-30γρ, μήκους 66-67mm με ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΚΑΨΟΥΛΙ - ιδανικά, 12mm μέταλλο και με ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΡΟΥΤΙ, για ασφαλή προπόνηση quad load μέσα στο σπίτι.
Μου είναι πολύ σημαντικό να είναι ίδιο βάρος και μήκος με τα "κανονικά" φυσίγγια !! Εννοείται πως θα καλύψω οποιοδήποτε κόστος + μεταφορικά.
Όποιος φίλος μπορέσει να με εξυπηρετήσει σύντομα, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!

[παιδιά έκανα τη δουλειά μου - με εξυπηρέτησε φίλος από εδώ ! Ευχαριστώ πάρα πολύ !!! ]

Μόνο μη σε δει ο γείτονας από απέναντι! .yel.
 
Back
Top