Ερώτηση

Καλησπέρα σας.Μια ερώτηση να κάνω & θα ήθελα λίγο τα φώτα σας αν γνωρίζετε.
Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει έγκαιρα η αναννέωση του όπλου (έπρεπε να έχει γίνει από τον Σεπτέμβριο του 2018) & πάει ο φίλος μου τώρα υπάρχουν κυρώσεις;Κάπου διάβασα ότι το πρόστιμο είναι 20 φορές πάνω.Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα σας.Μια ερώτηση να κάνω & θα ήθελα λίγο τα φώτα σας αν γνωρίζετε.
Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει έγκαιρα η αναννέωση του όπλου (έπρεπε να έχει γίνει από τον Σεπτέμβριο του 2018) & πάει ο φίλος μου τώρα υπάρχουν κυρώσεις;Κάπου διάβασα ότι το πρόστιμο είναι 20 φορές πάνω.Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.
Δεν υπαρχει θεμα κανενα!Απλα αντι για 3 ευρο θα πληρωσει 6 για το παραβολο.
 
Καλησπέρα σας.Μια ερώτηση να κάνω & θα ήθελα λίγο τα φώτα σας αν γνωρίζετε.
Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει έγκαιρα η αναννέωση του όπλου (έπρεπε να έχει γίνει από τον Σεπτέμβριο του 2018) & πάει ο φίλος μου τώρα υπάρχουν κυρώσεις;Κάπου διάβασα ότι το πρόστιμο είναι 20 φορές πάνω.Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.
20 φορές πάνω αποκλείεται.......Αν θυμάμαι καλά η αναθεώριση θα κοστίσει πάνω κάτω 35€......(παθολόγος, νέες φωτό του κατόχου και 5-10€ τα παράβολα)....Πριν μια 7 ετία ίσχυε αυτό που λες. Και η αναθεώρηση του (λυγμένου) όπλου κόστιζε 120€ τότε...Τώρα ίσως είναι κ φθηνότερο.
 
Καλησπέρα σας.Μια ερώτηση να κάνω & θα ήθελα λίγο τα φώτα σας αν γνωρίζετε.
Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει έγκαιρα η αναννέωση του όπλου (έπρεπε να έχει γίνει από τον Σεπτέμβριο του 2018) & πάει ο φίλος μου τώρα υπάρχουν κυρώσεις;Κάπου διάβασα ότι το πρόστιμο είναι 20 φορές πάνω.Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.
Όπως είπαν και τα Παλικάρια ένα παράβολο είναι η διαφορά στα ΚΕΠ αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 15 ευρώ
Απλά να το κάνει άμεσα γιατί να μην έχει τραβήγματα με τους Σεριφιδες ;)
 
Όπως είπαν και τα Παλικάρια ένα παράβολο είναι η διαφορά στα ΚΕΠ αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 15 ευρώ
Απλά να το κάνει άμεσα γιατί να μην έχει τραβήγματα με τους Σεριφιδες ;)
Έτσι είναι, 3€ άμα γίνει εμπρόθεσμα, και αν έχει λήξει 15€ το παράβολο, χωρίς άλλες κυρώσεις. Το έχω κάνει κι εγώ πέρυσι με ένα εμπρόθεσμο κι ένα ληγμένο, που το είχα αφήσει επίτηδες για να λήγουν και τα 2 την ίδια ημερομηνία. Και το 2016 είχα κάμει το ίδιο ακριβώς με 2 άλλα όπλα (τα μονόκαννα) ...;)
 
που το είχα αφήσει επίτηδες για να λήγουν και τα 2 την ίδια ημερομηνία.
Και καλύτερα που το κάνεις έτσι.
Το ίδιο κ εγώ έχω κάνει σε όλα τα όπλα μου.....Ποιός ο λόγος π.χ. να πετάω 4πλά 20€ για παθολόγους σε διαφορετικές ημερομηνίες.....Βαριέμαι κ την διαδηκασία.
Ενώ έτσι....Μπαμ κι έξω....:)
 
Έτσι είναι, 3€ άμα γίνει εμπρόθεσμα, και αν έχει λήξει 15€ το παράβολο, χωρίς άλλες κυρώσεις. Το έχω κάνει κι εγώ πέρυσι με ένα εμπρόθεσμο κι ένα ληγμένο, που το είχα αφήσει επίτηδες για να λήγουν και τα 2 την ίδια ημερομηνία. Και το 2016 είχα κάμει το ίδιο ακριβώς με 2 άλλα όπλα (τα μονόκαννα) ...;)
Όπως τα λες Στέλιο,παράβολο 15€ του 6193 χαρτί γιατρού 2 φωτογραφίες & το όπλο.
Ευτυχώς!
 
Παναγιωτη, στο λεω γιατι και μενα με βρηκαν σε επισκεψη μου στο Α.Τ. για δηλωση απωλειας πινακιδας οχηματος. Φιλικα ο ανθρωπος μου ειπε να το δηλωσω την επομενη, γιατι μου ειπε οτι αν σε σταματησουν πχ σε αλκοτεστ, και σε βρουν με ληγμενο οπλο, σε πανε μεσα και περνας αυτοφωρο. Αν δε ειναι και ΣΚ το τρως μεσα. Κριμα ειναι, για μια αβλεψια. Ας παει αμεσα, ή ας παρει ενα τηλεφωνο, ωστε να φανει οτι ενδιαφερθηκε, καμμια φορα ακομα και αυτο ειναι αρκετο για δικαιολογια για την καθυστερηση.
 
Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας. αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν αγοράσω ένα μηχάνημα σκοποβολής χρειάζεται κάποια άδεια για να ρίχνω δίσκους; πάντα μιλάμε μέσα σε δική μου έκταση και εκτός κατοικημένης περιοχής. δεν έχω άδεια θύρας και δεν με ενδιαφέρει και τόσο το κυνήγι αλλά έχω όπλο κανονικά με άδεια κατοχής όπλου.εαν είναι άσχετη η ερώτηση με το θέμα παρακαλώ υποδειξτε μου το σωστό θέμα.ευχαριστω
 
Κυρίες και κύριοι καλησπέρα σας. αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, αν αγοράσω ένα μηχάνημα σκοποβολής χρειάζεται κάποια άδεια για να ρίχνω δίσκους; πάντα μιλάμε μέσα σε δική μου έκταση και εκτός κατοικημένης περιοχής. δεν έχω άδεια θύρας και δεν με ενδιαφέρει και τόσο το κυνήγι αλλά έχω όπλο κανονικά με άδεια κατοχής όπλου.εαν είναι άσχετη η ερώτηση με το θέμα παρακαλώ υποδειξτε μου το σωστό θέμα.ευχαριστω
Εκτός περιόδου κυνηγιού και εκτός σκοπευτηρίου απαγορεύεται Βαγγέλη ακόμα κι αν η έκταση είναι δικιά σου
 
Εκτός περιόδου κυνηγιού και εκτός σκοπευτηρίου απαγορεύεται Βαγγέλη ακόμα κι αν η έκταση είναι δικιά σου
Μαλιστα. εγω ποιο πολυ ηθελα να μαθω αν γινεται να βγει καποιου ειδους αδεια και παντα μιλαμε για προσωπικη χρηση
 
Back
Top