Ερωτήσεις - Απαντήσεις

H Φαμαρς ανηκει στους συνεταιρους Αμπιατικο-Σαλβινελλι,το συγκεκριμενο οπλο ειναι κατασκευεις του 1960,δοκιμασμενο στα 900 μπαρ,70αρα θαλαμη,και πολυ ωραιους αυλους των 18.5χιλ.,.
Σαράντο, αναφέρεσαι στου αυλούς του συγκεκριμένου όπλου ή γενικά στους αυλούς 18,5 χιλ.?
 
Καλημέρα παιδιά,χτες έλυσα το super posse marohci που έχω και παρατήρησα ότι έχει ενα τζόγο στα κλειδιά ΜΟΝΟ όταν λείπει η πάπια και δεν έχει κλείσει,όταν κλείσει δεν κουνάει καθόλου ούτε με την πάπια ούτε χωρίς αυτήν.Φαίνεται και σαν να έχουν χτυπήματα τα κλειδιά.Ποια η γνώμη σας; λέτε να έχω θέμα στην πορεία;χρειάζεται κάποια επισκευή;αν τα καταφέρω θα βάλω φωτογραφίες...
 
Καλημέρα παιδιά,χτες έλυσα το super posse marohci που έχω και παρατήρησα ότι έχει ενα τζόγο στα κλειδιά ΜΟΝΟ όταν λείπει η πάπια και δεν έχει κλείσει,όταν κλείσει δεν κουνάει καθόλου ούτε με την πάπια ούτε χωρίς αυτήν.Φαίνεται και σαν να έχουν χτυπήματα τα κλειδιά.Ποια η γνώμη σας; λέτε να έχω θέμα στην πορεία;χρειάζεται κάποια επισκευή;αν τα καταφέρω θα βάλω φωτογραφίες...
Κατά την δικη μου γνωμη δεν εχεις πρόβλημα αν το οπλο δεν τζογαρει όταν είναι κλειστο ισως να το εκανε και στο παρελθον και δεν το ειχες προσεξει.
 
Μαγνητικου κιολας? Οχι μακρια... Εκτος του οτι αργα η γρηγορα θα το χασεις σε καποιο κλαδι ειναι κ πολλες φορες λιγο αγκωδη...
Αν θες να δοκιμασεις παρε αυτοκολλητο, ειναι πολυ καλυτερο αν κ για μενα δοκιμασε ενα LPA που ειναι κ πολυ μικρο κ αρκετα φωτεινο...
 
Αξίζει η αγορά μαγνητικού σκόπευτρου οπτικής ίνας; Προσφέρει κάτι παραπάνω από την απλή ακίδα;
Όχι φιλε μου για μενα δεν αξιζει να κανεις μια τετοια αγορα είναι πεταμενα χρηματα,ισως να βοηθαει λιγο σε πολύ σκοτεινές ημερες αλλα μεχρι εκει.
 
Αξίζει η αγορά μαγνητικού σκόπευτρου οπτικής ίνας; Προσφέρει κάτι παραπάνω από την απλή ακίδα;
Αν το όπλο σου έρχεται σωστά και ρίχνεις με διοφθαλμη σκοπευση, πέταξε και την απλή μπίλια και άσε μόνο τη ριγα, κέρδος θα έχεις στις μπηχτες ιδίως τουφεκιες.
 
Η mossberg μου είχε δυο ακιδες,μια άσπρη μπροστά κ στην μέση μια χρυσάφι..Τις έβγαλα κ τις δυο κ έβαλα μπροστά μια κόκκινη φωσφόριζε.
Τι κέρδισα???ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΤΙΠΟΤΑ..
Οταν κ τα δυο μάτια εστειαζουν στο θήραμα κ όχι στην ακίδα τότε τι να την κάνει καποιος..
Στο πλαγιοκαννο μου η ακίδα που εχει ίσα κ φαινεται..Και ποτέ μα ποτέ δεν χρειάστηκα κάτι εντονότερο..:)
Ίσως η μόνη χρησιμοτητα της ακιδας να ειναι οταν ρίχνουμε σε ακίνητους στόχους..
 
Εμενα το LPA δυστυχως χαλασε... Εκανε κατι σαν φυσαλιδες μικρες μεσα και εχασε ολη την φωτεινοτητα του... Γυρισα στο εργοστασιακο της beretta...
 
Εμενα το LPA δυστυχως χαλασε... Εκανε κατι σαν φυσαλιδες μικρες μεσα και εχασε ολη την φωτεινοτητα του... Γυρισα στο εργοστασιακο της beretta...

Μπορει να το ειδαν πολυ φωτεινο στο service της Beretta Που το πηγες κ να πηραν κ σε αυτο την πρωτοβουλια να στο επιδιορθωσουν... .ha ha ha.
Σορρυ... .off topic.
 
http://postimg.org/gallery/1hwb6ipei/ παιδιά ή φωτογραφίες του s.posse μου που γράφω παραπάνω ότι κουνανε τα κλειδιά όταν είναι ανοιχτό.τη φώτο με τη σκουριά στην πανω κάνη Κάτο απ την παπια πως την βλέπετε;να ανυσηχω λίγο;;;
 
Back
Top