Επιστροφή μελών στο φόρουμ

Να αρθεί το Ban ΟΛΩΝ των μπαναρισμένων μελών και να δοθεί η δυνατότητα επανεγγραφής μελών;

  • ΔΙΑΦΩΝΩ

    Votes: 16 30,8%
  • ΣΥΜΦΩΝΩ

    Votes: 36 69,2%

  • Total voters
    52
Status
Not open for further replies.
Νικολα αυτό είναι η καθημερινότητα μας δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον κόσμο διαφορετικά θα φορέσουμε ράσο και θα γίνουμε Καλογεροι
Μην δίνεις σημασία καλή καρδιά πάνω από ολα

Καλημερα και απο εδω Κωστα μου!!
Σιγουρα τον κοσμο δεν μπορουμε να τον φτιαξουμε...και οσο μεγαλη
καρδια και να εχεις σημασια εχει τι σηκωνει η ΄΄πετσα σου'' και τι οχι.
Χωρις να φοραω ρασο και χωρις να το παιζω ΄΄παρθενα παναγια''...
γιατι δεν ειμαι...προσεχω τι γραφω...και προσπαθω παντα να μην θιξω
φιλο η συναδελφο. Παρ'ολα αυτα ο γραπτος μου λογος εχει παρεξηγηθει
αρκετες φορες.
Δεν γινετε ομως να δεχτω ΠΧ να γραφει ο Χ ΄΄δεν το γραφω για σενα αλλα
για τους πονηρουληδες''.
Ποιοι ειναι οι πονηρουληδες...και τι σημαινει αυτο?
Και οπως προειπα μονο παρθενα παναγια δεν ειμαι....ειμαι πολυ
αθυροστομος...αλλα ουτε τον δασκαλο τον leo ουτε τον Αρη τους
εκανα να νιωσουν αβολα ουτε για ενα λεπτο ολες αυτες τις ωρες που
ειμασταν μαζι!!! Εαν κανω λαθος εδω ειναι ας το πουν!!
Το φορουμ εχει πανω απο 1800 μελη και γραφουμε οι 100 τουλαχιστον
ας προσεχουμε τι γραφουμε χωρις να αφηνουμε υπονοουμενα για
κανεναν.
Πανω απο ολα να υπαρχει σεβασμος... και ασχετα εαν ο σεβασμος
αποκταται και δεν απαιτειται καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι δεν ειμαστε ξεφραγο αμπελι και να ξερουν τι γραφουν.
Οποια και να ειναι η αποφαση θα την δεχτω...Το τι θα κανω απο εκει
και μετα ειναι δικο μου θεμα φιλε. :)
 
Η πρότασή μου αφορά στην επιστροφή ΟΛΩΝ των μελών για να αποφευχθεί η χειρότερη κατάσταση, αυτή του διαχωρισμού ανθρώπων. Επί της ευκαιρίας λοιπόν της αλλαγής της "ιδιοκτησίας" του φόρουμ, επιστροφή ΟΛΩΝ λοιπόν, με δεδομένη τη διαφύλαξη της τήρησης των κανονισμών του φόρουμ από τη διαχειριστική ομάδα. Η αποδοχή των όρων θεωρείται δεδομένη. Αυτοί που θα χρειαστεί να φύγουν ας ξαναφύγουν.
Επίσης να διευκρινίσω ότι όλα αυτά αποτελούν μια πρόταση κι όχι απόδοση χάριτος...
 
Καλημερα και απο εδω Κωστα μου!!
Σιγουρα τον κοσμο δεν μπορουμε να τον φτιαξουμε...και οσο μεγαλη
καρδια και να εχεις σημασια εχει τι σηκωνει η ΄΄πετσα σου'' και τι οχι.
Χωρις να φοραω ρασο και χωρις να το παιζω ΄΄παρθενα παναγια''...
γιατι δεν ειμαι...προσεχω τι γραφω...και προσπαθω παντα να μην θιξω
φιλο η συναδελφο. Παρ'ολα αυτα ο γραπτος μου λογος εχει παρεξηγηθει
αρκετες φορες.
Δεν γινετε ομως να δεχτω ΠΧ να γραφει ο Χ ΄΄δεν το γραφω για σενα αλλα
για τους πονηρουληδες''.
Ποιοι ειναι οι πονηρουληδες...και τι σημαινει αυτο?
Και οπως προειπα μονο παρθενα παναγια δεν ειμαι....ειμαι πολυ
αθυροστομος...αλλα ουτε τον δασκαλο τον leo ουτε τον Αρη τους
εκανα να νιωσουν αβολα ουτε για ενα λεπτο ολες αυτες τις ωρες που
ειμασταν μαζι!!! Εαν κανω λαθος εδω ειναι ας το πουν!!
Το φορουμ εχει πανω απο 1800 μελη και γραφουμε οι 100 τουλαχιστον
ας προσεχουμε τι γραφουμε χωρις να αφηνουμε υπονοουμενα για
κανεναν.
Πανω απο ολα να υπαρχει σεβασμος... και ασχετα εαν ο σεβασμος
αποκταται και δεν απαιτειται καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι δεν ειμαστε ξεφραγο αμπελι και να ξερουν τι γραφουν.
Οποια και να ειναι η αποφαση θα την δεχτω...Το τι θα κανω απο εκει
και μετα ειναι δικο μου θεμα φιλε. :)
Νικόλα καλημέρα!!!
Σε αυτό το φόρουμ είμαι παρών από την αρχή της λειτουργίας του όπως και σε άλλα στο παρελθόν
Έζησα εποχές που το ξεκατίνιασμα πήγαινε γονα
από πολιτικά μέχρι για το αν το αρβυλο ήταν λαϊκής ή βιτρίνας
ίντριγκες φασαρίες και κάθε λογής μαλλιοτραβηγμα τύπου περμανάντ
Τα χρόνια πέρασαν άλλαξαν πολλά από τότε
τα αυτιά έπεσαν τα πορτοφόλια ξεφουσκωσαν
ο κόσμος κλείστηκε στο καβούκι του προσπαθώντας να επίλυση
τα καθημερινά προβλήματα του
Διαφωνίες υπήρξαν και θα υπάρχουν πάντα όλοι οι χαρακτήρες δεν είναι ίδιοι
το μπαναρισμα και η διαγραφή δεν λειτουργεί σαν θεραπεία
η αδιαφορία και η αλλαγή σελίδας είναι το καλύτερο φάρμακο
Το κυνήγι βάλλεται από παντού και η συρρίκνωση είναι το χειρότερο
σενάριο που θα ακολουθήσει αν δεν μας βρει ενωμένους
Άρα ας ρίξουμε λίγο νερό στο κρασί μας και ας δώσουμε την ευκαιρία
σε Συναδέλφους να επανορθώσουν για τυχόν λάθη τους
 
Η πρότασή μου αφορά στην επιστροφή ΟΛΩΝ των μελών για να αποφευχθεί η χειρότερη κατάσταση, αυτή του διαχωρισμού ανθρώπων. Επί της ευκαιρίας λοιπόν της αλλαγής της "ιδιοκτησίας" του φόρουμ, επιστροφή ΟΛΩΝ λοιπόν, με δεδομένη τη διαφύλαξη της τήρησης των κανονισμών του φόρουμ από τη διαχειριστική ομάδα. Η αποδοχή των όρων θεωρείται δεδομένη. Αυτοί που θα χρειαστεί να φύγουν ας ξαναφύγουν.
Επίσης να διευκρινίσω ότι όλα αυτά αποτελούν μια πρόταση κι όχι απόδοση χάριτος...
Χρήστο καλημέρα. Μετά από πολλά χρόνια ευτυχώς τα ξαναλέμε.💐
Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη ότι πρέπει να υπάρχει ανακοίνωση από την διεύθυνση όταν κάποιος διαγράφεται και τους λόγους που αυτό έγινε.*
Παρότι παθων από κάποιους που νόμισαν ότι θα τους φάω το μεροκάματο, πιστεύω ότι πρέπει να δίνεται στους περισσότερους κι άλλη ευκαιρία μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Μπορει και η διεύθυνση να κάνει κάποιο λάθος ή μπορεί και κάποιο μέλος να τραβάει ζόρια κάποια εποχή...
Ψηφιζω λοιπόν υπέρ ελπίζοντας ότι δεν θα το μετανιώσω!
Γιαννης
* ας υπάρχει και ανακοίνωση επίσημη για την αλλαγή είτε ιδιοκτησίας είτε σημαινοντων μελών για ενημέρωση όλων. Δεν ήμαστε σε πολυεθνική εταιρεία με κρυφό διοικητικό συμβούλιο! 😄
 
Ευχαριστούμε πολυ

Περνάω κατευθείαν στα ερωτήματα και αιτήματα.


Κάποιες πολιτικές τις υιοθετώ, κάποιες τις απορρίπτω, και κάποιες τις αναθεωρώ.

Στο θέμα των ban είμαι απόλυτος.
Όποιος δεν μπορεί να ακολουθήσει τους κανόνες απομακρύνεται.
Το για πόσο, θα αξιολογείται ανα περίπτωση.

Η επιθυμία μου είναι να μπαίνει το μέλος στο φόρουμ και να γουστάρει. Όχι να ξενερώνει.

Οπότε τσακωμοί, ειρωνείες κτλ ειναι κόκκινο πανί.

Να διευκρινίσω εδώ ότι είναι άλλο ο τσακωμός, και άλλο η διαφωνία. Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί συγχέουν τις έννοιες.

Σχετικά με την επιστροφή όλων των μπαναρισμενων μελών, θα απαντήσω με οτι είχα απαντήσει πριν λίγες ημέρες σε παρόμοιο ερώτημα.

"Στα χρόνια λειτουργίας του forum, έχουν μπαναριστεί αρκετά μέλη για διάφορους λόγους το καθένα.
Οπότε δεν μπορεί να γίνει καθολική άρση του μπαν.
Όποιο μέλος όμως πιστεύει ότι δεν συντρέχουν λόγοι πλέον να είναι μπαναρισμένο, μπορεί να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου στο info@hunterslife.gr"


θα ηταν εντελώς πρόχειρο και αυθαίρετο, χωρίς κανέναν προφανή λόγο να αρθεί το ban σε όλα τα μέλη που έχουν μπαναριστεί αλλα και ασέβεια για τα μέλη που τηρούν τους κανόνες.

Κατά συνέπεια το αίτημα ακέραιο απορρίπτεται.

Η οδός για την άρση του μπαν ομως υπαρχει και την ανέφερα παραπάνω.

Αυτά από εμένα
Ελεγχόμενο ξεμπανάρισμα.
Πιστεύω ότι καλύτερο.
Ρε παιδιά , υπάρχει ποιό ωραίο πράγμα απ τη ηρεμία που έχουμε τον τελευταίο καιρό?
Διαβάζω κ που φτιάχνει η διάθεση!
Ωραία ανταλλαγή απόψεων-γνώσεων κ χαβαλές.
Ποιός έχει όρεξη να διαβάζει τσακωμούς κ ειρωνείες?
Πιστεύω είναι κάποιοι που δεν στρώνουν με τπτ και λίγοι που θα μπορούσαν να προσαρμοστούν.
 
Ειμε και εγω της γνομης να επηστρεψουν ορησμενοι αλα οχη ολοι.πθους ενοω,αλο τσακομος για ορησμενα θεματα και διαφονιες αυτοι ναι,αλα οχη αυτοι που επανελημενα ειρονεβοταν καπια μελοι αξιολογα και μη για να το πεζουν εξηπνη και ξερολες,εσκεμενα για μενα για σημφεροντα η επηδη δεν γουσταραν το πρωσοπο αυτο,οχη χονδρες προσβολες σε μελοι αυτο δεν καταπινετε
 
Χρήστο καλημέρα. Μετά από πολλά χρόνια ευτυχώς τα ξαναλέμε.💐
Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη ότι πρέπει να υπάρχει ανακοίνωση από την διεύθυνση όταν κάποιος διαγράφεται και τους λόγους που αυτό έγινε.*
Παρότι παθων από κάποιους που νόμισαν ότι θα τους φάω το μεροκάματο, πιστεύω ότι πρέπει να δίνεται στους περισσότερους κι άλλη ευκαιρία μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Μπορει και η διεύθυνση να κάνει κάποιο λάθος ή μπορεί και κάποιο μέλος να τραβάει ζόρια κάποια εποχή...
Ψηφιζω λοιπόν υπέρ ελπίζοντας ότι δεν θα το μετανιώσω!
Γιαννης
* ας υπάρχει και ανακοίνωση επίσημη για την αλλαγή είτε ιδιοκτησίας είτε σημαινοντων μελών για ενημέρωση όλων. Δεν ήμαστε σε πολυεθνική εταιρεία με κρυφό διοικητικό συμβούλιο! 😄
Γεια σου Γιάννη! Χαίρομαι που τα ξαναλέμε όπως και που σε ξαναδιαβάζω στο φόρουμ!:)
Ήσουν σαφέστατος! 👍
 
Νικόλα καλημέρα!!!
Σε αυτό το φόρουμ είμαι παρών από την αρχή της λειτουργίας του όπως και σε άλλα στο παρελθόν
Έζησα εποχές που το ξεκατίνιασμα πήγαινε γονα
από πολιτικά μέχρι για το αν το αρβυλο ήταν λαϊκής ή βιτρίνας
ίντριγκες φασαρίες και κάθε λογής μαλλιοτραβηγμα τύπου περμανάντ
Τα χρόνια πέρασαν άλλαξαν πολλά από τότε
τα αυτιά έπεσαν τα πορτοφόλια ξεφουσκωσαν
ο κόσμος κλείστηκε στο καβούκι του προσπαθώντας να επίλυση
τα καθημερινά προβλήματα του
Διαφωνίες υπήρξαν και θα υπάρχουν πάντα όλοι οι χαρακτήρες δεν είναι ίδιοι
το μπαναρισμα και η διαγραφή δεν λειτουργεί σαν θεραπεία
η αδιαφορία και η αλλαγή σελίδας είναι το καλύτερο φάρμακο
Το κυνήγι βάλλεται από παντού και η συρρίκνωση είναι το χειρότερο
σενάριο που θα ακολουθήσει αν δεν μας βρει ενωμένους
Άρα ας ρίξουμε λίγο νερό στο κρασί μας και ας δώσουμε την ευκαιρία
σε Συναδέλφους να επανορθώσουν για τυχόν λάθη τους

Κωστα μου εγω ειμαι νεο μελος . Τελος του 2019 γραφτηκα στο φορουμ.
Ασχετα με τα 11.00 περιπου μηνυματα που εχω ,ουσιαστικα εχω γρασσο
στα ματια που λεγαμε στον στρατο μπροστα σε σενα και παλαιοτερα μελη.
Απο την αλλη οποια και να ειναι η αποφαση της διευθυνσης μπορω να
κανω και της επιλογες μου..Εαν δεν μου αρεσει...στραβα το καπελακι μου
και απο δω παν και οι αλλοι....Δεν θα χασει η βενετσια βελονι..Εννοω ουτε το
φορουμ ουτε εγω φιλε μου. :)
 
Ευχαριστούμε πολυ

Περνάω κατευθείαν στα ερωτήματα και αιτήματα.


Κάποιες πολιτικές τις υιοθετώ, κάποιες τις απορρίπτω, και κάποιες τις αναθεωρώ.

Στο θέμα των ban είμαι απόλυτος.
Όποιος δεν μπορεί να ακολουθήσει τους κανόνες απομακρύνεται.
Το για πόσο, θα αξιολογείται ανα περίπτωση.

Η επιθυμία μου είναι να μπαίνει το μέλος στο φόρουμ και να γουστάρει. Όχι να ξενερώνει.

Οπότε τσακωμοί, ειρωνείες κτλ ειναι κόκκινο πανί.

Να διευκρινίσω εδώ ότι είναι άλλο ο τσακωμός, και άλλο η διαφωνία. Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί συγχέουν τις έννοιες.

Σχετικά με την επιστροφή όλων των μπαναρισμενων μελών, θα απαντήσω με οτι είχα απαντήσει πριν λίγες ημέρες σε παρόμοιο ερώτημα.

"Στα χρόνια λειτουργίας του forum, έχουν μπαναριστεί αρκετά μέλη για διάφορους λόγους το καθένα.
Οπότε δεν μπορεί να γίνει καθολική άρση του μπαν.
Όποιο μέλος όμως πιστεύει ότι δεν συντρέχουν λόγοι πλέον να είναι μπαναρισμένο, μπορεί να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου στο info@hunterslife.gr"


θα ηταν εντελώς πρόχειρο και αυθαίρετο, χωρίς κανέναν προφανή λόγο να αρθεί το ban σε όλα τα μέλη που έχουν μπαναριστεί αλλα και ασέβεια για τα μέλη που τηρούν τους κανόνες.

Κατά συνέπεια το αίτημα ακέραιο απορρίπτεται.

Η οδός για την άρση του μπαν ομως υπαρχει και την ανέφερα παραπάνω.

Αυτά από εμένα

Απολύτως σεβαστά αυτά που γράφεις.

Όμως:
.... Κάποιες πολιτικές τις υιοθετώ, κάποιες τις απορρίπτω, και κάποιες τις αναθεωρώ....
και
...θα ηταν εντελώς πρόχειρο και αυθαίρετο, χωρίς κανέναν προφανή λόγο να αρθεί το ban σε όλα τα μέλη που έχουν μπαναριστεί...
Είναι λίγο αντιφατικά κατά τη γνώμη μου. Γνωρίζεις για το κάθε ban τον λόγο που επιβλήθηκε; Αν όχι, έρχεσαι σε αντίφαση με την απόρριψη ή την αναθεώρηση των πολιτικών της προηγούμενης "ιδιοκτησίας" όπως έγραψες πιο πάνω. Ποιος σου διαβεβαιώνει ότι όλα τα ban έγιναν με αντικειμενικά κριτήρια; Εκτός αν έχεις γνώση για όλα τα επιβληθέντα ban και υιοθετείς τους λόγους επιβολής των. Γι΄ αυτό λοιπόν πρότεινα την επιστροφή όλων των μελών, για να μην δημιουργηθεί κάποιο είδος λανθασμένης κρίσης ανθρώπων. Όλοι μέσα και η πορεία θα δείξει αν θα πρέπει να ξαναφύγουν, σύμφωνα με την κρίση της νέας διαχειριστικής ομάδας.
Εκτός αν συνεχίζεις εν λευκώ από την προηγούμενη "ιδιοκτησία", χωρίς απορρίψεις ή αναθεωρήσεις, τη σημερινή σύνθεση των μελών του φόρουμ.

'Όπως και να΄ ναι, οφείλω και οφείλουμε να αποδεχτούμε και να σεβαστούμε τις όποιες επιλογές σου. Απλά θα γνωρίζουμε και τη φιλοσοφία της νέας "ιδιοκτησίας".
'Όπως και να΄ ναι, όλοι θα συνεχίσουμε στην ησυχία μας. Το λέω για κάποιους που πιθανώς ταράχτηκαν... :)


Και μια υπενθύμιση: Απαντήστε παρακαλώ στην παραπάνω δημοσκόπηση ^ (βρίσκεται στο επάνω μέρος της σελίδας, κάτω από τα διαφημιστικά banner) :)
 
Γι΄ αυτό λοιπόν πρότεινα την επιστροφή όλων των μελών, για να μην δημιουργηθεί κάποιο είδος λανθασμένης κρίσης ανθρώπων. Όλοι μέσα και η πορεία θα δείξει αν θα πρέπει να ξαναφύγουν, σύμφωνα με την κρίση της νέας διαχειριστικής ομάδας
+1000000
 
Εγώ πιστεύω οτι όλοι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία... και τελικά θα φανεί ποιός την άξιζε η όχι ... 🙂 ...

Εξάλλου ".... με δεδομένη τη διαφύλαξη της τήρησης των κανονισμών του φόρουμ από τη διαχειριστική ομάδα" όπως γράφτηκε παραπάνω....
 
Όπου υπάρχει λόγος ( γραπτός η πρωφορικος) υπάρχει και αντίλογος αυτό δεν μπορούμε να το αποφύγουμε το μόνο που μπορούμε ειναι να αποφεύγουμε της προσβολές στην αντίθετη άποψη…. Υπέρ να ξαναγράψουν όλοι ( αν θέλουν βέβαια)
 
Δεν θα ψηφίσω απλά θέλω να πω κάτι ...
Τον sakis pointer δεν τον γνωρίζω προσωπικά ... έγραφε όμως με κυνηγετικό ΗΘΟΣ.
Μετά το ban του διάβασα προσεκτικά όλους τους "Όρους Χρήσης".
Ειλικρινά δεν βρήκα τον λόγο που έφαγε ban.
Δεν ξέρω τι έγινε στα παρασκήνια αυτό που είδα είναι τεμαχισμένα αγριογούρουνα μια εικόνα γνώριμη σε εμένα και σε όλους θαρρώ όσους πηγαίνουν κρεοπωλείο.
Προσωπικά δεν βάζω φωτό με θηράματα για δικούς μου λόγους.

Άρα πρότασή μου είναι σε κάθε ban να αναγράφεται ακριβώς η παραβίαση του όρου χρήσης που εφαρμόστηκε.
Αν οι όροι χρήσης χρειάζονται αναθεώρηση ας αναθεωρηθούν ... πρέπει όμως να είναι ξεκάθαροι.

Το να αρθεί το ban από όλους ανεξαιρέτως δεν με βρίσκει σύμφωνο ... από μέλη που έχουν συνεισφέρει με τις γνώσεις τους είμαι πολύ θετικός.
Αν χρειαστεί να προτείνουμε ονόματα, θα το κάνω.
Δε θέλησα να ασχοληθώ περισσότερο μιας και τις περισσότερες φορές είναι δύσκολο να διακρίνεις πραγματικά τι ακριβώς εννοεί ο καθενας ,μέσα απο το γραπτό λόγο που εύκολα μπορεί να παρερμηνευθεί, αλλά μια και το ανέφερες και επειδή ο sakis pointer οταν ήρθα Μακεδονία το 2009 μέσω τότε ενος άλλου κυνηγετικού φόρουμ μαζί με το Γιώργο Κουρτσχαρά-τότε ο Σάκης έμενε Θεσσαλονίκη με πήραν στο κυνήγι μαζί τους κατευθείαν χωρίς κανένα δισταγμό και δόξα το Θεό όλα αυτα τα χρόνια εχουμε κάνει απίστευτα κυνήγια, μουχαμπέτια και παρέα. Ο Σάκης λοιπόν είναι ενας άνθρωπος έξω καρδιά, καλαμπουρτζής, δεκτικός.Και εγώ απόρησα με το ban γιατί δεν θυμάμαι να χε δώσει άλλη αφορμή ουτε και οι φωτό ήταν τουλαχιστον για όλους εμας εδω μέσα που έχουμε επαφή με θηράματα τόσο αποκρουστικές, οπότε η λογική ΄΄πονάει χέρι κόψει κεφάλι΄΄ νομίζω οτι είναι λίγο άδικη στην περίπτωσή του-χωρίς να γνωρίζω το τονίζω αυτό -αν υπάρχει άλλο παρασκήνιο...
 
Last edited:
Αν όντως το ban του Sakis Pointer ηταν για φωτογραφια με τεμαχισμό θηραμάτων , ειναι τουλάχιστον αστείο …
Το γδάρσιμο, ο τεμαχισμός και το μοίρασμα των μεγάλων τριχωτών ειναι μέρος της κυνηγετικής εξόρμησης και οικεία διαδικασία για όλη την κυνηγητικη οικογένεια και οχι μόνο … το σφάξιμο και ο τεμαχισμός οικόσιτων αρνιών κατσικιών και γουρουνιών επίσης ειναι μια καθημερινότητα στη μισή Ελλάδα … Το αν η αλλη μισή που τα καταβροχθίζει το θεωρεί βάρβαρο και αναχρονιστικό, ειλικρινά πρόβλημα της…
 
Σχετικά με τις φωτογραφίες:

Έχουμε πει ότι κάποιες φωτογραφίες δεν είναι αποδεκτες στο forum.
Δεν εχει να κάνει με το αν είναι φυσιολογικό.
Εχει να κάνει με την αισθητική.
" ειναι φυσιολογικό για εμενα άρα τις ανεβάζω" δεν ειναι αποδεκτό.

Επίσης, το ban εχει να κάνει με την παρουσία και την διαδραση ενός μέλους αποκλειστικά και μόνο στο φόρουμ.
Το μέλος, στην πολιτική του ζωη μπορει να ειναι εξαιρετικό.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top