Επιστροφή μελών στο φόρουμ

Να αρθεί το Ban ΟΛΩΝ των μπαναρισμένων μελών και να δοθεί η δυνατότητα επανεγγραφής μελών;

  • ΔΙΑΦΩΝΩ

    Votes: 16 30,8%
  • ΣΥΜΦΩΝΩ

    Votes: 36 69,2%

  • Total voters
    52
Status
Not open for further replies.
Με την αλλαγή φρουράς στην "ιδιοκτησία" του φόρουμ, εύχομαι κατ' αρχάς καλή δύναμη στη νέα διαχειριστική ομάδα.
Σε την ευκαιρία αυτού γεγονότος θα ήθελα να θέσω δυο ερωτήματα, ένα προς στον νέο/ους "ιδιοκτήτη/ες" κι ένα προς τα μέλη που αυτή τη στιγμή είναι ενεργά.
Ερώτημα 1ο προς τη νέα "ιδιοκτησία" :
Ως νέος/οι "ιδικτήτης/ες" υπάρχει η βούληση της συνέχειας της φιλοσοφίας και πολιτικής της απερχόμενης "ιδιοκτησίας" ή σκέφτεται να τις αναθεωρήσει;
Αν στρέφεται προς το πρώτο σκέλος της ερώτησης το σταματάω εδώ. Αν στέφεται προς το δεύτερο σκέλος θα ήθελα τη γνώμη της για την πρόταση που ακολουθεί στο ερώτημα προς τα μέλη.

Ερώτημα 2ο προς τα ενεργά μέλη:
Η ερώτηση αυτή αποτελεί και μια μορφή πρότασης με την προϋπόθεση βέβαια να είναι θετική και η νέα διαχειριστική ομάδα.
Αποτελεί πρόταση ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ που μπαναρίστηκαν, διαγράφηκαν και όσων κατά συνέπεια δεν συμμετείχαν συνειδητά.

Το ερώτημα λοιπόν είναι, ποια είναι η γνώμη σας για την απενεργοποίηση των Ban ΟΛΩΝ των μπαναρισμένων μελών και να δοθεί η δυνατότητα επανεγγραφής μελών που έχουν διαγραφεί και δεν τους επιτρέπεται να επανεγγραφούν;

Απαντήστε παρακαλώ στην παραπάνω δημοσκόπηση ^ (βρίσκεται στο επάνω μέρος της σελίδας, κάτω από τα διαφημιστικά banner)
 
Last edited:
Εγώ θα μιλήσω προσωπικά. Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο αποκλείστηκαν κάποια μέλη, αν και για κάποιους μπορώ να υποθέσω λόγους. Αυτό που ξέρω είναι ότι τα φόρουμ είναι "περίεργες" πλατφόρμες, όπου η ανωνυμία είναι πολύ εύκολο να χρησιμοποιηθεί για να κάνει ζημία, θεμιτή ή αθέμιτη. Λόγω ιδιότητας δεν έχω την πολυτέλεια να ξεκατινιαστω με κομπλεξικους, γι'αυτό και έχω αποχωρήσει μόνιμα από άλλο κυνηγετικό φόρουμ αλλά και από το συγκεκριμένο πριν λίγα χρόνια, αν και επανήλθα. Το hunterslife έχει ομολογουμένως την πιο αυστηρή αστυνόμευση που έχω συναντήσει κι αυτό από τη μία μπορεί να αδικήσει κάποια μέλη που πιθανόν παραφερθηκαν ακούσια, αλλά ταυτόχρονα κρατάει τα μποσικα και διατηρεί ένα υγιέστατο κλίμα που ελπίζω να διατηρηθεί.

Δύσκολη ερώτηση, διότι τσουβαλιαζει διαφορετικές περιπτώσεις σε ένα γενικό περιτύλιγμα.
 
Εγώ θα μιλήσω προσωπικά. Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο αποκλείστηκαν κάποια μέλη, αν και για κάποιους μπορώ να υποθέσω λόγους. Αυτό που ξέρω είναι ότι τα φόρουμ είναι "περίεργες" πλατφόρμες, όπου η ανωνυμία είναι πολύ εύκολο να χρησιμοποιηθεί για να κάνει ζημία, θεμιτή ή αθέμιτη. Λόγω ιδιότητας δεν έχω την πολυτέλεια να ξεκατινιαστω με κομπλεξικους, γι'αυτό και έχω αποχωρήσει μόνιμα από άλλο κυνηγετικό φόρουμ αλλά και από το συγκεκριμένο πριν λίγα χρόνια, αν και επανήλθα. Το hunterslife έχει ομολογουμένως την πιο αυστηρή αστυνόμευση που έχω συναντήσει κι αυτό από τη μία μπορεί να αδικήσει κάποια μέλη που πιθανόν παραφερθηκαν ακούσια, αλλά ταυτόχρονα κρατάει τα μποσικα και διατηρεί ένα υγιέστατο κλίμα που ελπίζω να διατηρηθεί.

Δύσκολη ερώτηση, διότι τσουβαλιαζει διαφορετικές περιπτώσεις σε ένα γενικό περιτύλιγμα.

Γεια σου Λεωνίδα. Εύχομαι να είσαι καλά. Αν θυμάμαι καλά όταν αποφάσισες να απέχεις από το φόρουμ, είχε δηλώσει ότι το αποφάσισες, και προς τιμήν σου, λόγω του ότι συμμετείχες σε εταιρεία κυνηγετικών ειδών και δεν θα ήθελες να συσχετιστείς με πιθανή διαφήμιση της εταιρείας μέσω του φόρουμ.
Όσο για το πειθαρχικό κομμάτι, εννοείται ότι μετά την επιστροφή των μελών θα ισχύουν οι κανονισμοί του φόρουμ και οι ανάλογες ποινές σε περίπτωση καταπάτησής των.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική κάποιοι είναι σίγουρα αδιόρθωτοι και κάποιοι σίγουρα αξίζει να γυρίσουν
Νίκο, θα απαντούσα και σε σένα με τη δεύτερη παράγραφο της απάντησής μου προς τον Λεωνίδα.
 
Γεια σου Λεωνίδα. Εύχομαι να είσαι καλά. Αν θυμάμαι καλά όταν αποφάσισες να απέχεις από το φόρουμ, είχε δηλώσει ότι το αποφάσισες, και προς τιμήν σου, λόγω του ότι συμμετείχες σε εταιρεία κυνηγετικών ειδών και δεν θα ήθελες να συσχετιστείς με πιθανή διαφήμιση της εταιρείας μέσω του φόρουμ.
Όσο για το πειθαρχικό κομμάτι, εννοείται ότι μετά την επιστροφή των μελών θα ισχύουν οι κανονισμοί του φόρουμ και οι ανάλογες ποινές σε περίπτωση καταπάτησής των.
Για να είμαι ειλικρινής δεν το θυμάμαι, αλλά για να το λες έτσι θα είναι. Ίσως τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή αισθάνθηκα ότι έτσι έπρεπε να γίνει.
 
Αν μου επιτρεπετε να πω την γνωμη μου.
Ειχα τρεις μηνες που ημουν μελλος του φορουμ και με πεταξαν εξεδρα
( μπαντεν ) χωρις προειδοποιηση χωρις να βρισω κανεναν , παρα μονο για μια διαφωνια μου και κοντρα σε θεμα ιδιογομωσης.
Με ενοχλησε αφανταστα ενιωσα πολυ λιγος σαν ανθρωπος...το θεωρησα
προσβολη για μενα.
Οταν με ξανα εβαλαν μεσα εβλεπα και δεν εγραφα ουτε καλημερα.
Ωστοσο σε αυτο το λιγο διαστημα ειχα καποιους φιλους που με ρωταγαν
με ΠΜ γιατι δεν γραφω.
Ενας απο αυτους ηταν και ο Αλεξ37 που ηταν διαχειριστης τοτε ...και που
ειναι αυτος που με επεισε να αρχισω να γραφω.
Απο τοτε και μεχρι πριν μερικους μηνες ειμαι πιστευω ο μοναδικος
που εχω ακουσει τα μυρια οσα..και βεβαια οι διαχειριστες του φορουμ
πηραν τα μετρα τους.
Θελω να καταλειξω στο οτι και αν αποφασισει η νεα διευθυνση θα πω
οκ.Αλλωστε δεν μπορω να κανω και κατι αλλο..
Ευχομαι οποια και αν ειναι η αποφαση της νεας διευθυνσης να μην
βρεθει καποιος η καποιοι και να ξανα ακουσω χυδαια σχολια για τον
εαυτο μου...και εννοω απο τα μελλη που ειναι εκτος φορουμ τωρα.
 
Καλά έχει κάνει η διαχείριση και έχει κρατήσει ένα επίπεδο όπως και καλά θα κάνει εάν αποφασίσει να δώσει δεύτερη ευκαιρία στους συναδέλφους που παραφερθηκαν .Το θέμα είναι ότι όλοι πρέπει να καταλαβαίνουν ότι ούτε παντογνώστες είναι ούτε αλάνθαστοι ούτε οι μοναδικοί πατριώτες σε αυτή τη χώρα ,και να σέβονται τις διαφορετικές απόψεις των άλλων τις ασπάζονται ή όχι έστω και αν είναι λάθος.Εδω γράφουμε ανταλλάσσοντας πληροφορίες για να εμπλουτίσουμε τις γνώσεις μας επάνω στη τρέλα που έχουμε όλοι που λέγεται κυνήγι και όπλα, σκυλιά, ψάρεμα,ιδιογομωση κτλ .Οποίος κάνει το πολύ έξυπνο καλό είναι να κάνει παρέα και να γράφει με ομοίους του .Εάν είναι να σκέφτεται ο κάθε ένας να γράψει κάτι επειδή έχει κάποιους πονηρήδηδες που θα τον προσβάλουν καλύτερα να απομακρύνονται από το φόρουμ γιατί το έχω παρατηρήσει πολλές φορές και σε συναδέλφους που γράφουν συγκεκριμένα για τούρκικα όπλα.
 
Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική κάποιοι είναι σίγουρα αδιόρθωτοι και κάποιοι σίγουρα αξίζει να γυρίσουν
Συμφωνω οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη....!
Διαφωνω στο να επιστρεψουν ολα τα μελη γιατι πιθανον να επιστρεψουν καποια μελη (απο τα διαγραμμενα) και να σταματησουν να συμμετεχουν αλλα ενεργα μελη που προσφερουν! Επισης... να ξαναγραφτουν καποια μελη στα οποια εχει γινει πολλες φορες παρατηρηση και να αρχισουν τα ιδια ειναι ενας φαυλος κυκλος και θα χαλασει και την σχετικη ηρεμια που εχουμε αυτην την περιοδο! Και απ'οσο θυμαμαι σε πολλα απο τα μελη που διαγραφηκαν εγιναν παραπανω απο μια συστασεις! Σεβαστη η αποψη ολων και η οποια αποφαση ληφθει!
 
Ήμουν πάντα εναντίον της διαγραφής Μελών όπως είμαι και εναντίον της λογικής ότι κάνω εγγραφή σε ένα φόρουμ και μένω σιωπηλός
Το μεράκι για το κυνήγι μας ενώνει όλα τα άλλα είναι φλούδες

Εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι κανεις λαθος!!!
Οταν ο αλλος σου λεει οτι λογω ηλικιας εχεις ουρια και δεν ξερεις τι
γραφεις κτλ κτλ.....μονο φλουδες δεν ειναι!!!
 
Εδω θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι κανεις λαθος!!!
Οταν ο αλλος σου λεει οτι λογω ηλικιας εχεις ουρια και δεν ξερεις τι
γραφεις κτλ κτλ.....μονο φλουδες δεν ειναι!!!
Νικολα αυτό είναι η καθημερινότητα μας δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον κόσμο διαφορετικά θα φορέσουμε ράσο και θα γίνουμε Καλογεροι
Μην δίνεις σημασία καλή καρδιά πάνω από ολα
 
Popcorn Watching Tv GIF - Popcorn Watching TV Couch Potato - Discover &  Share GIFs
 
Θα είμαι λακωνικός και τα λεω με καλή θέληση.
Δεύτερη ευκαιρία δεν γίνεται να δοθεί όταν έχει δοθεί η 7η ευκαιρία πριν το μόνιμο μπαν.
Όλα τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι τα ίδια.
Ο άνθρωπος δεν αλλάζει.

Καλή συνέχεια στη νέα διαχείριση.
 
Με την αλλαγή φρουράς στην "ιδιοκτησία" του φόρουμ, εύχομαι κατ' αρχάς καλή δύναμη στη νέα διαχειριστική ομάδα.
Ευχαριστούμε πολυ

Περνάω κατευθείαν στα ερωτήματα και αιτήματα.

Ως νέος/οι "ιδικτήτης/ες" υπάρχει η βούληση της συνέχειας της φιλοσοφίας και πολιτικής της απερχόμενης "ιδιοκτησίας" ή σκέφτεται να τις αναθεωρήσει;
Κάποιες πολιτικές τις υιοθετώ, κάποιες τις απορρίπτω, και κάποιες τις αναθεωρώ.

Στο θέμα των ban είμαι απόλυτος.
Όποιος δεν μπορεί να ακολουθήσει τους κανόνες απομακρύνεται.
Το για πόσο, θα αξιολογείται ανα περίπτωση.

Η επιθυμία μου είναι να μπαίνει το μέλος στο φόρουμ και να γουστάρει. Όχι να ξενερώνει.

Οπότε τσακωμοί, ειρωνείες κτλ ειναι κόκκινο πανί.

Να διευκρινίσω εδώ ότι είναι άλλο ο τσακωμός, και άλλο η διαφωνία. Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί συγχέουν τις έννοιες.

Σχετικά με την επιστροφή όλων των μπαναρισμενων μελών, θα απαντήσω με οτι είχα απαντήσει πριν λίγες ημέρες σε παρόμοιο ερώτημα.

"Στα χρόνια λειτουργίας του forum, έχουν μπαναριστεί αρκετά μέλη για διάφορους λόγους το καθένα.
Οπότε δεν μπορεί να γίνει καθολική άρση του μπαν.
Όποιο μέλος όμως πιστεύει ότι δεν συντρέχουν λόγοι πλέον να είναι μπαναρισμένο, μπορεί να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου στο info@hunterslife.gr"


θα ηταν εντελώς πρόχειρο και αυθαίρετο, χωρίς κανέναν προφανή λόγο να αρθεί το ban σε όλα τα μέλη που έχουν μπαναριστεί αλλα και ασέβεια για τα μέλη που τηρούν τους κανόνες.

Κατά συνέπεια το αίτημα ακέραιο απορρίπτεται.

Η οδός για την άρση του μπαν ομως υπαρχει και την ανέφερα παραπάνω.

Αυτά από εμένα
 
Δεν θα ψηφίσω απλά θέλω να πω κάτι ...
Τον sakis pointer δεν τον γνωρίζω προσωπικά ... έγραφε όμως με κυνηγετικό ΗΘΟΣ.
Μετά το ban του διάβασα προσεκτικά όλους τους "Όρους Χρήσης".
Ειλικρινά δεν βρήκα τον λόγο που έφαγε ban.
Δεν ξέρω τι έγινε στα παρασκήνια αυτό που είδα είναι τεμαχισμένα αγριογούρουνα μια εικόνα γνώριμη σε εμένα και σε όλους θαρρώ όσους πηγαίνουν κρεοπωλείο.
Προσωπικά δεν βάζω φωτό με θηράματα για δικούς μου λόγους.

Άρα πρότασή μου είναι σε κάθε ban να αναγράφεται ακριβώς η παραβίαση του όρου χρήσης που εφαρμόστηκε.
Αν οι όροι χρήσης χρειάζονται αναθεώρηση ας αναθεωρηθούν ... πρέπει όμως να είναι ξεκάθαροι.

Το να αρθεί το ban από όλους ανεξαιρέτως δεν με βρίσκει σύμφωνο ... από μέλη που έχουν συνεισφέρει με τις γνώσεις τους είμαι πολύ θετικός.
Αν χρειαστεί να προτείνουμε ονόματα, θα το κάνω.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top