Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Πόσο κάνει ένα gemini jolly για κάνεις κάτι τέτοιο?
Κανένα τσοκ εκτός από τα κικς δεν κάνει δουλειά στο θέμα αυτό. Επίσης είναι το μόνο τσοκ που έχω θέμα με θορυβο
Αν μου επιτρέψει σήμερα ο καιρός θα σου απαντήσω με φώτο επ αυτό του θέματος.
Δεν θέλει jolly. Το άπλο θέλει
 
Πόσο κάνει ένα gemini jolly για κάνεις κάτι τέτοιο?
Κανένα τσοκ εκτός από τα κικς δεν κάνει δουλειά στο θέμα αυτό. Επίσης είναι το μόνο τσοκ που έχω θέμα με θορυβο
Αγορά jolly, μηχανουργείο και τα ανά τόπους μεταφορικά, καβατζάρουμε το 100€ φίλε.
 
Last edited:
Γιαννη γραψε σε παρακαλω φυσιγγιο κ αποσταση
δεν εχει μεγαλι σημασια το σετ απ μιας κ το θεμα ηταν η συγκριση του τσοκ. αναφορικα μονο ηταν με psb2 1.80-34gr-1ν(108σκ μετριμενα στο καθε ενα ξεχορηστα) z max συγκετροτηρα 6* 57.5 στα 35μετρα καλικας φιοκι 616
 
Last edited:
δεν εχει μεγαλι σημασια το σετ απ μιας κ το θεμα ηταν η συγκριση του τσοκ. αναφορικα μονο ηταν με psb2 1.80-34gr-1ν(108σκ μετριμενα στο καθε ενα ξεχορηστα) z max συγκετροτηρα 6* 57.5 αστα 35μετρα καλικας φιοκι 616
Ευχαριστω .το νουμερο και τα γραμμαρια ηθελα μονο. Κανει δουλεια παντως εχει διαφορα...
 
Παιδια εχω την 155 και θελω να αγοράσω τσοκ και μαλλον κλείνω καλυτερα προς τα brain..εχει παρει καποιος να μου πει τι ρολο βαρανε;
Ειχα παρει το mr 4/10 κ εβγαζε ντουφεκια ποιο κλειστει απο το τζεμινη +5 2* κ η ντουφεκια εφευγε ποιο ψηλα, το εδωσα κ πηρα bl αυτο ειναι υπερκυληνδος μεχρι 25μ καλο ειναι!
Γνωμη μου δεν ταιριαζουν στην 155, γιατι η κανη της ειναι τυπου τριμπορ κατι σαν τις φαμπαρμ. Παρε κατι απλο, αν κ τα δικα της μια χαρα δουλευουν!
 
Θα έχεις όλη την ώρα το αριστερό χέρι να ανοίγεις κ να κλείνεις τσοκ. Πολύ βάρος στην άκρη της κάνης. Προσωπική μου γνώμη ακατάλληλο για χρήση
Ειναι 80γρ (οπως αναφερει δηλ. ) δηλ 2 φισιγγια περισσοτερα στον οπλο ειναι (βαρος).
Ομως βλητικα δεν ξερω για παπι κ χηνες το σκεφτομαι
 
Ειναι 80γρ (οπως αναφερει δηλ. ) δηλ 2 φισιγγια περισσοτερα στον οπλο ειναι (βαρος).
Ομως βλητικα δεν ξερω για παπι κ χηνες το σκεφτομαι
Είναι δύο φυσίγγια στηριγμένα στην άκρη του όπλου...οχι 2 φυσίγγια στην θαλάμη..εντελώς άλλο ζύγισμα..όχι οτι δεν το συνηθίζεις βέβαια....
 
Είναι δύο φυσίγγια στηριγμένα στην άκρη του όπλου...οχι 2 φυσίγγια στην θαλάμη..εντελώς άλλο ζύγισμα..όχι οτι δεν το συνηθίζεις βέβαια....
Πάρε ένα σίδερο 70 εκ μήκος. Δεσε ένα βαρίδι 80 γρ στην άκρη. Μετά με το αριστερό χέρι πιάσε το σιδερο από πίσω κ προσπάθησε να το κινήσεις στον χώρο σε συγκεκριμένες τροχιές. Μετά αφαίρεσε το βαρίδι κ κανε τις ίδιες τροχιές. Θα καταλάβεις τι σημαίνει 80 γραμμάρια στην άκρη
 
Πάρε ένα σίδερο 70 εκ μήκος. Δεσε ένα βαρίδι 80 γρ στην άκρη. Μετά με το αριστερό χέρι πιάσε το σιδερο από πίσω κ προσπάθησε να το κινήσεις στον χώρο σε συγκεκριμένες τροχιές. Μετά αφαίρεσε το βαρίδι κ κανε τις ίδιες τροχιές. Θα καταλάβεις τι σημαίνει 80 γραμμάρια στην άκρη
Αυτο ακριβως..
 
Back
Top