Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Το εχω εγω σε σπειρωμα optima hp το mid range απο το 20 μεχρι τα 45 μετρα εισαι καλυμενος και σε χοντρα και σε ψηλα σκαγια θα σου κανει πολυ τα κεφια ειναι ενα γενικο τσοκακι που θα το αφησεις μονιμα βιδωμενο πανω!!

μια από τα ίδια.shake hands.
 
Βγάζει Χρήστο σαν κωδικός υπάρχει στο site της και σε άλλα μαγαζιά εξωτερικου...ο κυργιας δεν τα έχει σαν κωδικό τηλεφωνικά θα σε εξυπηρετήσει δίνοντας του τον κωδικό
Ευχαριστώ Παύλε. Δηλαδή στην Ελλάδα δεν τα έχει δουλέψει κάποιος με αυλό 18,6 (Optima Plus); Στην Ελλάδα δεν μπορούμε να τα βρούμε σε κάποιο site;
 
Ευχαριστώ Παύλε. Δηλαδή στην Ελλάδα δεν τα έχει δουλέψει κάποιος με αυλό 18,6 (Optima Plus); Στην Ελλάδα δεν μπορούμε να τα βρούμε σε κάποιο site;
o Κύργιας έχει την αντιπροσωπεία και τα φέρνει
όπως αναφέρει ο Παύλος,γνωρίζοντας τον κωδ: από την μαμά εταιρεία μειώνεις στο ελάχιστο το ποσοστό λάθους για optima plus 18.3-4 που βασικά φέρνει ο Κύργιας για τις benelli
λάθος που έχει συμβεί πολλές φορές
 
Last edited:
o Κύργιας έχει την αντιπροσωπεία και τα φέρνει
όπως αναφέρει ο Παύλος,γνωρίζοντας τον κωδ: από την μαμά εταιρεία μειώνεις στο ελάχιστο το ποσοστό λάθους για optima plus 18.3-4 που βασικά φέρνει ο Κύργιας για τις benelli
λάθος που έχει συμβεί πολλές φορές
Μάκη έχω βρει μόνο Crio Plus όπως αναφέρεις πιο πάνω για 18,3-4. Για Optima Plus δεν βρήκα πουθενά.
 
https://store.geminichokes.com/en/90-12-gauge-beretta-optima-plus-bore-18-60

Διάλεξε το τσοκ που σε ενδιαφέρει και με το που ανοίξει η νέα σελίδα θα δεις ένα κωδικο π.χ ο κωδικός για το opt+ ported m είναι ο PBOP-P-M
Ευχαριστώ Παύλε. Λογικά τα στέλνουν κι από εκεί (Ιταλία).
Γνωρίζουμε εντύπωσες σε Optima plus;
 
Σόρρυ γράψε άκυρο λάθος λινκ σου έστειλα είμαι από κινητό σε λίγο θα κάτσω στον υπολογιστή να τα τσεκαρω

Το έχει φίλος σε Breda 930 και έχει πουλήσει όλα τα brain που ειχε,,,είναι πολύ ευχαριστημένος με τα gemini
 
Έχει κατάλογο του 2018 σε μορφή pdf κατέβασε των και εκεί θα δεις περισσότερες πληροφορίες για τον κωδικό.
Έχω επικοινωνήσει και εγώ μαζί τους γιατί έχω στην benelli 18,5 αυλό με το σπείρωμα στο επάνω μέρος, και με παρέκαμψαν να πάρω τα beretta optima 18,6.
 
Και εδώ είναι ο κατάλογος με την τελική συσφίξει στομίου σε χιλιοστά, γιατί διαφέρει με αυτά που προορίζονται έως για 18,4 αυλό.
image.jpg
 
Καλησπερα στη παρεα
Ειμαι υπο σκεψη να παρω να τσοκ για την 391 στα μερη που κανουμε περπατητα τσιχλας εχει κλειστα κοματια και ανοικτα κοματια εχω τ σεμινολ σπρεντερ που ειναι οτι πρεπει και σκευτομαι να παρω ενα εσω εξω ουτως ωστε να τα αλλαζω χωρις κλειδι και πιο ευκολα γιατι με το κλειδι να ξεβιδωνω να βαζω 4 και μετα αναποδα ειναι μπερδεμα εχει ελαιωνες πυκνους οι πιο πολες μπηχτες μετα πιανουμε για αρκετο κοματι χωραφια μεγαλα ανοικτα ελεγα να παρω κανα τζεμινι LM η κανα 4* εχει καποιος σε ιδιο οπλο να μου πει εντυπωσεις να πω οτι η 391 μου εχει αυλο χτυπημενο 18,7
Ακουω γνωμες προτασειςthink
 
Last edited:
Καλησπερα στη παρεα
Ειμαι υπο σκεψη να παρω να τσοκ για την 391 στα μερη που κανουμε περπατητα τσιχλας εχει κλειστα κοματια και ανοικτα κοματια εχω τ σεμινολ σπρεντερ που ειναι οτι πρεπει και σκευτομαι να παρω ενα εσω εξω ουτως ωστε να τα αλλαζω χωρις κλειδι και πιο ευκολα γιατι με το κλειδι να ξεβιδωνω να βαζω 4 και μετα αναποδα ειναι μπερδεμα εχει ελαιωνες πυκνους οι πιο πολες μπηχτες μετα πιανουμε για αρκετο κοματι χωραφια μεγαλα ανοικτα ελεγα να παρω κανα τζεμινι LM η κανα 4* εχει καποιος σε ιδιο οπλο να μου πει εντυπωσεις να πω οτι η 391 μου εχει αυλο χτυπημενο 18,7
Ακουω γνωμες προτασειςthink
Παναγιώτη, με το 4* μανίσιο, δεν είσαι ευχαριστημένος; Σε εμένα με αυλό 18,6 είναι φοβερό τσοκ όπως και το 5*.
 
Όχι. Στο internet έψαξα. Αλήθεια τα έχει δουλέψει κάποιος σε Optima Plus να μας πει εντυπώσεις και πού το βρήκε;
Πάρε ένα τηλ γιατί ήρθαν και οι νέες παρτίδες και μπορεί να έχει φέρει. Δεν ενημερώνεται έγκαιρα το site παρόλο που το φτιαξαν
 
Back
Top