Επιβλαβή

P

PANOUTSOS

χαχαχα είχα χαρισει τη ζωη σε 2 πόρναι νωριτερα αφου ήμουν επωμισμένος για κιχλίδαι οι οποίες και δεν φάνηκαν τελικώς, ήτοι δεν εξήλθαν εκ του σχοίνου αφού ήταν οι άσχημες εκεί...

D

dionisis

Η καλή καρακάξα είναι η νεκρή καρακάξα .hunter.1
Στο άλσος του Αιγάλεω (μπαρουτάδικο) ζουν χιλιάδες.....κυριολεκτικά χιλιάδες.
Κάθε πρωί φεύγουν , σκορπούν την καταστροφή και το βράδυ γυρνάνε στο άλσος για κούρνια.
Στο σπίτι μου στην κεραμοσκεπή κάθε χρόνο γεννούν σπουργίτια....
Δεν αφήνουν ζωντανό ούτε ένα:(

A

AltairLusso

Που να δεις τι γίνεται στους ευκαλύπτους στην Γλυφάδα, κάθε σούρουπο. Ποιο πολλές από τα φύλλα είναι :(

Manos

Staff member
Περιοχή
Άλιμος
Όνομα
Μάνος
Την Κυριακή που είχα με τον αδερφό μου και τον πατέρα μου για τσιχλίτσες καθώς απολάμβανα τη θέα και την ησυχία αφού δεν είχε και τίποτα το ιδιαίτερο, βλέπω ξαφνικά να ανεβαίνει κάτι το βουνό με πορεία καρφί προς τα μένα. Στην αρχή το πέρασα για σκυλάκι αλλά τελικά ήταν μια ωραιότατη αλεπού. Καθότι με είχε πιάσει και η ντάγκλα από τον ωραιότατο ήλιο κατάφερα να μείνω ακίνητος. Τελικά μέ είδε στα 15 μέτρα και έκανε μεταβολή. Σήκωσα τον τουφέκι και τις έπαιξα 2 τουφεκιές με 8άρια στον κώλο έτσι για να με θυμάται ότι κάθεται! Στη πρώτη τουφεκιά έκανε μια τσαλιμιά αλλά λόγω και του μέρους που την έφαφε καθώς επίσης και των ψιλών σκαγιών δεν την πήρα. Δεν πειράζει, ήταν η πρώτη φορά που τουφεκάω αλεπού και υπόσχομαι την επόμενη να τη φέρω σπίτι.

Δεν υπάρχει πιό ωραίο άκουσμα από το ΝΤΟΥΠ που κάνει μια βρώμοκαρακάξα πέφτοντας από τα 20 μέτρα......
Εφέτος έχω πάρει μόλις 2, κι αυτό για να μη "χαλάσω" τα λοιπά διερχόμενα πουλιά.....hunter.1