Επαναληπτική καραμπίνα

Αυτά τα είχε και τα πουλούσε στο κατάστημα στον Πειραιά δυστυχώς έχει κλείσει είχα πάει έφτιαχναν πολλά εξαρτήματα όπλων και πολύ καλά σε ποιότητα ,είχα πάρει αντίβαρο υδραργυρικό αδράνειας για μείωση ανάκρουσης που βιδωνόταν μέσα στο κοντάκι και πουλώντας την πρώτη ςς το έδωσα βιδωμενο μέσα και αυτό μαζί.
Τα συγκεκριμενα ειναι κατασκευες του Αραπκουλε στην Λαρισα
 
Η Ελληνική Εταιρεία Όπλων εισήγαγε μια γερμανική καραμπίνα με δύο λειτουργίες, ημιαυτόματη και χράπα χρούπα. Την θυμάται κανείς;
Ήταν άραγε όντως γερμανική; Θύμιζε κάπως Φράνκι Σπας 12.
Μπραβο που την θυμηθηκες...... Απορώ.....
Πολυ αμφιβαλλω αν έχει ειπωθεί κάτι για αυτό το όπλο κ οι περισσότεροι δεν την έχουν καν ακουστά.....
Δεν ξέρω αν ήταν όντως Γερμανική αλλά στην βάση έγραφε Schwalengerg- Germany..

Και δώρο σε κλήρωση.....
IMG_20230202_210724.jpg
 

ακριβώς Βαγγέλη αυτό είναι. και μια ερώτηση που θα γνωρίζεις λόγω ιδιότητας. στις οδηγίες εγκατάστασης η sure cycle λέει ότι δεν πρέπει να βάλουμε κόλλα σπειρωματων. γιατί το προτείνει αυτό ?
 
Μπραβο που την θυμηθηκες...... Απορώ.....
Πολυ αμφιβαλλω αν έχει ειπωθεί κάτι για αυτό το όπλο κ οι περισσότεροι δεν την έχουν καν ακουστά.....
Δεν ξέρω αν ήταν όντως Γερμανική αλλά στην βάση έγραφε Schwalengerg- Germany..

Και δώρο σε κλήρωση.....
View attachment 66162
Τώρα που το είδα την ξαναθυμήθηκα - ένα έκτρωμα από οπτικής άποψης. 👎
 
Μπραβο που την θυμηθηκες...... Απορώ.....
Πολυ αμφιβαλλω αν έχει ειπωθεί κάτι για αυτό το όπλο κ οι περισσότεροι δεν την έχουν καν ακουστά.....
Δεν ξέρω αν ήταν όντως Γερμανική αλλά στην βάση έγραφε Schwalengerg- Germany..
Είχα ξεχάσει πώς τη λένε. Ο vagosbenelli θα ξέρει περισσότερα και αν ήταν γερμανικής κατασκευής.
Πού είναι ο vagosbenelli όταν τον χρειάζεσαι;
 
Καλό το κορίτσι.
Μόνο που δείχνει τέτοια άνεση να το χειρίζεται περνάει την βάση.
Αυτές τις ικανότητες καλό είναι να τις δείχνει και στους μέλλοντες γαμπρούς και τα υποψήφια πεθερικά της καλού-καοκύ....
 
Καλό το κορίτσι.
Μόνο που δείχνει τέτοια άνεση να το χειρίζεται περνάει την βάση.
Αυτές τις ικανότητες καλό είναι να τις δείχνει και στους μέλλοντες γαμπρούς και τα υποψήφια πεθερικά της καλού-καοκύ....
Ε καλά τώρα κι εσύ, τούρκικο όπλο από τα τζάμπο πήρε το κορίτσι για να παίξει. Θα χαλάσει μέχρι να παντρευτεί :pbbq2
 
Back
Top