Επίθεση Κούρτσχααρ...

Εγώ νομίζω ότι ο Πακις κάποια στιγμή στο παρελθόν ίσως πείραξε με κάποιο τρόπο το σκυλί και αυτό τώρα βρήκε την στιγμή και του την έκανε.
παιζει κ αυτο γιατι λειπω αρκετες ωρες απο το σπιτι κα αυτος μενει κοντα κ ειναι ο δρομπς του
 
εγω πάλι ιδικα για τους πακιστανους άκουσα κάποτε απο κάπιους που το μηλάγανε πως επιδη λεει τρώνε κρέας σκύλου (παιδια αυτό είναι αποδεδηγμένο) τα σκυλια αυτο το μηριζονται και τους βγαίνει επιθετικότητα..... εδώ αντιλαμβάνονται τον σησμο πριν γίνει, την σκιλίλα στα χνότα τους δεν θα αντιληφθουν?
 
Σιγουρα θελει προσοχη το σκυλη αλλα δεν νομηζω παντος ετσι ξαφνικα το σκυλη επαθε κατι,γιατι ολα τα σκυλια στην γειτονια ετσι κανουν αν δουν με τα καροτσια που περνανε το βραδυ στους καδους
σαν τρελα
 
Λοιπόν έχει παρατηρηθεί επανειλημμένως στην περιοχή μου που έχουμε πολλούς μουσουλμάνους ότι όταν περνούν από συνοικίες που δεν μένουν μουσουλμάνοι, τα περισσότερα σκυλιά τους γαβγίζουν και τους ορμούν. Από παιδάκι θυμάμαι να έχουμε όλοι την απορία γιατί να γίνεται αυτό. Πολλοί υποστηρίζουν ότι ο λόγος είναι ότι έχουν μια ιδιαίτερη μυρωδιά που δεν συμπαθούν οι σκύλοι....
 
Τα κουρτσχααρ δεν είναι επιθετικά εκτός και αν είναι κακής εκτροφής.Ναι έχουν κάποια ένστικτα φύλαξης αλλά άλλο αυτό άλλο το επιθετικός σκύλος.Βέβαια εννοείται ότι αναφερόμαστε σε σκυλιά τα οποία έχουν μεγαλώσει και κοινωνικοποιηθεί σωστά.Οι περισσότεροι σκύλοι με μηχανάκια και ποδήλατα τρελαίνονται..ειδικά αν κάνουν και περίεργους ήχους.Δεν ξέρω ακριβώς τη στιγμή της επίθεσης τι έβλεπε ο σκύλος(από το δικό του ύψος) και αν το θεώρησε απειλή για τον χώρο ή το αφεντικό,ή αν έχει κάποια κακή ανάμνηση από τον συγκεκριμένο άνθρωπο ή από ποδήλατο γενικά πάντως δώσε περισσότερη προσοχή στις πόρτες σίγουρα και στον σκύλο γιατί αν σου έκανε μήνυση θα έμπλεκες άσχημα.Όσο για τον εκπαιδευτή ασχολίαστο!
 
Σημερα ειχα αλλο ενα χτυπημα απο τον τζακ.buy buy.αυτη την φορα την πληρωσε το κουνελι της κορης μου που το εχουμε σε ενα κλουβι μεσα στο σπιτι...κατεβηκε κατω η γυναικα μου κ αφησε την πορτα ανοικτη εγω ημουν ξαπλωμενος κ ακουσα θορυβο στο σαλονι..μεχρι να παω κοντα το ειχε σκοτωσει με το ποδι του; με το στομα του; δεν ειδα...ευτυχως δεν το ειδε η μικρη το ειδε ομως η γυναικα μου κ ειχαμε θρηνο στο σπιτι...ευτυχως στο pet shop ειχε ενα ιδιο κ πηγα κ το αντικατεστησα γρηγορα..του ειπα μαλιστα να φερει κ κανα ακομα ιδιο να υπαρχει δια παν ενδεχομενο...μου εκανε κ εκπτωση γιατι το αλλο το ειχα παρει πριν μια βδομαδα...τι θα κανω με αυτο το σκυλι;.kkk.
 
Φιλε ολα τα σκυλια ετσι ειναι μια φορα ειχε ενα κοτοπουλακι η γυναικα μου και της λεω μην αφησει να παει κοντα στο σκυλο,απλα το αφησε και μολις γυρησε πλευρα με την μια τελος
 
Η αληθεια ειναι οτι τα γουσταρει πολυ τα τριχωτα...μου εχει βγαλει κ εχω παρει λαγους στην ανδρο
Λογικό είναι Τζίμη να στο κανει αυτό με το κουνέλι μην ξεχνάς οτι είναι κυνηγόσκυλο οποτε θήραμα είδε μπροστά του και του ορμηξε
Για το θέμα του Πακη κατι άλλο παιζει
Η το σκυλί έχει μανιωσει μαζί του γιατί κάτι του έχει κανει ο τύπος ακόμα και μια κραυγή που το εξόργισε και δεν το ξεχνάει
η βλέποντας τις ρόδες του ποδηλάτου εν κινηση αγριεψε
Πολλά σκυλιά που ορμάνε σε ποδηλάτες η μηχανοβιους η ακόμα και σε αυτοκίνητα
το κανουν γιατί τους τρελενει αυτό το γύρισμα του λάστιχου
Πάντως πανεμορφος είναι να το χαίρεσαι :)
 
Δεν νομίζω ότι το περιστατικό με το κουνέλι είναι κακό. Εμείς είχαμε κουνέλια και μια φορά που βγήκε ένα από τον χώρο εκτροφής, το βούτηξε ο επανιέλος από το σβέρκο, το τίναξε και τέλος. Μετά ήταν μέσα στην τρελή χαρά, τόσο ευτυχισμένο το σκυλί δεν το είχα ξαναδεί.
 
Back
Top