Εξορμήσεις

Πρώτη βουτιά εχθές το πρωί αναγνωριστική θα έλεγα δεν είδα πολλά πράγματα.
Πήρα ένα ωραίο μελανούρι και ένα κέφαλο και αστόχησα σαν βλάκας σε έναν άλλο.
Αρκετά χταποδάκια αλλά κανένα σε μέγεθος ικανοποιητικό.
Το τριήμερο θα πάω σε άλλο μέρος πιο ελπιδοφόρο...
 
Πρώτη βουτιά εχθές το πρωί αναγνωριστική θα έλεγα δεν είδα πολλά πράγματα.
Πήρα ένα ωραίο μελανούρι και ένα κέφαλο και αστόχησα σαν βλάκας σε έναν άλλο.
Αρκετά χταποδάκια αλλά κανένα σε μέγεθος ικανοποιητικό.
Το τριήμερο θα πάω σε άλλο μέρος πιο ελπιδοφόρο...
θα την ριξω κ εγω την βουτια μου την πεμπτη στο νησι...απο παρασκευη ξεκιναει η δουλεια
 
Μετά το χθεσινό κυνήγι για λαγό και λόγο του ότι το ριτάκι έπρεπε να ξεκουραστεί γιατι το έχουμε απροπόνητο λόγω λύκων, πήραμε εξοδόχαρτο από τη γυναίκα για θάλασσα...με το φιλαράκι πάντα παρέα την κάναμε να χαζέψουμε και λίγο βυθό! Αργήσαμε να πάμε οπότε ημασταν στο νερό κατά τις 9, στα ρηχά δεν είδαμε ψαράκια οπότε βαθύναμε λίγο και με καρτεράκια στα 12 με 15μέτρα βγάλαμε το μεζε για το κρασάκι μας! 3 βολές όλες κ όλες πήραμε 2 μπαφάκια του κιλού και μια λαπίνα μισόκιλη. Το χταποδάκι προορίζεται για τσίπουρο .sarcastic.

Πάντως δυστακτικά και πολυκυνηγημένα τα ψάρια ....
FB_IMG_1505679010778.jpg
 
Μετά το χθεσινό κυνήγι για λαγό και λόγο του ότι το ριτάκι έπρεπε να ξεκουραστεί γιατι το έχουμε απροπόνητο λόγω λύκων, πήραμε εξοδόχαρτο από τη γυναίκα για θάλασσα...με το φιλαράκι πάντα παρέα την κάναμε να χαζέψουμε και λίγο βυθό! Αργήσαμε να πάμε οπότε ημασταν στο νερό κατά τις 9, στα ρηχά δεν είδαμε ψαράκια οπότε βαθύναμε λίγο και με καρτεράκια στα 12 με 15μέτρα βγάλαμε το μεζε για το κρασάκι μας! 3 βολές όλες κ όλες πήραμε 2 μπαφάκια του κιλού και μια λαπίνα μισόκιλη. Το χταποδάκι προορίζεται για τσίπουρο .sarcastic.

Πάντως δυστακτικά και πολυκυνηγημένα τα ψάρια ....
FB_IMG_1505679010778.jpg
Ωραιο πεδιλο
 
Ωραίος Δημήτρη!!
Τρία ψαρέματα και από μένα του περσινού Μαρτίου....φέτος δεν πήγα καθόλου και έχει αρχίσει να μου την βαράει .hair.


DSCF3214.jpg

DSCF3165.jpg

DSCF3328.jpg
σε παρακαλωωωω ρε φιλε κωστα εαν βγαλης κανα τετειο χταπωδακη στηλτομου με κουριερρρ, θα σου ειμαι υποχρεωςςςςς.sarcastic..sarcastic..RESPECT.
 
Back
Top