Εξορμήσεις

Ακυρόσαμε την εξόρμηση για φάσσες λόγο καιρού και πετάχτηκα για μία απογευματινή βουτιά και τελικά δικαιώθηκα για την επιλογή μου!!!
View attachment 81189
Το σημαιάκι στην σημαδούρα, πως το σταθεροποιείς; Έχω χρόνια τώρα την αντίστοιχη της omer με το ίδιο σύστημα και ποτέ δεν κατάφερα να κρατιέται στο ύψος του, μέχρι που σταμάτησα να το βάζω.
 
Το σημαιάκι στην σημαδούρα, πως το σταθεροποιείς; Έχω χρόνια τώρα την αντίστοιχη της omer με το ίδιο σύστημα και ποτέ δεν κατάφερα να κρατιέται στο ύψος του, μέχρι που σταμάτησα να το βάζω.
Δεν κάνω τίποτα φίλε μου... απλά στέκεται μόνο του!!!
 
Στην omer είναι με δύο ελαστικούς ιμάντες, ο ένας πάνω στον άλλον, οι οποίοι μετά από λίγο καιρό δεν σφίγγουν καθόλου. Θεώρησα ότι έχει το ίδιο σύστημα, γι αυτό ρώτησα.
Το σημαιάκια στην Omer αποτελείται από 2 κομμάτια εκεί που ενώνονται είναι ποιο χοντρό και σφηνωνει σχετικά, το μεγαλύτερο μέρος του ενός κομματιού είναι αρκετά μέσα στο νερό.
Επειδή μία φορά το έχασα επειδη ξεκουμπωσε τα ένωσα με ένα λεπτό σχοινί και ησύχασα 17024821043604770780661075830832.jpg
 
Το σημαιάκια στην Omer αποτελείται από 2 κομμάτια εκεί που ενώνονται είναι ποιο χοντρό και σφηνωνει σχετικά, το μεγαλύτερο μέρος του ενός κομματιού είναι αρκετά μέσα στο νερό.
Επειδή μία φορά το έχασα επειδη ξεκουμπωσε τα ένωσα με ένα λεπτό σχοινί και ησύχασα View attachment 83498
Εγώ το έχασα δύο φορές και ησύχασα. Χρησιμοποιώ το στενό και το βάζω τέρμα κάτω. Στην αρχή μου την έδινε και προσπάθησα να το στερεώσω, τώρα συνήθισα.
 
2 "χειμερινά" θηράματα, λαυράκι κ κεφαλος.
Συγνώμη για τη φωτο με τα πορτοκάλια για ντεκόρ αλλά στην παραλία δεν έχω κάποιον να με βγάλει...
IMG_20240125_130537.jpg

Στο 3κιλακι plus είναι το καθένα. Αλλά όλα τα ψάρια χάνουν με εμένα στο φόντο 😁
 
2 "χειμερινά" θηράματα, λαυράκι κ κεφαλος.
Συγνώμη για τη φωτο με τα πορτοκάλια για ντεκόρ αλλά στην παραλία δεν έχω κάποιον να με βγάλει...
View attachment 85220

Στο 3κιλακι plus είναι το καθένα. Αλλά όλα τα ψάρια χάνουν με εμένα στο φόντο 😁
Ωραίος Σπύρο!
 
Back
Top