Εξοπλισμός - Ένδυση

Επειδη βλεπω πως καποια παιδια ασχολουνται με τον ψαροντουφεκο θα κανω εδω την ρωτησω... Θελω να αρχισω ψαροντουφεκο και διαθετω 250-300ευρω αν μπορει καποιος που εχει εμπειρια να μου προτεινει ψαροντουφεκο στολη και τα λοιπα του εξοπλισμου ας βοηθησει
Θα ασχοληθω μονο Καλοκαιρι μεχρι την Εναρξη του λαγου το πολυ.
 
Επειδη βλεπω πως καποια παιδια ασχολουνται με τον ψαροντουφεκο θα κανω εδω την ρωτησω... Θελω να αρχισω ψαροντουφεκο και διαθετω 250-300ευρω αν μπορει καποιος που εχει εμπειρια να μου προτεινει ψαροντουφεκο στολη και τα λοιπα του εξοπλισμου ας βοηθησει
Θα ασχοληθω μονο Καλοκαιρι μεχρι την Εναρξη του λαγου το πολυ.

Δημήτρη και εγώ αυτήν την εποχή βουτάω και μόνο.
Πήρα μια στολή τύπου monoshorts και την έχω βολευτεί πολύ.
Εννοείτε θα πάρεις μια σημαδούρα,ένα ζευγάρι γάντια και κάποιο μαχαίρι που να εφαρμόζει στο πόδι.
Θα προσέξεις τα πέδιλα να είναι καλής ποιότητας και η μάσκα.
Τώρα μάρκες δεν έχω να σου προτείνω κάποια θα πας σε ένα μαγαζί που να έχει τέτοια πράγματα και θα τα δεις από κοντά.
Για όπλο θα σου πρότεινα να πάρεις ένα 90άρι.Κάνει για όλες τις δουλειές.
Εγώ έχω το Pathos Standard και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Ότι άλλο θες εδώ είμαστε...
 
Επειδη βλεπω πως καποια παιδια ασχολουνται με τον ψαροντουφεκο θα κανω εδω την ρωτησω... Θελω να αρχισω ψαροντουφεκο και διαθετω 250-300ευρω αν μπορει καποιος που εχει εμπειρια να μου προτεινει ψαροντουφεκο στολη και τα λοιπα του εξοπλισμου ας βοηθησει
Θα ασχοληθω μονο Καλοκαιρι μεχρι την Εναρξη του λαγου το πολυ.
Να ξερεις που δεν υπαρχει χωρος για τσιγγουνιες,γιατι οτι φτηνιαρικο παρεις δεν θα αντεξη και πολυ.θα σου προτεινα μια ελληνικη στολη 3mm ολοσωμη,προς θεου μακρια απο μονοσορτς δεν κανουν για ψαρεμα...πχ xt diving-pesca-apnea.γαντια φτηνα απο ειδη σιδηρικων,για καλτσακια αθλητικες καλτσες (αιματονωνται καλυτερα τα ποδια) μια μασκα Καλη με ενα αναπνευστηρα Απλο χωρις μπιχλιμπηδια.για οπλο ενα 75-82 ειναι το καλυτερο για τα ρηχα που μαλλον θες να πηγαινεις φυσικα χωρις μουλινε.ενα μαχαιρι οχι τυπου rambo 15-18 ποντους που θα φορας παντα εσωτερικα της γαμπας.πεδιλα πλαστικα μακρια, νομιζω εχει η free dive στα 50 ευρο περιπου......οτι θες ξαναρωτα
 
Έχω μια ερώτηση.πριν 20 χρόνια που βουτουσα γιατί το έχω αφήσει πολλά χρόνια τώρα το άθλημα είχα ενα ψαροτ.ελληνικό το βέλος το 75αρι το διπλό κι ενα απατσι 105 τα οποία όταν σταμάτησα τα πουλησα.το βέλος υπάρχει ακόμα?και ρωταω γιατί θέλει φίλος να ασχοληθεί και δεν έχω καμμία επαφη πλεον με το αθλημα
 
Έχω μια ερώτηση.πριν 20 χρόνια που βουτουσα γιατί το έχω αφήσει πολλά χρόνια τώρα το άθλημα είχα ενα ψαροτ.ελληνικό το βέλος το 75αρι το διπλό κι ενα απατσι 105 τα οποία όταν σταμάτησα τα πουλησα.το βέλος υπάρχει ακόμα?και ρωταω γιατί θέλει φίλος να ασχοληθεί και δεν έχω καμμία επαφη πλεον με το αθλημα
Τι θες να μαθεις ακριβως
 
Ενα καλό ψαροτούφεκο για ξεκίνημα αν δεν υπάρχει το βελος
Τι να σου πω το θεμα ειναι υποκειμενικο,ειναι τι σου καθετε στο χερι.το παθος alma ειναι καλο οπλακι αν σου κατσει στο χερι.και το boukanero ειναι παλι καλο αν και δεν το εχω δουλεψη.εγω εχω pathos demka και κανα δυο χειροποιητα
 
Back
Top