Ενας σκυλος παράδειγμά προς μίμηση..

IMG-a5cc2e746978962ac63d31e39ee9c211-V.jpgΑυτό το γουρούνι θα το θυμάμαι...Για πάντα... μας σκωτοσες τον καλύτερο σκυλί....οσο για τον σκυλί ηθε να αναπαύεται εκεί ψηλά....Από κουτάβι στα χέρια μας .μας έμαθε να κυνηγάμε αυτά τα θηρία.....φυλαγοταν αλλά μετά από ακατάπαυστα διώξει επί ώρες.....κ κουρασμένο δεν μπόρεσε να προστατέψει τον εαυτό του...το κυνήγησε στο γιατακι κ από ένα χτύπημα στα γεννητικά όργανα έκοψε αρτηρία...κ 2 λεπτά έφυγε....έφυγε Κ μας άφησε αναμνήσεις 8 χρόνον να θυμομαστε πως για μας εκανε οτι εκανε με πάθος ναι .....πολυ παθος που αλλα καλά σκυλια δεν το εχουν.....Από εδώ κ πέρα η ποιότητα ενός σκύλου θα είναι η σύγκριση μαζί σου........Μόνο μαζί σου......Αριστείδης
 
ετσι ειναι φιλεμου γιαννη ωπος τα λεςςςς,,τα καλα εργαλια να το πω ετσι παντα φευγουνε γρηγωρα εαν και αυτος κρατησε στα 8 ετων,παη να πη ητανε μαγκακοςςς ;) ενα λαθακι εγηνε και το πηρανε τα δοντια στο καταληλο μερως και το σκωτοσε το σκυλακι :(
:( εμας πριν καμια δεκαρια μερες το χτυπησε το καπρι σε σταμπα ενα εμπειρω σκυλακι θα μπωρουσα να πω υλικιας 4 ετων σε 2 3 μερη κανωνταστων 36 ραματαααα,,περνανε δυο και εβδωμαδεςςς και ξανα κυνηγι το σκυλι,,και γαμω την τυχημου πευτη παλη επανω σε τραυματιζενη σκροφα και τον χτυπαη παληηη με γυλεκοοοοο :oops:
:oops: ελαυροςςς αναρωνη ωμοςςςς,,σκυλια με παθοςςςςς ,,,αλα τα μερημας που κανουμε τα κυνηγια ειναι σφυχταααα πωλη πουρναρι κτλ και τα τραυματηζμενα γουρουνια κανουνε καρτερι στα σκυλια και τα ΞΕΚΙΛΙΑΖΟΥΝΕΕΕ ,,δεν υπαρχουνε λογια να πω απο μια απωλια ενως ζωου ετσι ειναι και θα ειναι παντα θα χανουμε σκυλακιαααα,,παντως ωραιω ζωο ειχατεεεε να τον θυμαστε παιδες τι κυνγια σας εκανεεεε ;)
 
ωραιος σκύλος!! Εφυγε αδικα ...κριμα !! Να εισαι καλα να φτιαξεις άλλους και να τον θυμασαι για τις ωραιες στιγμες που ζησατε!!
Υ.Γ. Αυτος ειναι ενας απο τους λογους που δεν μου αρεσει αυτο το κυνηγι.... μου ειναι δυσκολο να σκεφτω οτι θα γυρισω σπίτι χωρις τα φιλαρακια μου.
 
ετσι ειναι φιλεμου γιαννη ωπος τα λεςςςς,,τα καλα εργαλια να το πω ετσι παντα φευγουνε γρηγωρα εαν και αυτος κρατησε στα 8 ετων,παη να πη ητανε μαγκακοςςς ;) ενα λαθακι εγηνε και το πηρανε τα δοντια στο καταληλο μερως και το σκωτοσε το σκυλακι :(
:( εμας πριν καμια δεκαρια μερες το χτυπησε το καπρι σε σταμπα ενα εμπειρω σκυλακι θα μπωρουσα να πω υλικιας 4 ετων σε 2 3 μερη κανωνταστων 36 ραματαααα,,περνανε δυο και εβδωμαδεςςς και ξανα κυνηγι το σκυλι,,και γαμω την τυχημου πευτη παλη επανω σε τραυματιζενη σκροφα και τον χτυπαη παληηη με γυλεκοοοοο :oops:
:oops: ελαυροςςς αναρωνη ωμοςςςς,,σκυλια με παθοςςςςς ,,,αλα τα μερημας που κανουμε τα κυνηγια ειναι σφυχταααα πωλη πουρναρι κτλ και τα τραυματηζμενα γουρουνια κανουνε καρτερι στα σκυλια και τα ΞΕΚΙΛΙΑΖΟΥΝΕΕΕ ,,δεν υπαρχουνε λογια να πω απο μια απωλια ενως ζωου ετσι ειναι και θα ειναι παντα θα χανουμε σκυλακιαααα,,παντως ωραιω ζωο ειχατεεεε να τον θυμαστε παιδες τι κυνγια σας εκανεεεε ;)

ετσι ειναι φιλεμου γιαννη ωπος τα λεςςςς,,τα καλα εργαλια να το πω ετσι παντα φευγουνε γρηγωρα εαν και αυτος κρατησε στα 8 ετων,παη να πη ητανε μαγκακοςςς ;) ενα λαθακι εγηνε και το πηρανε τα δοντια στο καταληλο μερως και το σκωτοσε το σκυλακι :(
:( εμας πριν καμια δεκαρια μερες το χτυπησε το καπρι σε σταμπα ενα εμπειρω σκυλακι θα μπωρουσα να πω υλικιας 4 ετων σε 2 3 μερη κανωνταστων 36 ραματαααα,,περνανε δυο και εβδωμαδεςςς και ξανα κυνηγι το σκυλι,,και γαμω την τυχημου πευτη παλη επανω σε τραυματιζενη σκροφα και τον χτυπαη παληηη με γυλεκοοοοο :oops:
:oops: ελαυροςςς αναρωνη ωμοςςςς,,σκυλια με παθοςςςςς ,,,αλα τα μερημας που κανουμε τα κυνηγια ειναι σφυχταααα πωλη πουρναρι κτλ και τα τραυματηζμενα γουρουνια κανουνε καρτερι στα σκυλια και τα ΞΕΚΙΛΙΑΖΟΥΝΕΕΕ ,,δεν υπαρχουνε λογια να πω απο μια απωλια ενως ζωου ετσι ειναι και θα ειναι παντα θα χανουμε σκυλακιαααα,,παντως ωραιω ζωο ειχατεεεε να τον θυμαστε παιδες τι κυνγια σας εκνα

ετσι ειναι φιλεμου γιαννη ωπος τα λεςςςς,,τα καλα εργαλια να το πω ετσι παντα φευγουνε γρηγωρα εαν και αυτος κρατησε στα 8 ετων,παη να πη ητανε μαγκακοςςς ;) ενα λαθακι εγηνε και το πηρανε τα δοντια στο καταληλο μερως και το σκωτοσε το σκυλακι :(
:( εμας πριν καμια δεκαρια μερες το χτυπησε το καπρι σε σταμπα ενα εμπειρω σκυλακι θα μπωρουσα να πω υλικιας 4 ετων σε 2 3 μερη κανωνταστων 36 ραματαααα,,περνανε δυο και εβδωμαδεςςς και ξανα κυνηγι το σκυλι,,και γαμω την τυχημου πευτη παλη επανω σε τραυματιζενη σκροφα και τον χτυπαη παληηη με γυλεκοοοοο :oops:
:oops: ελαυροςςς αναρωνη ωμοςςςς,,σκυλια με παθοςςςςς ,,,αλα τα μερημας που κανουμε τα κυνηγια ειναι σφυχταααα πωλη πουρναρι κτλ και τα τραυματηζμενα γουρουνια κανουνε καρτερι στα σκυλια και τα ΞΕΚΙΛΙΑΖΟΥΝΕΕΕ ,,δεν υπαρχουνε λογια να πω απο μια απωλια ενως ζωου ετσι ειναι και θα ειναι παντα θα χανουμε σκυλακιαααα,,παντως ωραιω ζωο ειχατεεεε να τον θυμαστε παιδες τι κυνγια σας εκανεεεε ;)
Να εισαι καλα φιλε συνκυνηγε........ευχομαι ο θεος να με αξοιωσει να δω αυτα που εκανε αυτος ο σκυλος σε καποιο αλλο ....μελλοντικα..
η τραγικη ειρωνια δεν κρατησαμε αιματα........απο αυτον .....πφφφ...τα λεω κ δακριζω ....20 ωρων ντορω στης βοσκες το ληναμε απο 2 χρονον (πατημα) το δουλευε επι ωρες οσπου πηγαινε γιατακι....τι να σε λεω...τι μας εκανε....για αμολιμα σαλμα κ πηγενε εβρησκε γουρουνι με καυσονα......τι να θυμιθω.....κ το μερος μας ειναι γεματο ζαρκαδια....αλλα ο αριστειδης ηξερε....ηταν ανθρωπος ειχε μυαλο κ το δουλευε....
πολλες φορες σε κοπαδι εβγενε στο καρτερι στο πεσμενο. κ γυρνουσε πισω εκει που τα βρηκαν ...κ κυνηγουσε αλο...αλλα........δεν πιανοταν ..
 
ωραιος σκύλος!! Εφυγε αδικα ...κριμα !! Να εισαι καλα να φτιαξεις άλλους και να τον θυμασαι για τις ωραιες στιγμες που ζησατε!!
Υ.Γ. Αυτος ειναι ενας απο τους λογους που δεν μου αρεσει αυτο το κυνηγι.... μου ειναι δυσκολο να σκεφτω οτι θα γυρισω σπίτι χωρις τα φιλαρακια μου.
Να σε καλα φιλε μου...συκυνηγε....καλα κυνηγια με ασφαλια
 
View attachment 36412Αυτό το γουρούνι θα το θυμάμαι...Για πάντα... μας σκωτοσες τον καλύτερο σκυλί....οσο για τον σκυλί ηθε να αναπαύεται εκεί ψηλά....Από κουτάβι στα χέρια μας .μας έμαθε να κυνηγάμε αυτά τα θηρία.....φυλαγοταν αλλά μετά από ακατάπαυστα διώξει επί ώρες.....κ κουρασμένο δεν μπόρεσε να προστατέψει τον εαυτό του...το κυνήγησε στο γιατακι κ από ένα χτύπημα στα γεννητικά όργανα έκοψε αρτηρία...κ 2 λεπτά έφυγε....έφυγε Κ μας άφησε αναμνήσεις 8 χρόνον να θυμομαστε πως για μας εκανε οτι εκανε με πάθος ναι .....πολυ παθος που αλλα καλά σκυλια δεν το εχουν.....Από εδώ κ πέρα η ποιότητα ενός σκύλου θα είναι η σύγκριση μαζί σου........Μόνο μαζί σου......Αριστείδης
Κρίμα αλλά δυστυχώς τα έχει αυτά το συγκεκριμένο κυνήγι
Μακάρι να φτιάξετε ένα αντάξιο του σύντομα
 
Βοσνιακος ιχνηλατης μπαρακ καθαρος ..με μανα ιστριας λειοτριχο καθαρή...
Ωραίο σκυλί, κρίμα.
Έτσι είναι αυτό το κυνήγι.
Εμάς τα 2 καλά είναι σε ανάρρωση.
Τα σκυλιά είναι οι πραγματικοί ήρωες σε αυτό το κυνήγι.
 
Αριστείδης .....πάντα πρώτος στο πεσμένο.....πάντα....Γιατί στη στάμπα το έκανε κύκλο το γουρούνι ασταμάτητα..ήξερε ποτέ ξεκλαιβοταν από το γιατακι ....Ένας κόκκινος κύκλος στο GPS απο το κολαρο του...σαν να σου έλεγε εδώ είναι έλα.......Ένας σκύλος πρότυπο....δάγκωνε λίγο λες κ ήξερε ότι το κυνήγι τελείωσε....Εγώ έκανα το χρέος μου...Μετά καθόταν δίπλα ήσυχος κ Μόλις άνοιγες την πόρτα από το αγροτικό άλμα κ μέσα στη φωλιά του.......τετοιο χαρακτήρα ειχε άνθρωπός μονο που δε μιλούσε.....
...Αυτός ήταν ο (σκύλος) μας.....IMG-019034747925a8ab7f942cb4dd2c806a-V.jpg
 
Αριστείδης .....πάντα πρώτος στο πεσμένο.....πάντα....Γιατί στη στάμπα το έκανε κύκλο το γουρούνι ασταμάτητα..ήξερε ποτέ ξεκλαιβοταν από το γιατακι ....Ένας κόκκινος κύκλος στο GPS απο το κολαρο του...σαν να σου έλεγε εδώ είναι έλα.......Ένας σκύλος πρότυπο....δάγκωνε λίγο λες κ ήξερε ότι το κυνήγι τελείωσε....Εγώ έκανα το χρέος μου...Μετά καθόταν δίπλα ήσυχος κ Μόλις άνοιγες την πόρτα από το αγροτικό άλμα κ μέσα στη φωλιά του.......τετοιο χαρακτήρα ειχε άνθρωπός μονο που δε μιλούσε.....
...Αυτός ήταν ο (σκύλος) μας.....View attachment 36891 ;)
φιλεμου γιαννη πηγαν και θα πανε αρκαιτα σκυλακια στο κυνηγι αυτο ;)δυστηχως ειναι ενα κυνηγι δυσκωλοοοοο και την πληρωνουνε και τα πιω εμπειρα σκυλια πωλες φωρεςςς ,,να ειστε καλα να τον θημαστε και θα βγαλεται παλι καλα σκυλια,,, ;)
 
Back
Top