Εμπορικές γομώσεις-αλλαγές setup

Με τι οπλο θα τα εριχνες; Συγχρονο ή παλιοτερο;

Παντως πληροφοριακα, οι Ball Powder πυριτιδες δεν ειναι για αποκλειστικη χρηση σε ραβδωτα, οπως και οι πυριτιδες που ξερουμε να χρησιμοποιουνται σε κυνηγετικες ή σκοπευτικες γομωσεις, δε φτιαχνονται για αποκλειστικη χρηση στο λειοκανο. Η Α1 πχ, ή η AS χρησιμοποιηται και για φυσιγγια περιστροφου, σε καταλληλες δοσολογιες
Με το πλαγιοκαννο μου...76αρες θαλάμες και 1320bar δοκιμή...

Το ξέρω..ball powder γεμίζει τόσο χρόνια και η Winchester...
ball powder ήταν και η πάλαι ποτέ διάσημη βελγική Coppal...

απλά την πυρίτιδα που έβαλα φώτο, δεν την έχω ξαναβρεί άλλη φορά ούτε στο classica, ούτε σε άλλο φυσίγγι της NSI...και το χω το χουι του σφαξίματος...

Το χω δει στο site της ΝSI αυτό σχετικά με την γόμωση της ΑS και Α1 σε κάλυκες πιστολιού, όπως και αντίστοιχες πυρίτιδες της MAXAM...

Τέλος πάντων...μάλλον όπως τα λες είναι και τα φυσίγγια είναι μια χαρά...
 
Επίσης αν η δοσολογία της s4 στο καφέ είναι του 1.56-1.57 στο μπλε με την sipe θα πρέπει να ανέβει στην μπαρούτι περίπου στο 1.60-1.62 αν είμαι σωστος και δεν κάνω λαθος
Στο μπλε που έχω μετρήσει σε νούμερο 6 η πυρίτιδα ήταν 1,63gr
 
Σε άλλο θέμα γίνεται συζήτηση για φθηνά ρεμι ,πιστεύω δεν έχουν καμία σχέση και φαίνεται. Remington με ντιανα και πυρίτιδα c7 η tecna? Πατέντες ανατολικού μπλοκ .sarcastic.
Που το πετυχες ρε Κωνσταντινε!! Ωραιο βιντεο!!
 
Ποιο πίσω σε αυτό το θέμα είχα βάλει και άλλο με συγκεντρωτηρα z2m .sarcastic. πάει χάλασε και η ρεμινκτον κατήργησε τον power piston
Κωνσταντινε γιαυτο θα ηθελα να δω και ενα winchester double x απο Βουλγαρια να τα συγκρινουμε, να μας λυθει και η απορια. Αν μπορεσουν τα παιδια και καβατζωσουν ενα να μας το παρουσιασουν θα εχει ενδιαφερον.
 
Κωνσταντινε γιαυτο θα ηθελα να δω και ενα winchester double x απο Βουλγαρια να τα συγκρινουμε, να μας λυθει και η απορια. Αν μπορεσουν τα παιδια και καβατζωσουν ενα να μας το παρουσιασουν θα εχει ενδιαφερον.
Σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον
 
Κωνσταντινε γιαυτο θα ηθελα να δω και ενα winchester double x απο Βουλγαρια να τα συγκρινουμε, να μας λυθει και η απορια. Αν μπορεσουν τα παιδια και καβατζωσουν ενα να μας το παρουσιασουν θα εχει ενδιαφερον.
Φίλε μου με μια πρόχειρη ματιά δεν μου έχει μείνει κανένα θα ρωτήσω αύριο κάνα φίλο μήπως έχει....
 
Back
Top