Εισαγωγή φυσιγγίων από την ΕΕ

Έχει κανένας εικόνα αν είναι εφικτό να εισάγεις φυσίγγια για προσωπική χρήση από χώρες της ΕΕ, και αν ναι καμία εικόνα για την διαδικασία;
 
Ένας φίλος μου προσπάθησε να μου φέρει, τα βρήκαν στον έλεγχο, και παρόλο που κρατουσε την αποδειξη του τα κατασχέσανε, ταλαιπωρήθηκε άδικα Μόνο μέσο τιμολογιου καταστήματος μπορούν να έρθουν του είπαν.
 
Παιδιά αν βρούμε ένα κυνηγομάγαζο λιανικής στην Ιταλία π.χ. με ιστοσελίδα και του παραγγείλουμε μέσω ίντερνετ ένα κουτί φυσίγγια, πληρωμή με κάρτα κτλ θα μπορέσει να μας τα στείλει με courier; Τα Ελληνικά κυνηγομάγαζα πώς στέλνουν στην Κύπρο και σε άλλες χώρες της ΕΕ; Το έχει κάνει κανείς ξέρετε; Δε μιλάω για ποσότητες. Για 1-2 κουτιά μιλάω από αυτά που δεν κυκλοφορούν εδώ.
 
Ωραίο θέμα ... και εγώ θέλω να φέρω 2-3 κουτάκια Gamebore Black Gold για φίλο φανατικό φασοκυνηγό από το χωριό που με έχει ζαλίσει να του βρω από Κύπρο η Ιταλία ή από αλλού και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη .....
πάντως θεωρούνται πυρομαχικά και είναι δύσκολη και ακριβή η μεταφορά τους...
 
Ιδέα!!!
Ξέρουμε την ιντερνετική διεύθυνση κάποιου κυνηγομάγαζου σε κάποια χώρα της ΕΕ; Π.χ. Ιταλία, Κύπρο κτλ να δοκιμάσουμε να κάνουμε μια παραγγελία;
 
Back
Top