ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΘΕΤΙΚΕΣ & ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Επαγγελματίες' που ξεκίνησε από το μέλος Chris-Kaz, στις 15 Νοεμβρίου 2017.

1. μην παρεις τιποτα απο αυτον.και να σου χαλασει κατι κανει 3μηνες να το φτιαξει.εκτος οτι τα προιοντα του ειναι μαπα και χαλανε συνεχεια

Last edited by a moderator: 28 Νοεμβρίου 2018
    glek, Manolis p and Γιώργος.gr like this.
  2. Αυτό ακριβώς έγινε... δεν είχαν αυτό που παρήγγειλα και μου έστειλαν κάποιο άλλο επειδή για να παραλάβεις το πακέτο και να το ανοίξεις να δεις τι έχει μέσα πρέπει να πρωτοπληρώσεις την αντικαταβολή.... Τελικά μπήκα στο FB στη σελίδα Gps ΓΙΑ ΣΚΥΛΟΥΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ για να κάνω κι εκεί καταγγελία και διαπίστωσα οτι δυστυχώς δεν είμαι ο μοναδικός που έχω πρόβλημα με τον συγκεκριμένο ''επαγγελματία'' καθ οσον στην πρώτη πρώτη σελίδα υπάρχουν δεκάδες καταγγελίες και τον χαρακτηρίζουν όλοι ''μεγάλο απατεώνα''............

3. Manos

Manos Staff Member

Περιοχή:
    Άλιμος
    Όνομα:
    Μάνος
    Πάρε τηλέφωνο το μαγαζί και πες τους το. Αν το λάθος ήταν δικό τους δεν θα έπρεπε να πληρώσεις ούτε τα μεταφορικά που έστειλες πίσω το λανθασμένο προϊόν πόσο μάλλον την αντικαταβολή. Μου φαίνεται too much αυτό που γράφεις. Όχι ότι το ξέρω το μαγάζι. Επίσης, παιδιά επειδή έχουμε δει ξανά νομικά προβλήματα καλό είναι να αποφεύγονται οι γραπτοί χαρακτηρισμοί αλήτες κλπ..

glek, jdp and Vasilis like this.
  4. Όταν έστειλα πίσω το λάθος από πλευρά τους προϊόν με επιλογή δική μου πλήρωσα 8 ευρώ γιατί ήθελα να πάει σύντομα αλλά και να υπάρχει υπογραφή παραλαβής απο τον παραλήπτη... αυτός μου πρότεινε να το στείλω στην ταχυδρομική του θυρίδα χωρίς επιβάρυνση αλλά δεν θα είχα καμία απόδειξη για την παραλαβή.... Όταν όμως μου το επέστρεψε έπρεπε να με χρεώσει??? Επειδή δεν θέλω να φέρω σε δυσκολία τη σελίδα θα σβήσω τον παραπάνω χαρακτηρισμό αλλά να ξέρετε ότι δεν είναι άδικος........

Last edited: 28 Νοεμβρίου 2018
    glek, Manolis p and Manos like this.
  5. Manos

Manos Staff Member

Περιοχή:
    Άλιμος
    Όνομα:
    Μάνος
    Όταν θα το έστελνες πίσω πχ με courier με χρέωση παραλήπτη θα σου έδιναν αποδεικτικό για την αποστολή. Εν πάση περιπτώσει ελπίζω να ξεμπερδέψεις σύντομα και αυτή τη φορά το κολάρο να είναι το σωστό και να σου βγει και καλό. Άμα είναι και τυχερό θα ξεχάσεις αυτή σου την περιπέτεια. Ο χαρακτηρισμός είναι περισσότερο για εσένα προστασία.

glek, BIK and Vasilis like this.
  6. Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις ότι μου πρότεινε να το στείλω στην ταχυδρομική του θυρίδα... δεν το δεχόταν πίσω με δική του χρέωση... εν πάση περιπτώση δεν θα ξανα ασχοληθώ με τα προϊόντα αυτού του τύπου κι αν έχει πρόβλημα το κολάρο θα το πετάξω και θα πω ότι έχασα 150 ευρώ... την ανάρτηση την έκανα για να ενημερωθούν σχετικά οι φίλοι κυνηγοί να μην την πατήσουν... Όσο για τον συγκεκριμένο επαγγελματία μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο Fb στη σελίδα ''Gps ΓΙΑ ΣΚΥΛΟΥΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ'' είναι πρώτη πρώτη ανάρτηση δεν θα κουραστείς να ψάξεις και θα βγάλεις συμπέρασμα.....

glek, Stef21, Manos and 3 others like this.
  7. Αλητεία λεγεται αυτό,μακριά λοιπον ολοι απο τον εν λόγω απαράδεκτο έμπορο.fiurius.

8. Manos

Manos Staff Member

Περιοχή:
    Άλιμος
    Όνομα:
    Μάνος
    Καλά έκανες και το ανέφερες γιαυτό υπάρχει αυτό το θέμα. Είμαι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά από δω και στο εξής. :)

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις