Επαγγελματίες - θετικές & αρνητικές εμπειρίες

Hλια ο καθενας κοστολογει το προιον του οσο θελει. Και 20 ευρω αν θελει. Αυτο δεν με ενοχλει, εφοσον απο την αρχη ειναι εξηγημενος και μου λεει οτι αυτη ειναι η τιμη. Αλλο ομως αυτο, και αλλο να προσπαθει να με δελεασει με χαμηλη τιμη σε καποιο προιον που δεν εχει, και οταν το παραγγειλω να εχει αλλα αντι αλλων τιμη
 
Hλια ο καθενας κοστολογει το προιον του οσο θελει. Και 20 ευρω αν θελει. Αυτο δεν με ενοχλει, εφοσον απο την αρχη ειναι εξηγημενος και μου λεει οτι αυτη ειναι η τιμη. Αλλο ομως αυτο, και αλλο να προσπαθει να με δελεασει με χαμηλη τιμη σε καποιο προιον που δεν εχει, και οταν το παραγγειλω να εχει αλλα αντι αλλων τιμη
Ακριβώς..
 
Οι δύο καλύτεροι επαγγελματίες που έχω συναναστραφεί είναι ο Γιώργος Γιαλιτάκης (artemis sport) και ο Αλέξης Παρδαλάκης. Ευγενείς και οι δύο με βαθιές γνώσεις στα κυνηγετικά είδη. Άριστη εξυπηρέτηση.
 
Όταν ο "επαγγελματίας" συμπεριφέρεται κουτοπόνηρα καλό είναι να ξεμπροστιάζεται....όλοι ξέρουμε ποιος είναι αλλά γιατι ρε φίλε να φοβόμαστε να πούμε ονόματα??? Τις μηνύσεις τους να τις βάλουν στην όπισθεν οπή τους!!!
 
Τα είχαμε πει και στο Σχιστο Ηλία. Εντάξει ήταν πολύ περίεργο να μπορεί να δώσει τιμή απο τον Μάρτιο για παραλαβή του Ιουνίου, και γενικά το είχα πει και στον Θοδωρή ότι η δουλειά πήγαινε να φάμε πιστόλι..Κατα τα άλλα η περιοχή δεν έχει πολλα κυνηγομάγαζα, ένα είναι! Εγώ έχω πάρει διάφορα απο εκεί και είμαι αρκετά ευχαριστημένος..αλλα τώρα έγινε μαλακία πως να το κάνουμε. Πάντως καλό είναι να ξεκολλήσουμε λίγο το μυαλό μας και να καταλάβουμε οτι ο μαγαζάτορας είναι έμπορας, πουλάει και εμεις αγοράζουμε...δεν μας κάνει αυτό που πουλάει δεν το αγοράζουμε, και οταν πουλήσει κάτι που μας κάνει θα ξαναεμφανιστούμε. Μην είμαστε ρομαντικοί και φιλοσοφούμε το πόσο τίμιος είναι κάποιος στο κομμάτι εμπόριο. Ζούμε στην εποχή που ότι θες το γκουγκλάρεις βρίσκεις την χαμηλότερη τιμή και μετά αρχίζεις τα παζάρια σε άλλον που σε βολεύει (πχ έχει το νουμερο σου σε ενα μποτάκι ενώ ο άλλος με την χαμηλότερη τιμή δεν το έχει). Λογικό και ο άλλος όπου σε βρει να στον φορέσει. Ο καθένας κοιτάει την τσέπη του. Απλά εδώ η μαλακία ήταν ότι για να μαζέψει κόσμο τις μέρες του Μαρτίου είπε χωρίς να το πολυσκεφτεί 6,50 ευρώ και τώρα δεν του βγαίνει.
Οσων αφορά το θέμα με τους Ελληνες μαγαζάτορες Θόδωρα δεν έχει σχέση με το συγκεκριμμένο περιστατικό ρε φίλε, γιατι εδω είναι καθαρά εισαγόμενο προιόν.
 
Επιπλέον μην λέμε πες το όνομα και πες το όνομα, γιατί και πριν κανα 4 μηνο όταν κάποιος είπε δεν του αρέσουν τα φυσίγγια του φάντομ (και εγώ την ίδια άποψη έχω), εμφανίστηκαν κάτι φαντάσματα-προφιλ (δεν τους ξαναείδα σε ποστ απο τότε) και απειλούσαν με μηνύσεις και διάφορες παπάτζες. Και εντάξει κάποιοι τα ακούμε και γελάμε, αλλά καποιοι αγχώνονται.
 
Τα είχαμε πει και στο Σχιστο Ηλία. Εντάξει ήταν πολύ περίεργο να μπορεί να δώσει τιμή απο τον Μάρτιο για παραλαβή του Ιουνίου, και γενικά το είχα πει και στον Θοδωρή ότι η δουλειά πήγαινε να φάμε πιστόλι..Κατα τα άλλα η περιοχή δεν έχει πολλα κυνηγομάγαζα, ένα είναι! Εγώ έχω πάρει διάφορα απο εκεί και είμαι αρκετά ευχαριστημένος..αλλα τώρα έγινε μαλακία πως να το κάνουμε. Πάντως καλό είναι να ξεκολλήσουμε λίγο το μυαλό μας και να καταλάβουμε οτι ο μαγαζάτορας είναι έμπορας, πουλάει και εμεις αγοράζουμε...δεν μας κάνει αυτό που πουλάει δεν το αγοράζουμε, και οταν πουλήσει κάτι που μας κάνει θα ξαναεμφανιστούμε. Μην είμαστε ρομαντικοί και φιλοσοφούμε το πόσο τίμιος είναι κάποιος στο κομμάτι εμπόριο. Ζούμε στην εποχή που ότι θες το γκουγκλάρεις βρίσκεις την χαμηλότερη τιμή και μετά αρχίζεις τα παζάρια σε άλλον που σε βολεύει (πχ έχει το νουμερο σου σε ενα μποτάκι ενώ ο άλλος με την χαμηλότερη τιμή δεν το έχει). Λογικό και ο άλλος όπου σε βρει να στον φορέσει. Ο καθένας κοιτάει την τσέπη του. Απλά εδώ η μαλακία ήταν ότι για να μαζέψει κόσμο τις μέρες του Μαρτίου είπε χωρίς να το πολυσκεφτεί 6,50 ευρώ και τώρα δεν του βγαίνει.
Οσων αφορά το θέμα με τους Ελληνες μαγαζάτορες Θόδωρα δεν έχει σχέση με το συγκεκριμμένο περιστατικό ρε φίλε, γιατι εδω είναι καθαρά εισαγόμενο προιόν.
Δεν του/τους βγαίνει,γιατί τόσο έχουν χονδρική. Τα συγκεκριμένα έχουν πάει 7,50€
 
Τα είχαμε πει και στο Σχιστο Ηλία. Εντάξει ήταν πολύ περίεργο να μπορεί να δώσει τιμή απο τον Μάρτιο για παραλαβή του Ιουνίου, και γενικά το είχα πει και στον Θοδωρή ότι η δουλειά πήγαινε να φάμε πιστόλι..Κατα τα άλλα η περιοχή δεν έχει πολλα κυνηγομάγαζα, ένα είναι! Εγώ έχω πάρει διάφορα απο εκεί και είμαι αρκετά ευχαριστημένος..αλλα τώρα έγινε μαλακία πως να το κάνουμε. Πάντως καλό είναι να ξεκολλήσουμε λίγο το μυαλό μας και να καταλάβουμε οτι ο μαγαζάτορας είναι έμπορας, πουλάει και εμεις αγοράζουμε...δεν μας κάνει αυτό που πουλάει δεν το αγοράζουμε, και οταν πουλήσει κάτι που μας κάνει θα ξαναεμφανιστούμε. Μην είμαστε ρομαντικοί και φιλοσοφούμε το πόσο τίμιος είναι κάποιος στο κομμάτι εμπόριο. Ζούμε στην εποχή που ότι θες το γκουγκλάρεις βρίσκεις την χαμηλότερη τιμή και μετά αρχίζεις τα παζάρια σε άλλον που σε βολεύει (πχ έχει το νουμερο σου σε ενα μποτάκι ενώ ο άλλος με την χαμηλότερη τιμή δεν το έχει). Λογικό και ο άλλος όπου σε βρει να στον φορέσει. Ο καθένας κοιτάει την τσέπη του. Απλά εδώ η μαλακία ήταν ότι για να μαζέψει κόσμο τις μέρες του Μαρτίου είπε χωρίς να το πολυσκεφτεί 6,50 ευρώ και τώρα δεν του βγαίνει.
Οσων αφορά το θέμα με τους Ελληνες μαγαζάτορες Θόδωρα δεν έχει σχέση με το συγκεκριμμένο περιστατικό ρε φίλε, γιατι εδω είναι καθαρά εισαγόμενο προιόν.
Ναι αλλα να στο λεει απο την αρχη για την αυξηση...Οχι να πονταρει στην τρελα σου και να σκεφτεται"Ελα μωρε και να τα αυξησω θα τα παρει,αφου τα εχει αναγκη"...
 
Παιδιά μην χαλιέστε και μην κολλάτε,δεν αξίζει. Η παροιμία λέει με τον παρά μου .........κλπ. Δόξα το θεό υπάρχουν ακόμα ορισμένα καταστήματα, που εκτιμούν και σέβονται τον πελάτη και θα σου πουν στα ίσα ότι αυτό είναι και γίνεται ή δεν γίνεται κάτι καλύτερο,ανεξαρτήτως ποσότητας και μέρους.
Επιλογές υπάρχουν πολλές!!!! Λίγο ψάξιμο θέλει ή κάποια καλή "Πληροφορία"
 
Παιδιά , ο συγκεκριμένος εχει πολυ καλές τιμές και σηκώνει παζάρια ... το κακό ειναι οτι λόγω του παζαριού , αν πανε 5 άτομα να πάρουν πχ ενα μπουφαν , θα καταλήξει σε 5 διαφορετικές τελικές τιμές .sarcastic.

Όταν διαφημίζει προσφορές μπορεί να πας τσάμπα για 10 λεπτά φθηνότερα ... ενώ άλλες φορές όταν δεν εχει κόσμο μπορεί να το πάρεις απρόσμενα φθηνά....
εγω τον ρώτησα 3 φορές να μου δώσει τιμη για benelli rafaello και μου έδωσε 3 διαφορετικές , με διαφορά 250 ευρώ min-max ;)
 
Η περίπτωση σου ειναι δύσκολη φίλε μου ... είχες και πολλά κουτάκια ... αν αυξήθηκε η τιμή δεν μπορούσε να βάλει τη διαφορά απο την τσέπη του ... αν λέω όμως ....απο την άλλη θα μπορούσε να μη δεσμευτεί και να σου δώσει νεα τιμή αφού επιβεβαιώσει το κοστος τους , και εσύ ανάλογα θα αποφάσιζες..... τέλος πάντων ... ο συγκεκριμένος δίνει και εγγύηση χαμηλότερης τιμής σε οπλα και ρούχα ... αν αποδείξεις χαμηλότερη τιμή με προσφορά, mail κλπ
Γι αυτό και εχει αρκετή κίνηση και πωλήσεις σε οπλα ...
 
Η περίπτωση σου ειναι δύσκολη φίλε μου ... είχες και πολλά κουτάκια ... αν αυξήθηκε η τιμή δεν μπορούσε να βάλει τη διαφορά απο την τσέπη του ... αν λέω όμως ....απο την άλλη θα μπορούσε να μη δεσμευτεί και να σου δώσει νεα τιμή αφού επιβεβαιώσει το κοστος τους , και εσύ ανάλογα θα αποφάσιζες..... τέλος πάντων ... ο συγκεκριμένος δίνει και εγγύηση χαμηλότερης τιμής σε οπλα και ρούχα ... αν αποδείξεις χαμηλότερη τιμή με προσφορά, mail κλπ
Γι αυτό και εχει αρκετή κίνηση και πωλήσεις σε οπλα ...
Ισχύει αυτό 100% για την χαμηλοτερη τιμη..και παει και σε αυτο που ειπα παραπανω..εχω βρει και αλλο ενα μαγαζι που το κάνει αυτο στον Πειραια. Τα θετικα πρεπει να τα λεμε..επιπλεον σε ερωτησεις ως προς την ποιότητα σε ρουχα κτλ εχει απαντησει αρκετες φορες με ειλικρίνεια και κατεληξα να παρω κατι φθηνότερο, παροτι ειχα στο μυαλο μου υψηλοτερο μπαντζετ..
 
Μην εισαι ισοπεδωτικος...εκανε ψαλιδι! Μια λαθος συνεννόηση εγινε ρε παιδι μου! Αρκετο βεβαια για να υπαρχει δυσαρέσκεια, αλλα ψαλιδια κάνει...
Αδιαφορω φιλε..Ευτυχως δν ηταν εκει ο ιδιος γτ θα ειχαμε μανουριασματα.hair.
Οταν λες κατι να το κανεις κιολας...Μαυρο δαγκωτο πλεον:mad:
 
Να κανω και εγω μια κριτικη για τον ΤΡΑΖΕΡΑ και το eshop του.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Ειχα παραγγειλει γιλεκο καφε πρασινο dispan για το καρτερι σε medium και μου εφερε dispan πορτοκαλι κιολας σε xl.Οτι νανε ο τυπος και με πηρε τηλεφωνο κιόλας να μου ζητησει τον λογο γιατι ειχα παραγγείλει 2 γιλεκα και πηρα μονο το ενα λαθος του eshop του αφου το ειχα παραγγείλει 2 εβδομαδες και δεν μου ειχε ερθει ουτε εβρισκα την παραγγελεια και ετσι ειχα παραγγείλει αλλο
 
Να κανω και εγω μια κριτικη για τον ΤΡΑΖΕΡΑ και το eshop του.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.Ειχα παραγγειλει γιλεκο καφε πρασινο dispan για το καρτερι σε medium και μου εφερε dispan πορτοκαλι κιολας σε xl.Οτι νανε ο τυπος και με πηρε τηλεφωνο κιόλας να μου ζητησει τον λογο γιατι ειχα παραγγείλει 2 γιλεκα και πηρα μονο το ενα λαθος του eshop του αφου το ειχα παραγγείλει 2 εβδομαδες και δεν μου ειχε ερθει ουτε εβρισκα την παραγγελεια και ετσι ειχα παραγγείλει αλλο
Ειχα παρατηρήσει και εγω παρομοια δυσλειτουργια στον τραζερα. Ειχα παραγγειλει, δεν ερχοτανε τιποτα ενω μου ερχοντουσαν ειδοποιησεις οτι το πακετο ειναι στο δρομο κτλ...ε τελικα δεν ειχε σταλει τιποτα. Αλλα τηλεφωνικα λυθηκε το ζητημα, παροτι και εγω δεν εβρισκα αριθμους παραγγελιας. Ζητησε και συγγνωμη για την ταλαιπωρια ο τυπος, και ολα καλα με μια βδομάδα καθυστερηση.Πιστευω οτι εαν πριν παραγγείλεις δευτερη φορα επαιρνες ενα τηλ, θα λύνονταν καλυτερα το ζητημα. Γενικα ομως ειναι ιντερνετικο κυνηγομαγαζο, με πολυ πραγμα σε αποθηκες (γτ καποια πραγματα μυριζουν και υγρασια κατα καιρους!!), πουλαει μεχρι και μεταχειρισμενα. Οι τιμες σκοτωμενες, ε λογικο να γινεται ενα ψιλομπαχαλο στο συστημα!
 
Όταν παίρνετε φυσίγγια προσφοράς και ιδίως ιδιογομωσης ή αλλιώς φθηνά φυσίγγια εμπορίου, καλό είναι οι έχοντες γνώση υλικών και οι ψαγμένοι, να σφάζουν και κάνα τέτοιο φυσίγγι,να δουν έχουν τα υλικά που λένε;
Έχει βρεθεί φυσίγγι που το πληρώνουμε για 28 γραμμάρια, να έχει 24 μέσα
 
Back
Top