Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σοστοτατος σε ολαααα.απο ισπανηκες της εχω δουλεψη ολες.ποσα γρ θες να σου πο.σημιοτεον σφηκτες δηνατες τουφεκιες τηπου Α1 και Α1 σπεσιαλ.ενα κληκ παραπανο ανεπηρεαστες σε σχεση με της Α1.αλαα σιπε δεν ειναι δουλευουν αψογα κρυο και ζεστο καιρο,και με σχετηκη υγρασεια.οχη ομως σε σηνθηκες πολη υγρασεις εκει δουλευουν μονο σε κοντρα.αυτα

Kουζουλε μου.....Οταν αποφασισω να πιασω στα χερια μου τις Ισπανικες.....ο Πρωτος που θα
ρωτησω , θα εισαι εσυ φιλε!!!

Πρεπει να βαλω καποιες στην ''ακρη''.....που δεν θα εχουν σχεση με κυνηγι....αλλα θα ειναι μονο
για δισκακια .....ή για φυσιγγια παγανας. Θα κατσω να βγαλω καποια ελαφρια σεταπ στα 24-26-28-
γραμμαρια....και εκτος απο τις Μ92ς και ΑΟ θα παει και Α1σπεσιαλ για την ιδια δουλεια......γιατι στο
κυνηγι , μπροστα στην ΜΒ36 ειναι σκετη μουφα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Κρητικαρε!!! :)
 
Kουζουλε μου.....Οταν αποφασισω να πιασω στα χερια μου τις Ισπανικες.....ο Πρωτος που θα
ρωτησω , θα εισαι εσυ φιλε!!!

Πρεπει να βαλω καποιες στην ''ακρη''.....που δεν θα εχουν σχεση με κυνηγι....αλλα θα ειναι μονο
για δισκακια .....ή για φυσιγγια παγανας. Θα κατσω να βγαλω καποια ελαφρια σεταπ στα 24-26-28-
γραμμαρια....και εκτος απο τις Μ92ς και ΑΟ θα παει και Α1σπεσιαλ για την ιδια δουλεια......γιατι στο
κυνηγι , μπροστα στην ΜΒ36 ειναι σκετη μουφα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Κρητικαρε!!! :)
Συμφωνω και εγω Νικο εκτως απο μια την Α0 πρεπει να τις δωσεις κ'αλλη ευκαιρια ειναι πολυ καλο μπαρουτι και στην πληρη υγρασια μου εχει κανει πολα καλα σκοτωματα σε παπια
 
Συμφωνω και εγω Νικο εκτως απο μια την Α0 πρεπει να τις δωσεις κ'αλλη ευκαιρια ειναι πολυ καλο μπαρουτι και στην πληρη υγρασια μου εχει κανει πολα καλα σκοτωματα σε παπια

Για ποιο λογο να της δωσω δευτερη ευκαιρια βρε Μητσαρα μου ???
Να πιασει την αποδοση της ΤΕΚΝΑ.....χλωμο το βλεπω....χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν πιστευω τα
οσα γραφεις.......
Με την ΤΕΚΝΑ τα εχουμε ''βρει''........Δεν ξανα ρισκαρω στις ομιχλες και στο ψιλοβροχο- βροχη φιλε!!!
 
Για ποιο λογο να της δωσω δευτερη ευκαιρια βρε Μητσαρα μου ???
Να πιασει την αποδοση της ΤΕΚΝΑ.....χλωμο το βλεπω....χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν πιστευω τα
οσα γραφεις.......
Με την ΤΕΚΝΑ τα εχουμε ''βρει''........Δεν ξανα ρισκαρω στις ομιχλες και στο ψιλοβροχο- βροχη φιλε!!!
εγω δεν σου λεω να τα βρεις μαζι της αλλα μην την καψεις σε παγανοσφερες κριμα ειναι !!!
 
εγω δεν σου λεω να τα βρεις μαζι της αλλα μην την καψεις σε παγανοσφερες κριμα ειναι !!!

Σιγα μην την λυπηθω.....Μου εστειλε βιντεο ενας καλος φιλος απο το χωριο του....και τα γουρουνια
ειναι ποιο πολλα απο τα γιδια και τα απο προβατα....μουρλαθηκα που τα ειδα!!!!
 
Σιγα μην την λυπηθω.....Μου εστειλε βιντεο ενας καλος φιλος απο το χωριο του....και τα γουρουνια
ειναι ποιο πολλα απο τα γιδια και τα απο προβατα....μουρλαθηκα που τα ειδα!!!!
ε!! ωραια καντην 9 βολα 11/0 η 8 βολα 12/0 μια χαρα θα τα ξαπλωνει για νανακια !!! .big smile. .big smile..big smile.
 
καλησπερα στη παρεα μηποσ εχη χρισημοποιηση καπιοσ φιλοσ 12 βολα magknoum του κυργια να πει μια γνομη
Καλησπέρα φίλε μου έχει καλή κατανομή διάτρηση καλή αλλά άμα είναι να σου φεύγει το μάγουλο και η πλάτη από τον κλωτσο δεν χρειάζεται καθόλου
 
Καλησπέρα φίλε μου έχει καλή κατανομή διάτρηση καλή αλλά άμα είναι να σου φεύγει το μάγουλο και η πλάτη από τον κλωτσο δεν χρειάζεται καθόλου
Μα αν δεν εχει κλωτσο δεν εχει την καταληλη ταχυτητα και διατρηση για να καταβαλεις το γουρουνι ,αν μιλαμε για 12 βολα 11/0 μιλαμε για 44 γρ πως θα παρεις μια αξιοπρεπη ταχυτητα χωρις να σε κλωτσησουν
 
Μα αν δεν εχει κλωτσο δεν εχει την καταληλη ταχυτητα και διατρηση για να καταβαλεις το γουρουνι ,αν μιλαμε για 12 βολα 11/0 μιλαμε για 44 γρ πως θα παρεις μια αξιοπρεπη ταχυτητα χωρις να σε κλωτσησουν
Συμφωνώ ναι να κλωτσισουν οχι όμως να χάνεις το όπλο από τα χέρια σου αντε και έρειξες ενα το πήρες το πρώτο το δεύτερο που θα γυρίσεις να ρίξεις πως θα το πάρεις όταν το όπλο σου φεύγει
 
Συμφωνώ ναι να κλωτσισουν οχι όμως να χάνεις το όπλο από τα χέρια σου αντε και έρειξες ενα το πήρες το πρώτο το δεύτερο που θα γυρίσεις να ρίξεις πως θα το πάρεις όταν το όπλο σου φεύγει
το εχεις δοκιμασει απο πριν και εισαι πιο σφιγμενος και "ετοιμος" για την τουφεκια , που να ριχναμε συναδερφοι και με ραυδοτα τοτε τι θα κανατε ???
 
το εχεις δοκιμασει απο πριν και εισαι πιο σφιγμενος και "ετοιμος" για την τουφεκια , που να ριχναμε συναδερφοι και με ραυδοτα τοτε τι θα κανατε ???
Το ερειξα και ποιο πριν και σε γουρούνια αυτό που έπαθα εγώ το επαθε και η παρέα μου απλά δεν το ξαναπηραμε να έτυχε η παρτίδα τέτοια μπορεί...
 
ο κυργιασ λεει εχη 700 bar το κλοτσιμα που εχη πρεπη να ηνε παραπανω περση εριξα για δοκιμη σε σταθερο στοχο με δικανο και μου φανικανε να κλωτσαν πιο πολλη απο τα; remikton για αυτο ρωταο
παιδια μην μπερδευεσται η πιεση εχει πολυ λιγη επηδραση στο λακτησμα πιο πολυ ρολο παιζει το βαρος της γομοσης με τι ταχυτητα βγαινει απο την κανη ,"κλωτσο" σου ριχνει και ενα πιεστικο πλυσιματος με 20 μπαρ πιεση !!!αλλα με τι ταχυτητα βγαζει το νερο στο στομιο ???
 
ο κυργιασ λεει εχη 700 bar το κλοτσιμα που εχη πρεπη να ηνε παραπανω περση εριξα για δοκιμη σε σταθερο στοχο με δικανο και μου φανικανε να κλωτσαν πιο πολλη απο τα; remikton για αυτο ρωταο
Ένα εννιάβολο του Κύργια που είχα ρίξει για δοκιμή με την 1100, έψαχνα μετά το όπλο να δω αν άνοιξε κάπου. Αν και τα πήγε καλά από άποψη συγκέντρωσης, ο θόρυβος ήταν εκκωφαντικός. Το ίδιο συνέβαινε και με κάτι παλιά Lambro εννιάβολα (κάτι παλιά που έγραφε το κουτί "Ενισχυμένη γόμωση"). Τα έριχνα με το δίκαννο και μου βούιζε το αυτί ένα τέταρτο.

Για το δίκαννο Κώστα, αν θέλεις οπωσδήποτε 12βολο, θα σου πρότεινα τα Remington Express τα 12βολα τα απλά (70mm), σε 0ΒΚ. Είναι πολύ μαλακό φυσίγγι και, αν και αργό, σε μέτρια γουρούνια είναι πολύ αποτελεσματικό, ειδικά για το πρώτο διάστημα της σεζόν. Προσωπικά, όσα γουρούνια έχω πάρει με αυτό (35~45 κιλά καθαρό), ήταν ακαριαίες οι καταβολές. Στο πολύ πυκνό, το εμπιστεύομαι περισσότερο απ' όλα.
 
καλησπερα στη παρεα μηποσ εχη χρισημοποιηση καπιοσ φιλοσ 12 βολα magknoum του κυργια να πει μια γνομη
Αν θέλεις 12βολα, θα πας είτε στα b&p τα επιχαλκωμενα που είναι άρτια φυσίγγια για μέτρια γουρούνια είτε στα φεντεραλ φλαιτ κοντρολ.. Τίποτε άλλο σε 12βολα..
 
Καλησπέρα φίλε μου έχει καλή κατανομή διάτρηση καλή αλλά άμα είναι να σου φεύγει το μάγουλο και η πλάτη από τον κλωτσο δεν χρειάζεται καθόλου
Για κλωτσημα προτείνω να ρηξετε τα 12βολα nsi τα μαγκνουμ.. Φεύγει η μαγκια..μακραν το φυσίγγι με το περισσότερο κλωτσημα στην αγορά σε κάλυκα 76ρη παντα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top