Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το 12βολο το magnum; θυμισε μου οπλο κ τσοκ? Αυτο εννοεις?
Ναι αυτά εννοώ. Benelli Raffaello special lousso τσοκ 3 εργοστασιακο αυλός 18,3 ενώ το 10βολο μου το πηγαίνει τρομερά το 12 βολο τα άνοιξε. Αντίστοιχα μου πήγε μαζεμένα το 8βολο αλλά μου άνοιξε το 9βολο
 
Ναι αυτά εννοώ. Benelli Raffaello special lousso τσοκ 3 εργοστασιακο αυλός 18,3 ενώ το 10βολο μου το πηγαίνει τρομερά το 12 βολο τα άνοιξε. Αντίστοιχα μου πήγε μαζεμένα το 8βολο αλλά μου άνοιξε το 9βολο
Εγω στην montefeltro (18.3κωνο -66 καννη) χρησιμοποιω το full για τα δραμια! Απο την αλλη λεω τι τις θελω τις δοκιμες....κ να παω να παρω κατι που εχω δοκιμασμενο....
 
Last edited:
Οκ σ ευχαριστώ. Η περιέργεια με έκανε να ρωτήσω ευτυχώς δεν τα πηρα.
Άμα τα θες για ντυμένο ,να σου βγούνε κοντά δηλαδή πάρτα άμα τα θες για ανοικτό καρτέρι που δεν ξέρεις πού θα σου βγούνε δεν κάνουν, αλλά πάρε ένα κουτάκι και δοκιμασετα σε στόχο αξίζουν , βγάζουν πάντως Πολύ ωραία τουφεκιά και έχουν πάρει πολλά γουρούνια με τα συγκεκριμένα στην Άρτα.( Άμα είχαν 10 ευρώ θα τα επερναν πολύ)
 
IMG-20191121-193947.jpg

7098
 
οι δοκιμες που εκανα τα οπλα δεν ηταν στημενα σε βαση ( τριποδα )

στο μονοβολο στα 65 μ δεν φταιει το μονοβολο αλλα εγω τρεμανε τα χερια μου απο το κρυο
φυσικα ηταν και η τελευταια τουφεκια..

ευχομαι να σας αρεσαν οι δοκιμες να παρετε μια εικονα

εντυπωσεις τα φυσιγγια με τν πυριτιδα SP8 κλωτσανε σαν γαιδουρι δεν εχει θορυβο αλλα εχει τρομερο κλωτσημα με την Α303 θα μου φευγανε τα σφραγισματα
 
Αστα να πανε....δεν εχω φαει δυνατοτερο κλωτσο....
Ειμαι περιεργος ομως να δω τη ταχυτητες βγαζει το 10βολο με 12/0.
Εγω εστησα 2.90 x 10βολο με 13/0 και πηρα 480:p:p:p
Υποψην και το 10βολο της NSI 2.90 εχει μεσα....
Το καινουριο εχει 2.90 sp8;
 
Πιστευετε οτι οι ταχυτητες που αναγραφουν στις συσκευασιες ειναι πραγματικες?
Στα δικά τους όπλα τόσο δίνουν, στο δικό σου θα είναι διαφορετικές διότι θα έχεις άλλες τριβές, άλλες γωνίες σε κώνους και τσοκαρίσματα, άλλες θερμοκρασίες, κλπ
 
Στα δικά τους όπλα τόσο δίνουν, στο δικό σου θα είναι διαφορετικές διότι θα έχεις άλλες τριβές, άλλες γωνίες σε κώνους και τσοκαρίσματα, άλλες θερμοκρασίες, κλπ
Ποση διαφορα σε ταχυτητα υπολογιζεις οτι μπορει να εχω?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top