Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά σκέφτομαι σε μονοβολα για αποστάσεις 50μ+ μήπως με κάποιο ρυθμιζόμενο κλισιοσκόπιο θα ηταν καλύτερα. Μιλάω για αποστάσεις 50μ- 80μ περίπου.
Εχετε καποιο δοκιμασμένο;
:rolleyes:
 
Last edited:
Παιδιά σκέφτομαι σε μονοβολα για αποστάσεις 50μ+ μήπως με κάποιο ρυθμιζόμενο κλισιοσκόπιο θα ηταν καλύτερα. Μιλάω για αποστάσεις 50μ- 80μ περίπου.
Εχετε καποιο δοκιμασμένο;
:rolleyes:
Και χωρίς ρυθμιζόμενα εγώ προσωπικά ρίχνω άνετα μέχρι τα 80 μέτρα τα BP palla με τριάρι τσοκ και είμαι φουλ ευχαριστημένος..
 
Καλησπέρα παιδιά.. Είχα πάρει πρόσφατα ένα κουτί μονοβολα γνωστης ελληνικής εταιρειας διότι δεν είχα βρει τα συγκεκριμένα που έριχνα. Τα 4 απ τα 5 προβληματικά.. Ενώ νόμιζα ότι είναι μόνο το 1...4 εμπλοκές και ούτε το κανονικό μπαμ που κάνουν τα φυσίγγια δεν έκαναν.. Μακριά λοιπόν απο φυσίγγια που δεν περνάνε τους απαραίτητους ελέγχους.. Αν μου χε συμβεί πάνω στο κυνήγι ίσως τ άκουγε για τα καλά ο εν λόγω κατασκευαστής..
 
Γιάννη για μεγαλύτερη ακρίβεια και ευκολία λέω για σκοπευτικα.Αλλαζει το όπλο σε σταθερού στόχου η σκοπευση γιατί στα κλειστά μερη εχω δραμια . Περισσότερο όμως δουλεύω μονοβολα.Δε ξερω αν θεωρείται αυτο καλο, απλώς το σκέφτομαι.
 
Το νέο 8βολο της win.... ρελιαστο... τυχαίο??? .think..think.
θα ήθελα και λίγο bufferaκι ομολογώ...




Άλλο πάλι τούτο χαχαχα παρόμοιο κουτί και φυσίγγι είχα δει περισυ στην Βουλγαρία μόνο που το κλείσιμο του ήταν 6 αστερο και μου το πλασαρε για γουρούνια ο φίλος μου ο Βούλγαρος που έχει το μαγαζί
 
Άλλο πάλι τούτο χαχαχα παρόμοιο κουτί και φυσίγγι είχα δει περισυ στην Βουλγαρία μόνο που το κλείσιμο του ήταν 6 αστερο και μου το πλασαρε για γουρούνια ο φίλος μου ο Βούλγαρος που έχει το μαγαζί
Δε ξέρω τι γίνεται φιλε... το έψαξα λίγο αλλά δεν το πέτυχα πουθενά.....:rolleyes:
Επίσης τα τελευταία αμερικανικά που βλέπω δεν περνάνε από το olin όπως τα παλιά καλά win.. αλλά έχουν σφραγίδα από τη γνωστή cip.. επίσης το barcode δεν είναι 020~ USA αλλά 634 που σημαίνει Qatar....
 
Δε ξέρω τι γίνεται φιλε... το έψαξα λίγο αλλά δεν το πέτυχα πουθενά.....:rolleyes:
Επίσης τα τελευταία αμερικανικά που βλέπω δεν περνάνε από το olin όπως τα παλιά καλά win.. αλλά έχουν σφραγίδα από τη γνωστή cip.. επίσης το barcode δεν είναι 020~ USA αλλά 634 που σημαίνει Qatar....
Σε ένα μήνα μάλλον θα πάω πάνω στην Βουλγαρία ο άνθρωπος που έχει το μαγαζί μας ξέρει καλά γιατί έρχεται κυνηγάει γουρούνια με την παρέα του πατέρα μου θα τον ρωτήσω και θα βγάλω και μερικές φοτο να ποσταρω ;)
 
Μάγκες τα καλησπέρα.. Tα winchester που ανέβασε ο φίλος από πάνω είναι κατασκευασμενα στην Ιταλία για την winchester.. Επίσης γ αυτό είναι φθηνότερα αλλά βλέπω οχταβολο με μέγεθος 00 Buck, οπότε μάλλον μάπα το καρπούζι..
Ναι προσθεου δεν λέω ότι είναι βουλγαρικά αλλά παρόμοια με άλλο κλείσιμο είδα εκεί πρώτη φορά
 
Ναι προσθεου δεν λέω ότι είναι βουλγαρικά αλλά παρόμοια με άλλο κλείσιμο είδα εκεί πρώτη φορά
Φέτος συνεργαστηκαν οι Ιταλοί με τους αμερινακους κ έβγαλαν τα εν λόγω φυσίγγια, επίσης καταργήθηκε το παλιό οχταβολο της winchester το razor δεν θα ξαναβγεί παλι.. Αυτά τα έφερε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα;; γιατί άκουσα από μέσα Νοεμβρίου έρχονται.. Αν και θα πάνε ακλαφτα.. Ούτε γρήγορα είναι ούτε μεγάλο μέγεθος βολιδων έχουν.
 
Φέτος συνεργαστηκαν οι Ιταλοί με τους αμερινακους κ έβγαλαν τα εν λόγω φυσίγγια, επίσης καταργήθηκε το παλιό οχταβολο της winchester το razor δεν θα ξαναβγεί παλι.. Αυτά τα έφερε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα;; γιατί άκουσα από μέσα Νοεμβρίου έρχονται.. Αν και θα πάνε ακλαφτα.. Ούτε γρήγορα είναι ούτε μεγάλο μέγεθος βολιδων έχουν.
11/0 είναι φίλε... κατευαζει πολλά κιλά ζώο......
Ναι ελληνικό κατάστημα τα έφερε
 
11/0 είναι φίλε... κατευαζει πολλά κιλά ζώο......
Ναι ελληνικό κατάστημα τα έφερε
Για πες ποιο τα φέρε να παραγγείλω για δοκιμές.. Τα περισσότερα οχταβολα της αγοράς έχουν μέγεθος 000 buck ενώ αυτά 00 αλλά δεν τα βλεπω και γρήγορα.. Ενα κουτί λέει 375 κ ένα 415 ποιο να ναι το σωστό;;
 
Για πες ποιο τα φέρε να παραγγείλω για δοκιμές.. Τα περισσότερα οχταβολα της αγοράς έχουν μέγεθος 000 buck ενώ αυτά 00 αλλά δεν τα βλεπω και γρήγορα.. Ενα κουτί λέει 375 κ ένα 415 ποιο να ναι το σωστό;;
Το 415 Γιάννη...
Η Μπαλάκου τα έφερε... 2343023842 το τηλ αν θυμάμαι καλά..
Δεν κάνω διαφήμιση......
 
11/0 είναι φίλε... κατευαζει πολλά κιλά ζώο......
Ναι ελληνικό κατάστημα τα έφερε
Το ρελιαστο κλείσιμο δεν σε προβληματίζει;;; Άραγε θα είναι καλά βλητικα;; όσα είχα ρίξει με τέτοιο κλείσιμο ήταν για κλαμματα
 
Το ρελιαστο κλείσιμο δεν σε προβληματίζει;;; Άραγε θα είναι καλά βλητικα;; όσα είχα ρίξει με τέτοιο κλείσιμο ήταν για κλαμματα
Θα φέρω από Βουλγαρία αυτά που σου είπα που είναι παρόμοια αλλά με 6αστερο κλείσιμο για σύγκριση......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top