Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ναι το πρωσεξα αλλα ο κυκλος βοηθαει πολυ,με τα kicks να αποφευγεις τα federal

το πειρα το Buck kicker αλλα δεν εχω κανει ακομα δοκιμες
για τον λόγο ότι το έχω στα σχέδια να το πάρο το Buck kicker /F θα με βοηθούσε πολλή να δω δοκιμαστικό αν είναι ίδιο με το smoke και δεν έχουνε διαφορα τότε τσάμπα τα λεφτά που θα δώσω αλλα πιστεύω ότι θα υπάρχει διαφορα
 
το gualandi palla ειναι το πιο ευθυβολο μονοβολο της αγορας φιλε και ειναι για τουφεκιες περα απο τα 100 μετρα...τωρα το οχταβολο της remington εχει δραμια με διαμετρο 9.1 χιλιοοστα και αρχικη ταχυτητα 400++m/s
εχει πολλη μεγαλυτερη ενεργεια και διατρηση απο τα supreme της winchester με αρχικη ταχυτητα 440m/s
 
Πολυ καλη ευθυβολια ακομα και με 3αρι τσοκ εχει το lambro palla.
το lambro είναι πολύ κάλο με τι Fabarm είχα με κύλινδρο στα 60 μετρά 3 που έριξα κ σε όρθια στάση τα είχα μέσα στον κύκλο 20 εκατοστών επίσης κ το remington κ το rottweil που δοκίμασα είχα καλά αποτελέσματα
 
το gualandi palla ειναι το πιο ευθυβολο μονοβολο της αγορας φιλε και ειναι για τουφεκιες περα απο τα 100 μετρα...τωρα το οχταβολο της remington εχει δραμια με διαμετρο 9.1 χιλιοοστα και αρχικη ταχυτητα 400++m/s
εχει πολλη μεγαλυτερη ενεργεια και διατρηση απο τα supreme της winchester με αρχικη ταχυτητα 440m/s

Ευρηπηδη μηπως τα supreme ειναι με 8.6 mm.....
 
Ευρηπηδη μηπως τα supreme ειναι με 8.6 mm.....

Σορρη ρε κωστακη....σε μπερδεψα με τον ευρηπο........

8.4 χιλιοστα ειναι ολα τα αμερικανικα OO BUCK
8.4 με 9.1 ειναι τεραστια διαφορα στην δυναμη διατρησης που δεχετε ενα ζωο .......πρωσοπικα τα 9.15 τα εχω σε πολλη εκτημηση......
 
Last edited:
Αλεξ δοκιμασες τα συγκεκριμενα δραμια?
Ναι Κωστα αυτο το 8βολο ειναι στη φωτο με το Kicks στα 61 μετρα, και χθες για δοκιμη πετυχα ενα μπουκαλι νερου 1.5 λιτρου στα 70 μετρα αλλα το πετυχε μονο ενα και τα υπολοιπα ηταν παρα πολυ κοντα οπως φανηκε στο χωμα. Δεν κυνηγαω γουρουνια απλα ηθελα να βρω δραμια να τα πηγαινει καλα το οπλο γιατι στο βουνο ποτε δεν ξερεις τι θα συναντησεις...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top