Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλα εκανες και μου το ειπες !!!! Δεν εχει νοημα να το ριξω...απλα διαβασα βιαστικά και δεν καταλαβα !!!

Τα super magnym ειναι στο επανω πατωμα = ρετιρε.....δεν τα επιασα στα χερια μου ακομα!!
Το 9/0 εχει μονο 7,5 χιλιοστα διαμετρο φιλε...και για γουρουνι...μικρο το βλεπω και εγω !!!
Αυτά λογικά λέει
https://www.kalkantzakos.com/Produc...la-fusiggia-super-magnum-cal.12-federal-p135f

  • Shot Size: 00 Buck
  • Muzzle Velocity: 1100 = 335 m/s
  • Shot Charge Oz: 2 1/4 = 63 gr
  • Type: Lead
  • Package Quantity: 5
 
Το 9/0 εχει μονο 7,5 χιλιοστα διαμετρο φιλε...και για γουρουνι...μικρο το βλεπω και εγω !!!
Φίλος έχει κατεβάσει 60άρι γουρούνι ξερό με 15-16βολα αν δεν κάνω λάθος ... ίσως και να μην ήταν καν μάγκνουμ το φυσίγγι, δεν θυμάμαι.

Αλλά βολή από τα πλάγια στα 20-25μ ??? κάπου τόσο ...
 
είναι καλα φυσίγγια αυτά Βασίλη?
Δεν ξέρω Γιώργο ... δεν έχει κανένας στην παρέα 3,5" όπλο.
Ο Μάριος έχει δει φοβερές βολές πάντως (μακρινές) από φίλους του με τα Federal.

Εγώ θα προτιμούσα τα Win πάντως ... δεν ξέρω αν τα έχουν δοκιμάσει ...
Θα μας πει ο Μάριος.
 
Δεν ξέρω Γιώργο ... δεν έχει κανένας στην παρέα 3,5" όπλο.
Ο Μάριος έχει δει φοβερές βολές πάντως (μακρινές) από φίλους του με τα Federal.

Εγώ θα προτιμούσα τα Win πάντως ... δεν ξέρω αν τα έχουν δοκιμάσει ...
Θα μας πει ο Μάριος.
θα μας πει και με τι τσοκ τα δουλέψανε ?
 
Ένα 54βολο που είχα δοκιμάσει στα 45 μέτρα είχε συγκέντρωση περίπου 20χ25 εκατοστά … θα γίνει επανέλεγχος τον επόμενο μήνα .View attachment 49107

Γιωργο διαβασα και καταλαβα καλα ??? 54 βολια στα 45 μετρα και ολα μεσα σε στοχο 20χ25 εκατοστα???
Δλδ ολα τα βολια μεσα σε μια κολλα Α4 ??
 
Γιωργο διαβασα και καταλαβα καλα ??? 54 βολια στα 45 μετρα και ολα μεσα σε στοχο 20χ25 εκατοστα???
Δλδ ολα τα βολια μεσα σε μια κολλα Α4 ??
περίπου εκει ναι ...εριξα ένα πριν φύγουμε... και ειδα οτι συγκεντρώθηκε στα 20 επι 25 περιπου .... θα γινει δοκιμή τον επόμενο μήνα να εχουμε καλύτερη εικόνα ( προς το παρών εχω κάνει χειρουργείο και ειμαι σπιτι για ανάρρωση)
 
Ένα 54βολο που είχα δοκιμάσει στα 45 μέτρα είχε συγκέντρωση περίπου 20χ25 εκατοστά … θα γίνει επανέλεγχος τον επόμενο μήνα .
View attachment 49107
Γιώργο, βλέπω ότι το τσοκ δοκιμής είναι το coyote Carlson σωστα; με τι όπλο το δοκίμασες;
 
περίπου εκει ναι ...εριξα ένα πριν φύγουμε... και ειδα οτι συγκεντρώθηκε στα 20 επι 25 περιπου .... θα γινει δοκιμή τον επόμενο μήνα να εχουμε καλύτερη εικόνα ( προς το παρών εχω κάνει χειρουργείο και ειμαι σπιτι για ανάρρωση)

Κατ'αρχην , καλη αναρρωση...!!!
Αν και του εχει πολυ μικρη ταχυτητα....απιστευτο φανταζει!!!
Αναρρωσε με το καλο....και ριχτο να το δουμε Γιωργο !!!!!
 
Κατ'αρχην , καλη αναρρωση...!!!
Αν και του εχει πολυ μικρη ταχυτητα....απιστευτο φανταζει!!!
Αναρρωσε με το καλο....και ριχτο να το δουμε Γιωργο !!!!!
Ευχαριστώ.
Ρύθμιζα δυο 870 ( τα ρεντ ντοτ) για γαλοπούλα και πριν τα μαζέψουμε άλλαξα τσοκ και έριξα ενα 54 βολο απο τα 45 περιπου μέτρα ( για να δω την απόκλιση που έχει το ντοτ απο σκάγια σε δραμια ) ... πήγα κοντά στο στοχο και τα είδα μαζεμένα και μου εκανε εντύπωση... επειδη ομως έπρεπε να φύγουμε άμεσα το αφησα ως έχει και οταν πρώτα ο Θεός μπορούμε θα πάμε να τα ρυθμίσουμε για δραμια πλέον. ( εκεί θα τα δούμε όλα)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top