Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έτσι είναι. Μέχρι πριν 2000 χρόνια που δεν είχε ανακαλυφθεί ακόμη (η Αμερική).


Ειπαμε ο καθε ενας μας με τις αποψεις του....και τα πιστευω του....
Σεβαστες για μενα....ασχετα εαν συμφωνω ή διαφωνω , φιλε Λευτερη!!!! :)
 
Η εταιρεία BP εισάγει τα μονόβολα Gualandi Borra Proiettile στην Αμερική και τα μετονομάζει DGS (Dangerous Game Slug).
Πολλοί Αμερικάνοι νομίζουν ότι (λόγω ονόματος) είναι κατάλληλα για Αφρικάνικα θηράματα...
Αν πας να κυνηγήσεις ελέφαντα με αυτά τη .sex hard..
 
εγω πιωμενος μπορει να ειμαι αλλα δεν ξερω κανεναν κυνηγο να ξερει τις κηνησεις της nsi στην ελλαδα ουτε τι κανει ο τουρης ,ουτε τι εισαγωγη θα κανουν απο αμερικη σε φυσιγγια κατι δηλαδη που πολυ λιγο ενδιαφερει τους ελληνες κυνηγους !!αυτα !!!! κανε παντος την δοκιμη που ειπα πιο πανω και συγγρινε με τα υπολοιπα ευρωπαικα ειπα και οχι αμερικανικα
Απλώς έχω καλά φιλαράκια που με ενημερώνουν. Αυτό τίποτα παραπάνω
 
Για να ξυνεις την πλάτη από τα γουρούνια όταν θα έχουν φαγούρα, καλά είναι! .sarcastic.

Απορία για αυτά έχω κι εγώ γιατί τα βλέπω να παίζουν σταθερά σε όλα τα καταστήματα και φαίνεται ποιοτικό φυσίγγι. ...Πουλάνε;
Τα φοβάμαι κι εγώ όμως γιατί είναι σε λευκό κάλυκα. :p
(τι ψυχανάλυση θέλουμε όλοι!...)

Σε ένα βίντεο πάντως, ένας Αμερικάνος που δοκίμασε τα 12βολα, είχαν πολύ καλή συγκέντρωση, ακόμα και από κάτι δικά του.
Θα μου πεις τώρα,... πού η Αμερική πού η Ελλάδα!

Τα Β&Ρ τα 9βολα, το full chock της 1100 μου τα σκορπάει περισσότερο απ' ό,τι θέλω, στα επίπεδα του rem express, αλλά από διατρητικότητα, εμένα μου φάνηκαν πολύ καλά.
Εχω ριξει τα 15βολα μονο.....τα οποια πιστευω δεν ειναι και οτι καλυτερο....δεν μου αρεσε σε κατανομη...
Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για την ενημέρωση , και το χρόνο σας . Πιο θεωρείται ένα αξιόλογο 12 Βόλο η 9 Βόλο σε σχετικά προσιτή τιμή 10 έως 15 ευρώ , η δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο σε αυτή την τιμή .
 
Παιδιά σας ευχαριστώ και πάλι για την ενημέρωση , και το χρόνο σας . Πιο θεωρείται ένα αξιόλογο 12 Βόλο η 9 Βόλο σε σχετικά προσιτή τιμή 10 έως 15 ευρώ , η δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο σε αυτή την τιμή .
12βολο της b&p με τα επιχαλκομενα....ειναι με Τεκνα...τα χρησιμοποιουν αρκετα ατομα στην παρεα με καλα αποτελεσματα...η 10αδα εχει 12€ περιπου....και το 9βολο ειναι καλο.....αλλα μιλαμε για εμπορικα και για μεσαιες αποστασεις....εως 35 βαρια 40μ.....
 
Last edited:
Αν είναι να φέρεις κράματα από Αμερική προτίμησε να γίνεις μέτοχος στη Remington. Θα στοιχίσει φθηνότερα. .hair.
Στην Remington να γίνω ... Στην RemArms με τίποτα αχαχαχαχα
Ψάχνουμε τώρα την λεπτομέρεια της λεπτόμερειας.
Καλά κάνουμε αλλά φανταστείτε όλοι οι υπόλοιποι στην παρέα εκτός από εμένα και έναν άλλο ρίχνουν ότι πιο φθηνό βρούν.
Ο άλλος έβαλε το φυσίγγι στην κάνη και χύθηκαν οι μπίλιες από το στόμιο ... το γουρούνι του πέρναγε στα 30μ.
Φανταστείτε την κατάσταση του φυσίγγιου που είχε μαζί του.
Τα άλλα δεν μπορώ να τα πω ... Θα μας χαρακτηρίσετε γελοίους :)
 
Last edited:
Πολύ σωστά. Ανεξακρίβωτες φήμες λένε ότι μαζί με τη συσκευασία των μονόβολων παρέχεται και κουτάκι προφυλακτικών, εντελώς δωρεάν.
Ναι αλλά, αν έχεις την "τύχη" να τα χρησιμοποιήσεις (τα προφυλακτικά), πχ μ' έναν ελέφαντα ή ρινόκερο, μετά τα βγάζεις όπως τα βγάζουν οι Άγγλοι. ;)
 
Στην Remington να γίνω ... Στην RemArms με τίποτα αχαχαχαχα
Ψάχνουμε τώρα την λεπτομέρεια της λεπτόμερειας.
Καλά κάνουμε αλλά φανταστείτε όλοι οι υπόλοιποι στην παρέα εκτός από εμένα και έναν άλλο ρίχνουν ότι πιο φθηνό βρούν.
Ο άλλος έβαλε το φυσίγγι στην κάνη και χύθηκαν οι μπίλιες από το στόμιο ... το γουρούνι του πέρναγε στα 30μ
Τα άλλα δεν μπορώ να τα πω ... Θα μας χαρακτηρίσετε γελοίους :)
Ετυχε και σε φιλο μου με τα win τα 10βολα 3".....σε 2 φυσιγγια απο διαφορετικα κουτια.....
 
Κάτι που αγνοούν οι περισσότεροι καταναλωτές.
Τα δράμια οι μεγάλες εταιρείες τα κατασκευάζουν πρεσαριστά, όχι χυτά όπως τα σκάγια.
Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να είναι, ίσως, πιο μαλακά από τα σκάγια των 5% αντιμονίου.
Μην περιμένετε να βρείτε σκληρά δράμια (18+ Brinell) σε εργοστασιακά φυσίγγια. Πρέπει να τα φτιάξετε μόνοι σας ή να τα αγοράσετε από εγγυημένο κατασκευαστή.
 
12βολο της b&p με τα επιχαλκομενα....ειναι με Τεκνα...τα χρησιμοποιουν αρκετα ατομα στην παρεα με καλα αποτελεσματα...η 10αδα εχει 12€ περιπου....και το 9βολο ειναι καλο.....αλλα μιλαμε για εμπορικα και για μεσαιες αποστασεις....εως 35 βαρια 40μ.....
Alex να είσαι καλά φίλε , και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση .shake hands.
 
Πώς έγινε αυτό ; Πατημένα στο άκρο ; Έσπασε το τζαμάκι αν υπάρχει ;
Εκανε περιεργο Μπαμ.....και ειδε μπροστα του να πεφτουν οι μπαλες......εννοειται πριν τα γουρουνια....δεν εξολκευσε τον καλυκα....κοιταει μεσα στην καννη και ειχε κολλησει η πυριτιδα σε σβωλους μεσα στην καννη.....το 2ο....παλι σε κοπαδι με γουρουνια...κανει περιεργο Μπαμ και βλεπει παλι τα δραμια να πεφτουν στο εδαφος.....το ευχαριστο της υποθεσης ηταν οτι τον προλαβα πριν πεταξει τα κουτια με τα φυσιγγια στα σκουπιδια....τα εσφαξα και πηρα τα δραμια......big smile.
 
Να πω κατι....δεν κακολογω κανενα φυσιγγι....μπορει να εφταιγε το καψυλλι το πιο πιθανον....ειναι φυσιγγια που εχουν δωσει επιτυχιες σε πολλους συναδελφους
Έτυχε το ίδιο (όχι σε δράμια) σε κάτι φυσίγγια για παπιά στον ξάδερφο.
Άκουσε τα σκάγια να πέφτουν μπροστά του και εμπλοκή.

Ποτέ δεν μου έχει συμβεί.

Του δικού μου είχε σπάσει το τζαμάκι (λογικά) και γενικώς το φυσίγγι ήταν ταλαιπωρημένο.
Δεν πάτησε σκανδάλη, έβαλε στην θαλάμη το φυσίγγι αυτό και περπατώντας να βγεί στο γουρούνι είδε τα βόλια να την κάνουν από το στόμιο :)
Μέχρι να το αλλάξει ... γειά ..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top