Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αυτό δεν είναι σχεδόν διπλά πιο βαρύ από το μόλυβδο;
9βολο Tungsten με 1600fps; Πόσα bar; :oops:
Θα μας τρελάνουν αυτοί οι Αμερικάνοι;
Κάτι παίζει με αυτά.
Διαφημιστικό κόλπο μου φαίνεται.

1. Το site δεν γράφει payload

2. Αν ειναι τα ίδια ...
IMG_20210729_075645.jpg
 
Last edited:
Ωχχχχ italiano mastori una faccia una razza.
Καλά παίδες όταν λύσουν τα προβλήματα πείτε μου να δοκιμάσω ιταλικά. :)

Τι θέματα είχε η παρτίδα ;
Έτυχαν πολλά που είχαν 9 μέσα αντί 10..ειχε θέμα το μηχάνημα που ρίχνει τις μπίλιες μέσα στο φυσίγγι
 
Έτυχαν πολλά που είχαν 9 μέσα αντί 10..ειχε θέμα το μηχάνημα που ρίχνει τις μπίλιες μέσα στο φυσίγγι
Και πολλα πεταγανε καρουμπαλα εξωτερικα....λογω των δραμιων.....λογικα αυτο το θεμα εχουν τα φυσιγγια που δεν μπαινουν στο δικαννο πιο πανω....
 
Αρα εισαι του χωρου και δεν εισαι αξιοπηστος φιλε μου γιατι κατι θελεις να προωθησεις
Κάτι θέλω να προωθήσω;;; με το συμπάθιο αδερφέ πιωμένος είσαι;;; κυνηγός είμαι κ εγώ και κάνω χιλιάδες δοκιμές. Ότι σκατα υπάρχει σε φυσίγγι δραμι το έχω ρήξει και το έχω ανοίξει να δω πως είναι μέσα.. Δεν ξέρω να γεμίζω.. Δεν ξέρω να ξεχωρίζω πυριτιδες.. Δεν προωθώ κάτι. Δεν πουλάω κάτι. Αρκετοι εδώ μέσα με γνωρίζουν. Μίλησα για τα nsi επιδη σχεδόν 2 χρόνια τα δούλεψα και είδα τι κάνουν. Και ξαναλέω μαλακο δραμια για αποφυγή εξωστρακισμων και μεγάλη παραμόρφωση στο θήραμα. Μεγάλη αρχική και μενουσα.. Αυτά ξέρω αυτά λέω.. Όποιος έχει απορία ας απευφηθνει στους αρμόδιους που τα φτιάχνουν να σας το επιβεβαιώσουν..
 
Παιδιά τα B&P τα 9 βολα τα έχετε δοκιμάσει ποτέ ? Τι γνώμη έχετε για τά συγκεκριμένα ?
Τα 9βολα δεν με εντυπωσίασαν ούτε προς τη δύναμη ούτε προς τη συγκέντρωση, το 12βολο το σεμι αρκετά καλύτερο.
 
Καλα φυσιγγια ειναι.....θελουν δοκιμες ομως γιατι δεν ταιριαζουν με ολα τα οπλα και τα τσοκ
Τα 9βολα δεν με εντυπωσίασαν ούτε προς τη δύναμη ούτε προς τη συγκέντρωση, το 12βολο το σεμι αρκετά καλύτερο.
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια , και χωρίς να θέλω νά γίνω κουραστικός για τα seller & bellot έχετε κάποια άποψη για τα 12 βολα η και 9 βολα ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
 
Και πολλα πεταγανε καρουμπαλα εξωτερικα....λογω των δραμιων.....λογικα αυτο το θεμα εχουν τα φυσιγγια που δεν μπαινουν στο δικαννο πιο πανω....
Αυτό ακριβώς, το οποίο είναι πολύ χειρότερο από το "κάθε χρόνο κι άλλο φυσίγγι".
Ολόκληρη NSI ρε φίλε, σε κάλυκα no name βρήκε να το βάλει το τελευταίο;;; Μήπως είναι μαϊμού;
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια , και χωρίς να θέλω νά γίνω κουραστικός για τα seller & bellot έχετε κάποια άποψη για τα 12 βολα η και 9 βολα ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Εχω ριξει τα 15βολα μονο.....τα οποια πιστευω δεν ειναι και οτι καλυτερο....δεν μου αρεσε σε κατανομη...
 
για τα seller & bellot έχετε κάποια άποψη για τα 12 βολα η και 9 βολα ?
Απορία για αυτά έχω κι εγώ γιατί τα βλέπω να παίζουν σταθερά σε όλα τα καταστήματα και φαίνεται ποιοτικό φυσίγγι. ...Πουλάνε;
Τα φοβάμαι κι εγώ όμως γιατί είναι σε λευκό κάλυκα. :p
(τι ψυχανάλυση θέλουμε όλοι!...)

Σε ένα βίντεο πάντως, ένας Αμερικάνος που δοκίμασε τα 12βολα, είχαν πολύ καλή συγκέντρωση, ακόμα και από κάτι δικά του.
Θα μου πεις τώρα,... πού η Αμερική πού η Ελλάδα!

Τα Β&Ρ τα 9βολα, το full chock της 1100 μου τα σκορπάει περισσότερο απ' ό,τι θέλω, στα επίπεδα του rem express, αλλά από διατρητικότητα, εμένα μου φάνηκαν πολύ καλά.
 
Last edited:
Κάτι θέλω να προωθήσω;;; με το συμπάθιο αδερφέ πιωμένος είσαι;;; κυνηγός είμαι κ εγώ και κάνω χιλιάδες δοκιμές. Ότι σκατα υπάρχει σε φυσίγγι δραμι το έχω ρήξει και το έχω ανοίξει να δω πως είναι μέσα.. Δεν ξέρω να γεμίζω.. Δεν ξέρω να ξεχωρίζω πυριτιδες.. Δεν προωθώ κάτι. Δεν πουλάω κάτι. Αρκετοι εδώ μέσα με γνωρίζουν. Μίλησα για τα nsi επιδη σχεδόν 2 χρόνια τα δούλεψα και είδα τι κάνουν. Και ξαναλέω μαλακο δραμια για αποφυγή εξωστρακισμων και μεγάλη παραμόρφωση στο θήραμα. Μεγάλη αρχική και μενουσα.. Αυτά ξέρω αυτά λέω.. Όποιος έχει απορία ας απευφηθνει στους αρμόδιους που τα φτιάχνουν να σας το επιβεβαιώσουν..
εγω πιωμενος μπορει να ειμαι αλλα δεν ξερω κανεναν κυνηγο να ξερει τις κηνησεις της nsi στην ελλαδα ουτε τι κανει ο τουρης ,ουτε τι εισαγωγη θα κανουν απο αμερικη σε φυσιγγια κατι δηλαδη που πολυ λιγο ενδιαφερει τους ελληνες κυνηγους !!αυτα !!!! κανε παντος την δοκιμη που ειπα πιο πανω και συγγρινε με τα υπολοιπα ευρωπαικα ειπα και οχι αμερικανικα
 
Θα μου πεις τώρα,... πού η Αμερική πού η Ελλάδα!

Ποιο καλη η Ελλαδα απο Αμερικη!!! :)

Δεν πιστευω οτι εγινε λαθος απο πλευρας μηχανηματος και εριξε 9 βολια αντι 10.
Λαθος εγινε στο τυπωμα του φυσιγγιου.....
 
Κάτι παίζει με αυτά.
Διαφημιστικό κόλπο μου φαίνεται.
Αυτό πιστεύω κι εγώ. Στο κουτί γράφει LEAD FREE BUCKSHOT απλά. Αν ήταν Tungsten, δεν θα έπιανε όλο το κουτί η αναγραφή του;
Ίσως να είναι ατσάλινα με λίιιγο Tungsten μέσα.
 
Ποιο καλη η Ελλαδα απο Αμερικη!!!
Συμφωνώ! Σε πολλά [αρνητικά] την έχουμε ξεπεράσει κατά πολύ!...
Εννοούσα τι φυσίγγι να στέλνει η Τσεχία στην μαμά Αμερική και τι στο ψυχοπαίδι την Ελλάδα.

Δεν πιστευω οτι εγινε λαθος απο πλευρας μηχανηματος και εριξε 9 βολια αντι 10.
Λαθος εγινε στο τυπωμα του φυσιγγιου.....
Ακριβώς! Για να βγαίνουν και οι ταχύτητες (στις δοκιμές) δίχως να γεμίζει ο τόπος κλείστρα και δόντια. ;)
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την βοήθεια , και χωρίς να θέλω νά γίνω κουραστικός για τα seller & bellot έχετε κάποια άποψη για τα 12 βολα η και 9 βολα ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Για να ξυνεις την πλάτη από τα γουρούνια όταν θα έχουν φαγούρα, καλά είναι! .sarcastic.
 
Εδω δεν συμφωνω......αλλα και παλι φιλοι θα ειμαστε....Ο καθε ενας μας....με τα ''πιστευω'' του!!!!
Κάποιος είχε πει: «Να εκτιμάς περισσότερο τους φίλους που διαφωνούν μαζί σου».
Με τη διαφωνία προοδεύεις. Η πολύ συμφωνία είναι ύποπτη και οδηγεί σε στασιμότητα. ;)
 
Κάποιος είχε πει: «Να εκτιμάς περισσότερο τους φίλους που διαφωνούν μαζί σου».
Με τη διαφωνία προοδεύεις. Η πολύ συμφωνία είναι ύποπτη και οδηγεί σε στασιμότητα. ;)

+1000000000
Εδω συμφωνουμε.....χωρις τιποτα ''υποπτο''!!!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top