Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχεις λινκ από το προϊόν ;
Δυστυχώς όχι. Μόνο που έμαθα είναι ότι έχουν τρομερή ταυχητατα 450 ίσως κ παραπάνω και λογικά όντας αμερικανικά να περιμένουμε κάποια επίστρωση η ακόμη και γενικά άλλου κράματος δραμι.
 
Δυστυχώς όχι. Μόνο που έμαθα είναι ότι έχουν τρομερή ταυχητατα 450 ίσως κ παραπάνω και λογικά όντας αμερικανικά να περιμένουμε κάποια επίστρωση η ακόμη και γενικά άλλου κράματος δραμι.
Μηπως αυτα?
https://images.app.goo.gl/SqT67UMYuFTcPJAR9
 
Ωχχχχ italiano mastori una faccia una razza.
Καλά παίδες όταν λύσουν τα προβλήματα πείτε μου να δοκιμάσω ιταλικά. :)

Τι θέματα είχε η παρτίδα ;
Γενικα ....ξεκινησαν με Τεκνα....γκρι καλυκα nsi και καταληξαμε σε sp8 και καλυκα λευκο με αστερακια....εγω με Τεκνα ειχα παρει 2 κουτια των 10....μετα δεν ξανα ασχοληθηκα
 
Γενικα ....ξεκινησαν με Τεκνα....γκρι καλυκα nsi και καταληξαμε σε sp8 και καλυκα λευκο με αστερακια....εγω με Τεκνα ειχα παρει 2 κουτια των 10....μετα δεν ξανα ασχοληθηκα
Με λευκούς κάλυκες με πιάνουν τα ψυχολογικά μου. :)
Δεν τους μπορώ (και δεν κάνω πλάκα).
Νομίζω ότι κανένα λευκό φυσίγγι δεν σκοτώνει ... :)

Δεν έχει δολοφονικό κύρος.
Τελεία και παύλα. :)
 
Κι εγώ τα έχω σφάξει και δοκιμάσει όλα.. Και πρόσφατα που ήρθε άνθρωπος της nsi στην Ελλάδα για να τεστάρει τη νέα παρτίδα στον touri επιδη έβγαλε κάποια θεματακια επανέλαβε πως είναι φτιαγμένο από μαλακο υλικό για αποφυγή εξωστρακισμων..τα brinell των αμερικανικών είναι πάνω κάτω 14 αυτα γύρω στο 10.
Αρα εισαι του χωρου και δεν εισαι αξιοπηστος φιλε μου γιατι κατι θελεις να προωθησεις
 
Με λευκούς κάλυκες με πιάνουν τα ψυχολογικά μου. :)
Δεν τους μπορώ (και δεν κάνω πλάκα).
Νομίζω ότι κανένα λευκό φυσίγγι δεν σκοτώνει ... :)

Δεν έχει δολοφονικό κύρος.
Τελεία και παύλα. :)
Παρομοίως και δεν μπορώ και να το ξεπεράσω με τίποτα
 
Τι θέματα είχε η παρτίδα ;
IMG_20210728_235909.jpg
Μέχρι εκεί μπαίνουν μόνα τους. Μετά θέλουν πάτημα με το χέρι(!).
Όταν τα λύσει τα θεματάκια της αυτή η εταιρία, ίσως και να της δώσω μια ακόμα ευκαιρία.

Η αγαπημένη μου B&P πότε θα βγάλει στην αγορά τα καινούργια της τα γρήγορα;
big_game_pallettoni_110_extr_vel_8_p8_6mm-5.jpg
 
Αυτά είναι για "προσωπική άμυνα" με 1145fps. Δε νομίζω να προσφέρουν κάτι αξιόλογο στο κυνήγι.

Αυτά ναι ρε φίλε.
Tungsten 18 g/cc
Αυτό δεν είναι σχεδόν διπλά πιο βαρύ από το μόλυβδο;
9βολο Tungsten με 1600fps; Πόσα bar; :oops:
Θα μας τρελάνουν αυτοί οι Αμερικάνοι;
 
Κανόνισε να βγάλω το σκληρόμετρο στην δουλειά.
Σε σχέση με τα αμερικάνικα δηλαδή τι λένε από σκληρότητα ;
Έχεις κάνει καμμιά τέτοια σύγκριση ;
Να κανεις μια συγγριση αφου εχεις το εργαλειο !! Με τα αμερικανικα δεν τα παω καλα εχω αλεργια με την εκμεταλευση τον εμπορων, που πουλανε φυσιγγια που στην αμερικη εχουν 5 δολαρια το κουτι ,στην ελλαδα 5 ΕΥΡΩ το ενα !!! ασε που δεν αγοραζω γενικα φυσιγγια τα τελευταια 7-8 χρονια, φτιαχνω μονος μου ,και οι παρεες που πηγενω για κυνηγι το εχουν γυρισει σε νομπελ και ελληνικα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top