Δράμια - Μονόβολα

Περιοχή
Κρητη
Κουζουλε μετα απο αρκετες δοκιμες εχω ξεχωρησει 5 μπαρουτες....

ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ- Και ολα τα ειδη θηραματων.... SIPE-ΤΕΚΝΑ- Σκαγια - βολια - μονοβολα...και Αγιος ο Θεος!!!!!

ΞΗΡΟ ΚΑΙΡΟ ( Μεχρι 85% υγρασια ) ΜΒ32 -Σκαγια - βολια- Οχι μονοβολα. Στα μονοβολα ΠΟΛΥ καλυτερη η ΜΒ36
και σε γομωσεις σκαγιων απο 34 εως 38 γραμμαρια....που την δουλευω.

ΞΗΡΟ ΚΑΙΡΟ -MG2-Σκαγια -βολια - μονοβολα--Πολλα τα ''γκάζια'' της.....σε ταχυτητες δεν την φτανει καμια!!!

Τωρα η SSB-150...Στην φουλ υγρασια δεν την εχω δοκιμασει...δεν την ξερω....δεν εχω αποψη.

Μ92ς - ΑΟ - Ποτε δεν μου ''εδωσαν''......αυτο που εγω ηθελα....οποτε για μενα πανε στην ''ακρη'' ....και
δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω αλλο μαζι τους.

Τωρα βεβαια πρεπει να πω οτι κακες μπαρουτες δεν υπαρχουν....απλα εγραψα αυτες που ξεχωριζω εγω
χωρις να σημαινει...οτι η ΓΚΡΑΝΟΥΛΑΡ - ΑS - 206 - CH6 - A1 - Που τις εχω και τις δουλευω.... Δεν ειναι καλες για μικροτερα θηραματα.

Για τις Ισπανικες διαβαζω και ακουω καλα λογια....δεν τις εχω δουλεψει και δεν τις ξερω....Εαν εχεις να
προτεινεις καποια....σε ακουω φιλε!!! :)
Σοστοτατος σε ολαααα.απο ισπανηκες της εχω δουλεψη ολες.ποσα γρ θες να σου πο.σημιοτεον σφηκτες δηνατες τουφεκιες τηπου Α1 και Α1 σπεσιαλ.ενα κληκ παραπανο ανεπηρεαστες σε σχεση με της Α1.αλαα σιπε δεν ειναι δουλευουν αψογα κρυο και ζεστο καιρο,και με σχετηκη υγρασεια.οχη ομως σε σηνθηκες πολη υγρασεις εκει δουλευουν μονο σε κοντρα.αυτα

Όνομα
Νίκος
Σοστοτατος σε ολαααα.απο ισπανηκες της εχω δουλεψη ολες.ποσα γρ θες να σου πο.σημιοτεον σφηκτες δηνατες τουφεκιες τηπου Α1 και Α1 σπεσιαλ.ενα κληκ παραπανο ανεπηρεαστες σε σχεση με της Α1.αλαα σιπε δεν ειναι δουλευουν αψογα κρυο και ζεστο καιρο,και με σχετηκη υγρασεια.οχη ομως σε σηνθηκες πολη υγρασεις εκει δουλευουν μονο σε κοντρα.αυτα

Kουζουλε μου.....Οταν αποφασισω να πιασω στα χερια μου τις Ισπανικες.....ο Πρωτος που θα
ρωτησω , θα εισαι εσυ φιλε!!!

Πρεπει να βαλω καποιες στην ''ακρη''.....που δεν θα εχουν σχεση με κυνηγι....αλλα θα ειναι μονο
για δισκακια .....ή για φυσιγγια παγανας. Θα κατσω να βγαλω καποια ελαφρια σεταπ στα 24-26-28-
γραμμαρια....και εκτος απο τις Μ92ς και ΑΟ θα παει και Α1σπεσιαλ για την ιδια δουλεια......γιατι στο
κυνηγι , μπροστα στην ΜΒ36 ειναι σκετη μουφα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Κρητικαρε!!! :)

Όνομα
Δημητρης
Kουζουλε μου.....Οταν αποφασισω να πιασω στα χερια μου τις Ισπανικες.....ο Πρωτος που θα
ρωτησω , θα εισαι εσυ φιλε!!!

Πρεπει να βαλω καποιες στην ''ακρη''.....που δεν θα εχουν σχεση με κυνηγι....αλλα θα ειναι μονο
για δισκακια .....ή για φυσιγγια παγανας. Θα κατσω να βγαλω καποια ελαφρια σεταπ στα 24-26-28-
γραμμαρια....και εκτος απο τις Μ92ς και ΑΟ θα παει και Α1σπεσιαλ για την ιδια δουλεια......γιατι στο
κυνηγι , μπροστα στην ΜΒ36 ειναι σκετη μουφα.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Κρητικαρε!!! :)
Συμφωνω και εγω Νικο εκτως απο μια την Α0 πρεπει να τις δωσεις κ'αλλη ευκαιρια ειναι πολυ καλο μπαρουτι και στην πληρη υγρασια μου εχει κανει πολα καλα σκοτωματα σε παπια

Όνομα
Νίκος
Συμφωνω και εγω Νικο εκτως απο μια την Α0 πρεπει να τις δωσεις κ'αλλη ευκαιρια ειναι πολυ καλο μπαρουτι και στην πληρη υγρασια μου εχει κανει πολα καλα σκοτωματα σε παπια

Για ποιο λογο να της δωσω δευτερη ευκαιρια βρε Μητσαρα μου ???
Να πιασει την αποδοση της ΤΕΚΝΑ.....χλωμο το βλεπω....χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν πιστευω τα
οσα γραφεις.......
Με την ΤΕΚΝΑ τα εχουμε ''βρει''........Δεν ξανα ρισκαρω στις ομιχλες και στο ψιλοβροχο- βροχη φιλε!!!

Όνομα
Δημητρης
Για ποιο λογο να της δωσω δευτερη ευκαιρια βρε Μητσαρα μου ???
Να πιασει την αποδοση της ΤΕΚΝΑ.....χλωμο το βλεπω....χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν πιστευω τα
οσα γραφεις.......
Με την ΤΕΚΝΑ τα εχουμε ''βρει''........Δεν ξανα ρισκαρω στις ομιχλες και στο ψιλοβροχο- βροχη φιλε!!!
εγω δεν σου λεω να τα βρεις μαζι της αλλα μην την καψεις σε παγανοσφερες κριμα ειναι !!!

Όνομα
Νίκος
εγω δεν σου λεω να τα βρεις μαζι της αλλα μην την καψεις σε παγανοσφερες κριμα ειναι !!!

Σιγα μην την λυπηθω.....Μου εστειλε βιντεο ενας καλος φιλος απο το χωριο του....και τα γουρουνια
ειναι ποιο πολλα απο τα γιδια και τα απο προβατα....μουρλαθηκα που τα ειδα!!!!

Όνομα
Δημητρης
Σιγα μην την λυπηθω.....Μου εστειλε βιντεο ενας καλος φιλος απο το χωριο του....και τα γουρουνια
ειναι ποιο πολλα απο τα γιδια και τα απο προβατα....μουρλαθηκα που τα ειδα!!!!
ε!! ωραια καντην 9 βολα 11/0 η 8 βολα 12/0 μια χαρα θα τα ξαπλωνει για νανακια !!! .big smile. .big smile..big smile.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Μικρός (βρέφος) επειδή έκλαιγα πολύ μου δώσανε να φάω 5 σπυριά μπαρούτι.

Sipe παντού και πάντα γιατρεύει κάθε ασθένεια !!!

ps
Δεν κάνω πλάκα για το μπαρούτι.
Σε έκανε άνθρωπο η νιτρογλυκερίνη... :p .yel.