"Δισκοπάθεια"

Λοιπον, για να δουμε τα χαϊρια μας σημερα... Ελπιζω τα πιατακια να σπανε απο μονα τους με τη ζεστη που θα κανει, μολις περναει διπλα τους η τουφεκια!!!!!! Απ το φοβο τους!!! Γιατι επανω τους δε βλεπω να πηγαινει τιποτα!!!
 
Έτσι εχω δει τους καλοκαιρινούς μήνες .sarcastic.
Τελικα, ειχες δικιο Ηλια, με τη ζεστη σπανε και μονα τους!!!! Στις τρεις πουλες, στη μια 1 δεν εσπασε και στις αλλες2 δεν εσπασαν 3... Θα το εχω υποψη μου και για πιο ζεστες μερες...!!!!!
 
Το χαντακώσανετο οπλακι....δίσκο δε πειρανε..... :eek:
Πάει το "ψαλίδι " σύννεφο....ο δίσκος φεύγει χαμηλά, οι κάνες πιο ψηλά και παμε μετά....κατω το αροστερο χέρι, πάνω το δεξί .....και μετα ο πιτσιρικάς στραβώνει που δε πήρε δίσκο......sarcastic.
 
Last edited:
Το χαντακώσανετο οπλακι....δίσκο δε πειρανε..... :eek:
Πάει το "ψαλίδι " σύννεφο....ο δίσκος φεύγει χαμηλά, οι κάνες πιο ψηλά και παμε μετά....κατω το αροστερο χέρι, πάνω το δεξί .....και μετα ο πιτσιρικάς στραβώνει που δε πήρε δίσκο......sarcastic.
Ασήμαντες λεπτομέρειες Γιάννη, το φυσιγγι φταίει, με φυσιγγι που γαζωνει σκόνη όλα θα γινουν
 
Ασήμαντες λεπτομέρειες Γιάννη, το φυσιγγι φταίει, με φυσιγγι που γαζωνει σκόνη όλα θα γινουν
Αλλα για να είμαι ακριβοδικαιος και εγω στα πρωτα μου βήματα στο σκητ......ειχα ψαλιδισει χιλιόμετρα...... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Γιάννη τέλος το σκοπευτηριο στην Κέρκυρα ; δεν λειτουργεί πλεον ;
Τέλος Δημήτρη.......και δεν βλέπω φως.....υπαρχει μια σκέψη απο αλλον όμιλο που εχει μονο περίστροφα αλλα ακόμα ολα ειναι ρευστά.
 
Τέλος Δημήτρη.......και δεν βλέπω φως.....υπαρχει μια σκέψη απο αλλον όμιλο που εχει μονο περίστροφα αλλα ακόμα ολα ειναι ρευστά.
Εν έτι 2020 σε μια χώρα μέλος της ΕΕ ,σε ένα νησί των 100+χιλ. κατοίκων η ανυπαρξία ενός έστω μικρού σκοπευτηρίου αφήνει πολλούς ''άρχοντες '' - σανοπώλες εκτεθειμένους .Απαράδεκτον
 
Εν έτι 2020 σε μια χώρα μέλος της ΕΕ ,σε ένα νησί των 100+χιλ. κατοίκων η ανυπαρξία ενός έστω μικρού σκοπευτηρίου αφήνει πολλούς ''άρχοντες '' - σανοπώλες εκτεθειμένους .Απαράδεκτον
Απαξιώνεται ο πηλινος στόχος Λάμπη στην Ελλάδα δυστυχώς, κ το τραγικό είναι ότι υπάρχουν άτομα στην επαρχία με τρομερές δυνατότητες, σε πολλα μέρη της Ελλάδας, αλλά που να προπονηθουν ;;;;μόνο στην Αθήνα υπάρχει ποικιλια σκοπευτηριων
 
Απαξιώνεται ο πηλινος στόχος Λάμπη στην Ελλάδα δυστυχώς, κ το τραγικό είναι ότι υπάρχουν άτομα στην επαρχία με τρομερές δυνατότητες, σε πολλα μέρη της Ελλάδας, αλλά που να προπονηθουν ;;;;μόνο στην Αθήνα υπάρχει ποικιλια σκοπευτηριων
Αυτό λέω ότι αποτελεί ντροπή για πολλούς (Δημάρχους - ΣΚΟΕ -Αθλητικές αρχές της χώρας κλπ)που νησιά του μεγέθους της Κέρκυρας στερούνται ενός μικρού έστω σκοπευτηρίου που στο κάτω-κάτω μπορούσαν να φτιάξουν με Ευρωπαικά κονδύλια αλλά πάν αλλού βλέπεις χάνουν τον δρόμο
 
μόνο στην Αθήνα υπάρχει ποικιλια σκοπευτηριων....
Καί?Tις καθημερινές πιάνεις ουρά για να βρείς βατήρα...5,000,000 κόσμος και ψάχνεις να βρείς παρέα να παίξεις..
Πρίν τους αγώνες υπάρχει κάποια δραστηριότητα και μετά ξανακρεμάει...
 
Καί?Tις καθημερινές πιάνεις ουρά για να βρείς βατήρα...5,000,000 κόσμος και ψάχνεις να βρείς παρέα να παίξεις..
Πρίν τους αγώνες υπάρχει κάποια δραστηριότητα και μετά ξανακρεμάει...
Ρε φίλε υπάρχουν πολεις στην Ελλαδα που δεν ξέρουν καν τι είναι το compack sporting, μόνο από βίντεο το βλέπουν, κ τα αλλά σκοπευτικα αθλήματα
 
Πολλά τα προβλήματα για να ανθίσει το άθλημα του πήλινου δυστυχώς σε αυτήν την χώρα .Πέραν τούτου δεν ξέρω και εάν ο ίδιος ο ΣΚΟΕ θέλει πραγματικά το άθλημα να ανοίξει στο ευρύ κοινό .
 
Back
Top