"Δισκοπάθεια"

Καλημερα.... Σα να φαινεται οτι καλυτερευει ο καιρος για μια ελαφρια προπονηση και ενα καλο καφε, με ηρεμια!

.......επιθού Ιάκωβε και τα οστά ημέτερα ............

ή αλλιώς ............

....... όρμα Τζακ και τα κόκκαλα δικά σου ............ .yel. .yel. .yel. .yel. .yel.
 
θα σου πω , πως το βλέπω εγώ.

αν πχ. το δισκάκι πάει με 60 χλμ/ώρα ,
με το pull βγαίνεις μπροστά στα 65 χλμ/ώρα
ενώ με το stretch στα 61χλμ/ώρα . σαν να είσαι σε αργή κίνηση ένα πράγμα.
ή αλλιώς το pull είναι πιό επιθετική η κίνηση .

η κλασσική εφαρμογή του stretch είναι το ψηλό εισερχόμενο που γέρνει πέφτοντας ελαφρά δεξιά ή αριστερά.
Ο κοινος φιλος σου εχει μαθει τα εργα αυτα ;
 
Προσπαθώ να καταλάβω γτ κάνουν μια απότομη κίνηση την ώρα που ρίχνουν μερικοί. Μιλάω για πολύ μεγάλους σκοπευτές και φαίνεται και σε αυτό το βίντεο σε ορισμενες βολές. Το βίντεο είναι ένας πολύ ωραίος διαγωνισμός, αξίζει να του ρίξετε μια ματιά.
 
Προσπαθώ να καταλάβω γτ κάνουν μια απότομη κίνηση την ώρα που ρίχνουν μερικοί. Μιλάω για πολύ μεγάλους σκοπευτές και φαίνεται και σε αυτό το βίντεο σε ορισμενες βολές. Το βίντεο είναι ένας πολύ ωραίος διαγωνισμός, αξίζει να του ρίξετε μια ματιά.
Καθένας με τα κολλήματα του Μάνο αν δεις σε κάποιο βίντεο ένας ανοιγοκλείνει το όπλο δύο τρεις φορές πριν ρίξει το χει κάνει κομπολόι
 
Εσενα δειχνω ρε φιλε , βαλε να δουμε το κανονι , ξερεις οτι εχεις κανες Triplex ?
MY F3.JPG
όχι ρε φιλαράκι δεν είναι shoot off το κοντάκι , εργοστασιακό είναι.
Το παράγγειλα με το ρυθμιζόμενο πέλμα και ίσως είναι το πιό έξυπνο πράγμα που έχω κάνει ποτέ αγοράζοντας όπλο.
Η ευκολία με την οποία αλλάζεις τα πάντα , pitch , cust , ύψος , μήκος , πλάγια μετατόπιση πέλματος, πάνω -κάτω μετατόπιση πέλματος ,
( κυριολεκτικά τα πάντα το μόνο που δεν μπορείς να αλλάξεις είναι το grip) με βοήθησε απίστευτα να "διορθώσω" τον τρόπο που επωμίζω.

Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπόθεση να είσαι στον βατήρα και να λες , "ας αλλάξω μισή στροφή το pitch" , να το αλλάζεις μέχρι να έλθει η σειρά σου να ρίξεις.
Δεν υπάρχει αυτό. Όταν το είχα πρωτοπάρει είχα πει σε έναν φίλο " Αυτό το όπλο θα με μάθει να ρίχνω " , και όχι ότι έριχνα άσχημα και πριν , αλλά όταν έχεις για πλάκα όποιαδήποτε αλλαγή , είσαι συνέχεια στο try and error. Οπότε και μπούφος ( σαν και εμένα ) να είσαι στο τέλος θα βγάλεις άκρη.
Η φωτό είναι από τον διαμορφωτή , επειδή βαριέμαι να βγάλω ζωντανή , αλλά έτσι ακριβώς είναι.
 
View attachment 13589
όχι ρε φιλαράκι δεν είναι shoot off το κοντάκι , εργοστασιακό είναι.
Το παράγγειλα με το ρυθμιζόμενο πέλμα και ίσως είναι το πιό έξυπνο πράγμα που έχω κάνει ποτέ αγοράζοντας όπλο.
Η ευκολία με την οποία αλλάζεις τα πάντα , pitch , cust , ύψος , μήκος , πλάγια μετατόπιση πέλματος, πάνω -κάτω μετατόπιση πέλματος ,
( κυριολεκτικά τα πάντα το μόνο που δεν μπορείς να αλλάξεις είναι το grip) με βοήθησε απίστευτα να "διορθώσω" τον τρόπο που επωμίζω.

Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπόθεση να είσαι στον βατήρα και να λες , "ας αλλάξω μισή στροφή το pitch" , να το αλλάζεις μέχρι να έλθει η σειρά σου να ρίξεις.
Δεν υπάρχει αυτό. Όταν το είχα πρωτοπάρει είχα πει σε έναν φίλο " Αυτό το όπλο θα με μάθει να ρίχνω " , και όχι ότι έριχνα άσχημα και πριν , αλλά όταν έχεις για πλάκα όποιαδήποτε αλλαγή , είσαι συνέχεια στο try and error. Οπότε και μπούφος ( σαν και εμένα ) να είσαι στο τέλος θα βγάλεις άκρη.
Η φωτό είναι από τον διαμορφωτή , επειδή βαριέμαι να βγάλω ζωντανή , αλλά έτσι ακριβώς είναι.
Γιωργο εχει ενα φιλαρακι μου το ιδιο οπλο σε 76 εκ κ με το ιδιο φουλ ρυθμιζενο κοντακι
 
Back
Top