Διαδικαστικά για χρήση σκοπευτηρίου

για μεταγραφή σε περίοδο που δεν είναι ενεργές μεταγραφες φτάνει από €155 εως και €180 ανάλογα τον σύλλογο,σε περίοδο μεταγραφών αν θυμάμαι ειναι €120 στο σύνολο

αυτά πέρσι που ειχα ρωτήσει
Πότε πρέπει να γίνουν αυτές οι κινήσεις Παύλο,οι διαγραφές και μετεγγαφές; τελευταίο μήνα του έτους; γιατί η συνδρομή πάει με ημερολογιακό έτος 1/1-31/12

όταν λες σύνολο;
 
Στην αρχή πραγματικά εντυπωσιάστηκα και εγώ με την πρεμούρα να καταλάβουμε ότι πρέπει οπωσδήποτε να γίνουμε σκοπευτές ( με το αζημίωτο φυσικά) για να χρησιμοποιήσουμε τα όπλα μας, σε ένα χώρο (σκοπευτήριο) που έχει φτιαχτεί για αυτόν ακριβώς τον λόγο .
Καθαρά εισπρακτικοί οι λόγοι λοιπόν , όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε:)
 
Κύριοι για έμενα προσωπικά δεν είμαι αντίθετος το βγάλεις το δελτίο κ να κάνεις τα διαδικαστικά άλλα να κάνεις όλα αυτά για να έχεις τον τίτλο του σκοπευτή κ να έχεις τα ελευθέρα του τίτλου ενώ πραγματικά δεν τα θες αυτά.
Κάπουα στιγμή είχα διαβάσει σε αρθώ για το το μηχανοκίνητο κόσμο ότι ενώ υπάρχουν πίστες γιατί συνεχίζονται κ γίνονται κόντρες στους δρόμους κ κινδυνεύει ο κόσμος παίζουν τις ζωές τους έτσι κορόνα γράμματα κ του απαντάει ο ερωτώντας ότι καλές οι πίστες κ μπράβο άλλα αν χρειάζεται για να μπεις αγωνιστικό δίπλωμα μπατζετ για αγώνα κυπελου κ ικανότητες πιλότου δεν θα έρθει κόσμος στις πίστες κ θα συνεχίσουν να κάνουν κόντρες γιατί αυτός που θέλει να διασκέδαση να τεσταρη τον εαυτό του για να νιώθει αυτός ωραία κ όχι να γίνει κάποιος έτσι πρέπει να βρούμε άλλους τρόπους να τους προσεγγίσουμε,κ έτσι δημιουργηθήκαν τα track day κ τα drag day
Κατά την ταπεινή μου γνώμη πιστεύω ότι κ σε μας λοιπόν χρειάζονται άλλοι τρόποι προσεγγίσεις
 
Στην αρχή πραγματικά εντυπωσιάστηκα και εγώ με την πρεμούρα να καταλάβουμε ότι πρέπει οπωσδήποτε να γίνουμε σκοπευτές ( με το αζημίωτο φυσικά) για να χρησιμοποιήσουμε τα όπλα μας, σε ένα χώρο (σκοπευτήριο) που έχει φτιαχτεί για αυτόν ακριβώς τον λόγο .
Καθαρά εισπρακτικοί οι λόγοι λοιπόν , όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε:)
Διονυση δεν πρεπει να βγαλει κανεις αδεια σκοπευτικη καλα και ντε. Επειδη ομως εδω ειναι Ελλαδα, και το αυτονοητο πρεπει να το εννοουν και οι δυο πλευρες, προσωπικα δε το ρισκαρω. Αν μη τι αλλο, η συναντηση με ενα κολλημενο μπορει να μου χαρισει και καποιες ευχαριστες ωρες σε ενα γραφειο. Αφου λοιπον παω συχνα, και οχι μια ή δυο φορες, ειπα να μη το ρισκαρω.
 
Κάθε σύλλογος μου είπε εχει την πολιτική του,μπούρδες και αφαίμαξη και ιδίως σε μέρες δύσκολες όπως τώρα.
Ναι στον Κυνηγετικό Σύλλογο Πειραιά ανήκει.

Μπορεί να μάθει κάποιος από τον δικό του σύλλογο,η διαδικασία διαγραφής και εγγραφής αλλού,κοστίζει τόσο ακριβά;

Kαλημέρα.Διαμαντή αν τα λέω καλά,η εγγραφή στο σύλλογο κοστίζει πχ. στην Πάρνηθα που ρώτησα είναι 20€ & 15€ στο Σχιστό.
Αυτό το ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα & στους δύο που θέλω να βγάλω & γω το Δελτίο.Πάντως στη ΣΚΟΕ είναι ταρίφα το 35άρι
 
Kαλημέρα.Διαμαντή αν τα λέω καλά,η εγγραφή στο σύλλογο κοστίζει πχ. στην Πάρνηθα που ρώτησα είναι 20€ & 15€ στο Σχιστό.
Αυτό το ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα & στους δύο που θέλω να βγάλω & γω το Δελτίο.Πάντως στη ΣΚΟΕ είναι ταρίφα το 35άρι
πολύ φθηνά σου ειπαν,σε σχεση με αυτά που μου είπε ο δικός μου.
 
Βρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση γιατί μάλλον κάτι έχω χάσει.
Θα πάω σε λίγες μέρες να βγάλω το ΔΕΣΚ κατά πάσα πιθανότητα στο Σχιστό & μιας & θα ρίξω να την βγάλω κιόλας τα ησυχάσω.
Ο σύλλογος που μου είπε ότι θα δώσω τα 15€ είναι ο Σκοπευτικός Σύλλογος Πειραιά;Φαντάζομαι ότι δεν είναι ο κυνηγετικός του σύλλογος;;;
Έχει βγάλει κάποιος δελτίο εκεί;
 
Βρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση γιατί μάλλον κάτι έχω χάσει.
Θα πάω σε λίγες μέρες να βγάλω το ΔΕΣΚ κατά πάσα πιθανότητα στο Σχιστό & μιας & θα ρίξω να την βγάλω κιόλας τα ησυχάσω.
Ο σύλλογος που μου είπε ότι θα δώσω τα 15€ είναι ο Σκοπευτικός Σύλλογος Πειραιά;Φαντάζομαι ότι δεν είναι ο κυνηγετικός του σύλλογος;;;
Έχει βγάλει κάποιος δελτίο εκεί;
Θα βγάλεις κανονική σκοπευτική μην ανησυχείς.
 
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά το γράφω εδώ...
Για να πάρεις μέρος σε ένα αγώνα για παράδειγμα στο Skeet,εκτός από το δελτίο σκοπευτή και το αντίτιμο φυσικά απαιτητέ κάτι άλλο;
Σκέφτομαι σοβαρά στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί στο Δρακόντιο να πάρω μέρος.
Δεν έχω αθλητικές βλέψεις απλά θέλω να βιώσω την εμπειρία.
 
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά το γράφω εδώ...
Για να πάρεις μέρος σε ένα αγώνα για παράδειγμα στο Skeet,εκτός από το δελτίο σκοπευτή και το αντίτιμο φυσικά απαιτητέ κάτι άλλο;
Σκέφτομαι σοβαρά στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί στο Δρακόντιο να πάρω μέρος.
Δεν έχω αθλητικές βλέψεις απλά θέλω να βιώσω την εμπειρία.
αν θυμάμαι καλά πρέπει πρώτα να έρθεις σε συννενόηση με το σύλλογο που ανήκεις και σου έχει εκδώσει το δελτίο
αν είναι επίσημοι αγώνες με βαθμολογία αθλητών ίσως σε βάλουν εκτός συναγωνισμού η καθόλου
Τώρα αν κολλήσεις με το skeet είναι μεγάαααααλη καψούρα την πέρασα κάποιο διάστημα για καλά :)
 
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά το γράφω εδώ...
Για να πάρεις μέρος σε ένα αγώνα για παράδειγμα στο Skeet,εκτός από το δελτίο σκοπευτή και το αντίτιμο φυσικά απαιτητέ κάτι άλλο;
Σκέφτομαι σοβαρά στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί στο Δρακόντιο να πάρω μέρος.
Δεν έχω αθλητικές βλέψεις απλά θέλω να βιώσω την εμπειρία.
δελτιο γυαλια καπελο ωτοασπιδες υποχρεωτικα σε αγωνα. τιποτ αλλο
 
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά το γράφω εδώ...
Για να πάρεις μέρος σε ένα αγώνα για παράδειγμα στο Skeet,εκτός από το δελτίο σκοπευτή και το αντίτιμο φυσικά απαιτητέ κάτι άλλο;
Σκέφτομαι σοβαρά στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί στο Δρακόντιο να πάρω μέρος.
Δεν έχω αθλητικές βλέψεις απλά θέλω να βιώσω την εμπειρία.
σε δηλωνει ο προεδρος του συλλογου που ανηκεις , σκοπευτικο δελτιο θεωρημενο , γυαλια -ωτασπίδες απαραίτητα , και στο σκητ υποχρεωτικα στο γιλεκο η λωριδα της issf που μπαινει σε συγκεκριμενο υψος , βρες καποιον σκοπευτη σκητ να σε μετρησει να την αγορασεις και να την ραψεις στο γιλεκο
 
Ρε παιδιά πόσο κάνει ο ΣΚΟΕ να βγάλει ένα δελτίο ; Έλεος δηλαδη ένας μήνας έχει περάσει και ακόμα τίποτα ,άσε που παιρνω τηλέφωνο και συνέχεια με βάζει σε αναμονή διότι όλο οι συνάδελφοι ειναι απασχολημένη λέει, περνάει μισό λεπτο και κλείνει ,μήπως ρε παιδιά ξέρει κανείς κάποιο άλλο τηλέφωνο να μπορέσω να μιλήσω με την πάρτη τους
 
Ρε παιδιά πόσο κάνει ο ΣΚΟΕ να βγάλει ένα δελτίο ; Έλεος δηλαδη ένας μήνας έχει περάσει και ακόμα τίποτα ,άσε που παιρνω τηλέφωνο και συνέχεια με βάζει σε αναμονή διότι όλο οι συνάδελφοι ειναι απασχολημένη λέει, περνάει μισό λεπτο και κλείνει ,μήπως ρε παιδιά ξέρει κανείς κάποιο άλλο τηλέφωνο να μπορέσω να μιλήσω με την πάρτη τους

Τηλ. (210) 6454522 και 6454523
Λευτέρη αυτά τα τηλέφωνα βγάζει
 
Τελικά κατάφερα και μίλησα μαζί τους ,μέχρι Παρασκευή θα το έχω,ένα μήνα γεματο η διαδικασία αλλά τελικά όλα οκ !
 
Να ρωτήσω & γω με τη σειρά μου κάτι;
Από ποια ηλικία μπορεί κάποιος να ξεκινήσει σκοποβολή; Για πιστόλι πιο πολύ & μετά για πρακτική σκοποβολή.Μ'έχει φάει ο πιτσιρικάς να ξεκινήσει.
Κάπου παλιότερα είχα διαβάσει από 14 ετών,δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
 
Back
Top