Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
τι είπα και διαγράψετε την ανάρτηση που έκανα?????
Λάμπρο η "γνώμη" που λες περιλάμβανε και την δημόσια παραδοχή σου ότι συστηματικά βγαίνεις στο βουνό για κυνήγι.

Νομίζω δεν έχουμε να συζητήσουμε κάτι άλλο,ουτε με εσένα ούτε με οποιονδήποτε άλλο κάτι παρόμοιο...
 
Είσαι σοβαρός τώρα... είπα εγώ ότι πήγα κυνήγι δημόσια. ανέβασα φωτο με θηράματα. το τικάνω εγώ στην προσωπική μου ζωή δεν σε αφορά.

Χωρίς όμως να ανεβάσω φωτο και να λέω ότι πήγα κυνήγι δεν θα κάνεις εικασίες εσύ και υπόλοιποι.

Εγώ άποψη είπα και αυτή είναι αληθινή. το κυνήγι δεν απαγορεύτηκε αλλά το να ξεκινήσεις να πάς απαγορεύτηκε.

και να σε πω και κάτι άλλο. εδώ ανεβάζουν βίντεο με εκπαιδευτικά. είπε ο χαρδαλιας ότι τα εκπαιδευτικά επιτρέπονται. ξέρεις τι είπε φίλε μου.
σωματική άσκησήτου σκύλου στην γειτονιά σου Όχι 15 χιλιόμετρα από το σπίτι σου. λοιπόν μαθετε τους κανονισμούς,μάθετε να μην κρίνετε με υποθέσεις και εικασίες. και το φόρουμ είναι για απόψεις. από την στιγμή που δεν προσβάλω μην προβάλετε με το τρόπο σας.

πάντα μα πάντα ΦΙΛΙΚΆ.......
Όταν είπες
"Ο αστυνομικός θα σε ρίξει πρόστιμο αν πας κυνήγι. αν στο βουνό σε βρει ο θηροφυλακας θα σε ελέγξει για όριο καρπωσης και άδεια....

Εγώ ρισκάρω το 300."

Εννοούσες για το εκπαιδευτικό; Για να ξέρουμε τι λέμε και ποιος κάνει υποθέσεις και εικασίες...
 
εας τελειωση το θεμα εδω παιδες και να μην χαλασουμε της καρδιεσμαςςς ;) τωρα ωπιος θελη και μπωρη πηγαινη για κυνηγι δικοτου θεμα;) αλα εγω πρωσοπικα δεν ξαναγραφω εως σοτου ανοιξη το κυνηγιιιι,,στο κατο κατο απαγωρεβαιτε το κυνηγιιιιι και τα εκπευδευτικαααα και δεν θα θελησω να δω η να ακουσω τουλαχιστων εδω μεσα εαν εχη η δεν εχη πουλιαααα,,,,:rolleyes:
 
Αν πας στο κυνήγι κ σε σταματήσουν μπορεί να φας 300αρι,αυτο κ μόνο αυτό.. Όλες οι υπόλοιπες παραβάσεις έχουν να κάνουν με όρια, άδειες, φυσιγγια κτλ κτλ. Αρμοδιότητα σε αυτά έχει θηροφυλακη, δασαρχειο. Και αφού δεν έχει τροποποιηθεί η ρυθμιστικη μπορεί να γίνει ένας τυπικός έλεγχος στα παραπάνω.. Στα της μετακίνησης πέφτει καμπάνα κ μόνο... Απο την αστυνομία...
Νομίζω είναι γνωστό σε όλους πλέον αυτό και ίσως είναι περιττό που το γράφω... Τώρα που το γράφω αφήνω υπονοούμενα ότι εγώ πάω? Νομίζω δεν χρειάζεται να βγάζουμε απο την μύγα ξυγγι.... Αν οι διαχειριστές έχουν αυτές τις εντολές απο την ηγεσία κάνω πίσω, νομίζω ότι είναι υπερβολή όμως να ψάχνουμε μήπως κ αν κ ίσως κ πρεπει....
 
είναι σχήμα λόγου φίλε μου. αν έλεγα
Εσύ ρισκάρεις το 300. εννοώ ότι εσύ πήγες κυνήγι.... σε παρακαλώ τώρα.
Λάμπρο δεν υπάρχει τέτοιο σχήμα λόγου, συγνώμη... Όταν λες "εγώ ρισκάρω το 300" είναι δήλωση παρούσας συμπεριφοράς... Δεν μπορείς να λες "εγω κάνω" , "εσύ κάνεις" και να έχει οποιαδήποτε υποθετική έννοια.

Αν έλεγες με βάση το τι περιέγραψες για τις αρμοδιότητες αστυνόμοθ και θηροφυλακα "αν βγω, εγώ ρισκάρω το 300", ναι τότε βγάζει πλήρες νόημα και ευθυγραμμιζεται με αυτό που λες τωρα.

Κάθε τι αξιολογείται με το νόημα που βγάζει όπως διατυπώνεται όμως και όχι με το τι θέλαμε να πούμε, που η άλλη πλευρά δεν το γνωρίζει.

Όλοι κάνουμε λάθη όταν γράφουμε, και το έχουμε πει πως ο γραπτός λόγος παρεξηγείται, δεν μας φταίνε όμως οι άλλοι επειδή δεν κατάλαβαν αυτό που δεν γράψαμε καλά.

Γραψτο επαναδιατυπωμενο σωστά όπως εξηγησες τώρα ότι ήθελες να το πεις και τελείωσε το θέμα.
 
Είσαι σοβαρός τώρα... είπα εγώ ότι πήγα κυνήγι δημόσια. ανέβασα φωτο με θηράματα. το τικάνω εγώ στην προσωπική μου ζωή δεν σε αφορά.

Χωρίς όμως να ανεβάσω φωτο και να λέω ότι πήγα κυνήγι δεν θα κάνεις εικασίες εσύ και υπόλοιποι.

Εγώ άποψη είπα και αυτή είναι αληθινή. το κυνήγι δεν απαγορεύτηκε αλλά το να ξεκινήσεις να πάς απαγορεύτηκε.

και να σε πω και κάτι άλλο. εδώ ανεβάζουν βίντεο με εκπαιδευτικά. είπε ο χαρδαλιας ότι τα εκπαιδευτικά επιτρέπονται. ξέρεις τι είπε φίλε μου.
σωματική άσκησήτου σκύλου στην γειτονιά σου Όχι 15 χιλιόμετρα από το σπίτι σου. λοιπόν μαθετε τους κανονισμούς,μάθετε να μην κρίνετε με υποθέσεις και εικασίες. και το φόρουμ είναι για απόψεις. από την στιγμή που δεν προσβάλω μην προβάλετε με το τρόπο σας.

πάντα μα πάντα ΦΙΛΙΚΆ.......
Φίλε και να πηγαίνεις καλά κάνεις. Το τι κάνεις δικαίωμα σου είναι και δε του πέφτει λόγος κανενός. Τους γράφω και των κανονικά. Αυτοί δεν είναι νόμοι. Είναι αποφασιζουμε και διατάζουμε. Τις διαταγές τους στα σπίτια τους. Έτσι το θέλει ο σκορδαλιας έτσι θα το έχει...
 
με στεναχωρεί πάρα πολύ που στοχοποιούν κάποιον σε εισαγωγικά που μπορεί να πήγε ένα κυνήγι.
που μένει Η είναι απο ένα χωριό στην επαρχία ημιορεινο η ορεινό..... Ενώ δεν απαγορεύετε το κυνήγι. και στην Ερμού της Αθήνας και της κάθε Αθήνας είναι 20000 κόσμος ο ένας πάνω στον άλλον.

γελάμε με αυτά που λένε αυτοί ότι είναι κοροϊδία. μην τα βάζουμε και μεταξύ μας. είναι κρίμα...

εχηη λιγαα ;)
 
Βρε παιδιά τα'χουμε γράψει πολλές φορές. Έχουν δόλο απέναντι στο κυνήγι και το ψάρεμα και το εχουν απιδειξει οι πράξεις τους, παει και τελείωσε.
Προσωπικά συνεχίζω τις βόλτες μου με το σκυλάκι όποτε εχω όρεξη, πουλιά εχει εδω στπ νησί, σήμερα για παράδειγμα ψηλά στα πουρνάρια που ανέβηκα ηταν το δασαρχείο, με είδαν, τους είδα και τιποτα αλλο.
 
Αυτό ακριβώς εννοώ το κυνήγι επιτρέπετε κανονικότατα.... ευτυχώς το διαπίστωσαν και μερικοί συνάδελφοι όλο ζωντανά.
Φίλε Λάμπρο να διευκρινίσω οτι δεν ειχα οπλο μαζι. Το γραφω μονο και μονο για να προλάβω κουβέντες.
 
Αυτό ακριβώς εννοώ το κυνήγι επιτρέπετε κανονικότατα.... ευτυχώς το διαπίστωσαν και μερικοί συνάδελφοι όλο ζωντανά.
Εννοείται ρε Λάμπρο ότι επιτρέπεται. Πήρα τηλ. προχθές τον θηροφύλακα, τον παίρνουν διάφοροι ρουφιάνοι λέει μόλις πέσει καμία ντουφεκιά και τον ρωτάνε και καλά με ύφος αν επιτράπηκε το κυνήγι. Η απάντηση του; Γιατί, ποτέ απαγορεύτηκε;
 
Εγώ καταρχήν θα συμφωνήσω με τον φίλο μου τον maniako.Ας ξεκινήσω από την αρχή να εκφράσω την ταπεινή μου γνώμη.δεν θέλω και δεν πρόκειται να μαλώσω και να έρθω σε διάλογο με κάποιον φίλο.αλλα επειδή ακούω πολλά και διάφορα θέλω να πάρω θέση.διαβαζω εδώ μέσα ότι σε σβήνουν φωτό με θηράματα,αν πεις ότι πας κυνήγι σε παρεξηγούν,άλλοι λένε ότι απαγορεύεται το κυνήγι.και εντέλει το forum τα σβήνει, "μπορεί"να σε πετάξει και έξω.ειμαστε όλοι αγανακτισμένοι,ο καθένας για διαφορετικούς λόγους,αλλά ο λόγος που για όλους είναι ο ίδιος είναι επειδή μας κόψανε το κυνηγι-την άθληση μας-το χόμπι μας-την γ____α μας,την ηρεμία μας.και λέω εγώ:τυγχάνει να ζω στην επαρχία και το βουνό από το σπίτι μου είναι 10'λεπτα.ποιον πειράζει όταν εγώ λέω ότι πάω κυνήγι.(με όπλο η χωρίς).η στο άκουσμα ότι πάω κυνήγι κάποιοι φίλοι χαλιουνται επειδή δεν μπορούν να πάνε λόγω μόνιμης κατοικίας σε μεγάλες πόλεις.εγω ξέρω ότι ο καθένας μας είναι υπεύθυνος και υπόλογος των πράξεών του.το αν θα πάω εγώ κυνήγι(με όπλο η χωρίς)δεν πρέπει να ενοχλεί κανέναν.εγω γουστάρω να δώσω το 300αρι.να κάνω την μ_____α μου ρε αδερφέ."τα έχω και θέλω να τα ξοδέψω."πως κάποιος παίρνει το ποδήλατο του και δεν στέλνει μυν;και την τρώει;έτσι και εγώ.δηλ λέω ένα παράδειγμα:ο κάτοικος μεγάλων πόλεων όταν έρθει σιγά σιγά η κανονικότητα(αν έρθει),και γράψει εδώ μέσα ότι πήγε θεατρο-κινηματογραφο η τελοσπαντων κάτι που δεν έχει η επαρχία εγώ πρέπει να νευριάζω μαζί του;επειδή δεν έχει στον τόπο μου και δεν μπορώ να παω;δυστυχώς είναι κάποια πράγματα που απολαμβάνουμε λόγω κατοικίας μας.καλως η κακώς.και σε αυτήν την περίπτωση όσοι είναι από την επαρχία και θέλουν να κάνουν την αταξία τους δεν πέφτει σε κανέναν λόγος.και από ότι ξέρω διαβάζοντας, δεν έχει απαγορευτεί το κυνήγι.αλλα η μετακίνηση για το κυνήγι.για κάποιους φίλους που το υποστηρίζουν.σιγουρα ο γραπτός λόγος είναι παρεξηγησιμος.εγω δεν έχω αυτή την πρόθεση.απλα λέω την γνώμη μου.και κάτι άλλο όταν βγω εκπαιδευτικό που θα πάω;εγώ δεν έχω δει κυνηγόσκυλα σε παραλίες για βόλτα.το κυνηγόσκυλο,το βουνό είναι το μέρος του.και κάτι τελευταίο.αν θα πω έχει πουλιά η όχι και κάποιοι το συνδυάσουν ότι πήγα κυνήγι(όπως παραπάνω),συγνώμη σε σάιτ με κυνήγια δεν είμαι;το αν έχει πουλιά δεν είναι το θέμα μας;τα όπλα μας;και ότι άλλο που να μπορούμε να βοηθήσουμε τους φίλους μας;δεν μπήκα σε σάιτ γνωριμιών για γυναικες.ετσι τουλάχιστον πιστεύω.ευχαριστω για τον χρόνο σας.και συγνώμη αν προσβαλλα κάποιον φίλο.απλα λέω την γνώμη μου και την υποστηρίζω.
 
To κυνήγι δεν απαγορεύεται,όπως λέει και ο Λαμπρος ,ειναι τραγικό να ακούς απο κυνηγούς οτι απαγορεύεται.Δεν επιτρέπεται η μετακίνηση πέραν απο τους 5-6 λόγους που επιτρέπεται(εργασία,σουπερ μαρκετ,γιατρο,λιανεμποριο κλπ κλπ), και ως εκ τούτου η μετακίνηση για κυνήγι θεωρείται ΑΣΚΟΠΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ, και μπορεί ΜΟΝΟ Η αστυνομία να σε γραψει.Προχθές σε συνάντηση με το δασαρχείο,οι άνθρωποι γέλαγαν με αυτό το χάλι,κεραστήκαμε κουλουράκια και καφέ και ο καθένας συνέχισε το δρόμο του.Το φορουμ ειναι κυνηγετικο και οχι φορουμ ελέγχου ασκοπων μετακινήσεων...Καλημέρες σε όλους :):)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top