Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Επιτρέπεις (εσύ) λόγω γνωριμιών στοκάθε τυχάρπαστο να γράφει για λάσπες κλπ χωρίς να υφίσταται κάτι τέτοιο (αν βρείς σχόλιο δικό μου λάσπης πρίν το χαρακτηρισμό του ALTAIR LUSSO δέχομαι την διαπόμπευση)
" Συγγνώμη αλλά να πώ κάτι με την άδεια σας .
Πρόσφατα μου αφαιρέθηκαν 2 σχόλια χωρίς να αντιληφθώ γιατί και χωρίς μέσω ενός μηνύματος να μου εξηγηθεί γιατί .
Καλώς ή κακώς κι'αυτό το forum έχει ίδια χαρακτηριστικά με άλλα όπου κυριαρχούν οι απόψεις αυτών που έχουν γνωστούς .
Ήδη 1-2 πολύ αξιόλογοι φίλοι απέχουν καιρό τώρα .
Οκ γράφουμε γι'αυτό που μας αρέσει σπάζουμε την μονοτονία όλα καλά ."


Στην έβαλα εγώ την λάσπη που ξεκίνησες να πετάς από το θέμα του Παρδαλάκη.
Θα μας πεις ποιοι είναι οι 1-2 αξιόλογοι που απέχουν; Αυτό θα τα λύσει όλα.........!

Υ.Γ. Εγώ είμαι τυχαρπαστος και άσχετος , αυτό εννοείται, εσύ τι ακριβώς είσαι;
 
Last edited:
Τους επιτρέπεις -ετε μη παρεμβαίνοντας δημόσια (όχι με προσωπικό μήνυμα )ανακαλώντας σε τάξη
Δέν μου απάντησες στα τρία ερωτήματα μου τι ισχύει -ορθό για να προχωρήσω στις κλίκες και στην έξοδο
Μαζεμένους θα τους βρείς σε κάτι θετικές για πράγματα που ο χρόνος έχει ξεπεράσει προ πολλού με συμπεριφορά που θυμίζουν τα παιδικά μας χρόνια όταν θέλαμε να κάνουμε bulling σε κάποιο άλλο .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
" Συγγνώμη αλλά να πώ κάτι με την άδεια σας .
Πρόσφατα μου αφαιρέθηκαν 2 σχόλια χωρίς να αντιληφθώ γιατί και χωρίς μέσω ενός μηνύματος να μου εξηγηθεί γιατί .
Καλώς ή κακώς κι'αυτό το forum έχει ίδια χαρακτηριστικά με άλλα όπου κυριαρχούν οι απόψεις αυτών που έχουν γνωστούς .
Ήδη 1-2 πολύ αξιόλογοι φίλοι απέχουν καιρό τώρα .
Οκ γράφουμε γι'αυτό που μας αρέσει σπάζουμε την μονοτονία όλα καλά ."


Στην έβαλα εγώ την λάσπη που ξεκίνησες να πετάς από το θέμα του Παρδαλάκη.
Θα μας πεις ποιοι είναι οι 1-2 αξιόλογοι που απέχουν; Αυτό θα τα λύσει όλα.........!
Eσύ με ποιές γνώσεις θα τους αξιολογήσεις όταν αξιολογείς σαν λάσπη την πραγματικότητα της καθημερινότητας εδώ μέσα ;
 
Eσύ με ποιές γνώσεις θα τους αξιολογήσεις όταν αξιολογείς σαν λάσπη την πραγματικότητα της καθημερινότητας εδώ μέσα ;
Φιλαράκο, τρεις λαλούν και δύο χορεύουν. Δεν έχεις τίποτα να πεις, εγώ αυτό βλέπω. Απλά κάνεις θόρυβο.
 
Φιλαράκο, τρεις λαλούν και δύο χορεύουν. Δεν έχεις τίποτα να πεις, εγώ αυτό βλέπω. Απλά κάνεις θόρυβο.
Αφού το λές εσύ κάτι θα ξέρεις .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Mπορείς να βοηθήσεις τουλάχιστον τον Ηλία στα 3 ερωτήματα αφού όλα τα ξέρεις ;
 
Τους επιτρέπεις -ετε μη παρεμβαίνοντας δημόσια (όχι με προσωπικό μήνυμα )ανακαλώντας σε τάξη
Δέν μου απάντησες στα τρία ερωτήματα μου τι ισχύει -ορθό για να προχωρήσω στις κλίκες και στην έξοδο
Μαζεμένους θα τους βρείς σε κάτι θετικές για πράγματα που ο χρόνος έχει ξεπεράσει προ πολλού με συμπεριφορά που θυμίζουν τα παιδικά μας χρόνια όταν θέλαμε να κάνουμε bulling σε κάποιο άλλο .sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Προσωπικά δεν με νοιάζει να εκτεθώ και είμαι Εδώ μέσα με σκοπό να να πω πράγματα!ας τα παρουμε ένα ένα ξεκίνησα να ρίχνω σπορτινγκ με κοντάκι στο 70-30 περίπου και μετά από κάποια χρόνια ενασχόλησης κατέληξα πως το ιδανικο για μενα είναι το 50-50 περίπου!εχω ακιδα στο όπλο μου και ενώ συνειδητά δεν την χρησιμοποιώ θεωρώ πως υποσυνείδητα και μέσω της περιφερειακής όρασης την χρησιμοποιώ τέλος δεν κάνω μονόφθαλμη σκόπευση αλλά όταν ήμουν πιο μικρός που δεν είχα ασχοληθεί με σκοπευτήρια και δασκάλους που εκανα μονοφθαλμη την χρησιμοποιούσα...ελπίζω να τα πήγα καλά στο τεστ γνωσεων .sarcastic. Είμαι της άποψης πως εφόσον μια άποψη εκφράζεται κόσμια καλό είναι να ακουγεται και αν είναι λάθος ή κακεντρεχής δεν θα μπορεί να τεκμηριωθεί επομενως ο κακόβουλος θα εκτεθεί....αναφέρομαι γενικά δεν έχει να κάνει με σένα το παράδειγμα!Τωρα αν θα ήθελες πες μας σε ποιες κλικες αναφέρεσαι,εάν υπάρχουν καλό είναι να αποκαλυφθούν!
 
Προσωπικά δεν με νοιάζει να εκτεθώ και είμαι Εδώ μέσα με σκοπό να να πω πράγματα!ας τα παρουμε ένα ένα ξεκίνησα να ρίχνω σπορτινγκ με κοντάκι στο 70-30 περίπου και μετά από κάποια χρόνια ενασχόλησης κατέληξα πως το ιδανικο για μενα είναι το 50-50 περίπου!εχω ακιδα στο όπλο μου και ενώ συνειδητά δεν την χρησιμοποιώ θεωρώ πως υποσυνείδητα και μέσω της περιφερειακής όρασης την χρησιμοποιώ τέλος δεν κάνω μονόφθαλμη σκόπευση αλλά όταν ήμουν πιο μικρός που δεν είχα ασχοληθεί με σκοπευτήρια και δασκάλους που εκανα μονοφθαλμη την χρησιμοποιούσα...ελπίζω να τα πήγα καλά στο τεστ γνωσεων .sarcastic. Είμαι της άποψης πως εφόσον μια άποψη εκφράζεται κόσμια καλό είναι να ακουγεται και αν είναι λάθος ή κακεντρεχής δεν θα μπορεί να τεκμηριωθεί επομενως ο κακόβουλος θα εκτεθεί....αναφέρομαι γενικά δεν έχει να κάνει με σένα το παράδειγμα!Τωρα αν θα ήθελες πες μας σε ποιες κλικες αναφέρεσαι,εάν υπάρχουν καλό είναι να αποκαλυφθούν!
Απάντησες τα αυτονόητα πλήν το ύψος κοντακιού όπου το 50-50 είναι χαμηλό και πιό ''αργό ''
Λοιπόν δεν νοείται μονόφθαλμη σκόπευση χωρίς ακίδα .Κι'όμως αυτό το σχόλιο που γράφτηκε για να προλάβει τυχόν αφαιρέσεις ακίδων από απλούς κυνηγούς κλπ ως απάντηση σε σχόλιο ότι οι ακίδες είναι άχρηστες συγκέντρωσε 2 μόνο θετικές απο 2 συνφορουμίτες με @.....ια που τόλμησαν να πάν κόντρα με το κλίμα θετικών της αγέλης ...
Τελειώνοντας όσο αφορά τις κλίκες κ ποίοι τις αποτελούν αν βγάλεις το κεφάλι απο την άμμο θα τους δείς γύρω-γύρω σου o_Oo_Oo_O
 
Απάντησες τα αυτονόητα πλήν το ύψος κοντακιού όπου το 50-50 είναι χαμηλό και πιό ''αργό ''
Λοιπόν δεν νοείται μονόφθαλμη σκόπευση χωρίς ακίδα .Κι'όμως αυτό το σχόλιο που γράφτηκε για να προλάβει τυχόν αφαιρέσεις ακίδων από απλούς κυνηγούς κλπ ως απάντηση σε σχόλιο ότι οι ακίδες είναι άχρηστες συγκέντρωσε 2 μόνο θετικές απο 2 συνφορουμίτες με @.....ια που τόλμησαν να πάν κόντρα με το κλίμα θετικών της αγέλης ...
Τελειώνοντας όσο αφορά τις κλίκες κ ποίοι τις αποτελούν αν βγάλεις το κεφάλι απο την άμμο θα τους δείς γύρω-γύρω σου o_Oo_Oo_O
Εποικοδομητικό πράγμα ο διάλογος......και κάτι τελευταίο από μενα προσωπικά δεν με αφορούν οι θετικές ψήφοι,Δεν έχω αναγκη προβολής!Εφοσον όπως αποδείχτηκε δεν είχες να κατονομάσει κακιά κλικα καλό είναι να μην δημιουργούνται εντυπώσεις,καλή συνέχεια....
 
Η επόμενη αγορά μου θα είναι ένα ρομποτικό,,,ήμουν αρνητικός στην απόκτηση του αλλά τελικά είναι μεγάλο βοήθημα,,ειδικά σε κάποιον σαν εμένα που συνέχεια παίρνω η χάνω κιλά
Πιο φθηνά θα σου βγει να πας σε διαιτολόγο .yel.

Για τα υπόλοιπα θα απαντήσω όταν βρω χρόνο. Για την ώρα θα πω πως εγώ προσωπικά κουράζομαι πάρα πολύ με όλα αυτά που γίνονται. Κάτι δεν κάνω καλά προφανώς αλλά ας μου πει κάποιος τι γιατί δεν μπορώ να το βρω.
 
Βρε συ Λαμπη μου, δεν κανουμε τεστ γνωσεων εδω περα ουτε γραφουμε διαγωνισμα και δινουμε αριστειο στον καλυτερο...
Ο καθενας λεει την γνωμη του, σωστη η λαθος δεν εχει σημασια και απο εκει κ περα οποιος διαβαζει κρινει, προβληματιζεται, διαφωνει η αδιαφορει...
Τι μετρας Like κ τα μεταφραζεις λανθασμενα? Το οτι μπορει εσυ να εχεις δικιο και ολοι οι υπολοιποι να θεωρουν λανθασμενα αλλα πραγματα το σκεφτηκες? Αν εχεις κατι αλλο να πεις, μια αλλη αποψη, πεστη να τη διαβασουμε, εγω δεν εχω αποψη στο θεμα, θα τις ακουσω ολες κ αν εχω λιγο μυαλο στο κεφαλι μου θα τις σκεφτω μετα με ησυχια...
Αν ρωτησει καποιος ας πουμε τι πυριτιδα εχει ενα φυσιγγι, του απαντησω γιατι ξερω κ αυτος επιμενει σε κατι αλλο, τι θα κανω εγω, θα μετραω ποιος παιρνει τα περισσοτερα Like για να δω αν εχω υποστηριξη?
Ειπα κατι, το ξερω, τελος... Οποιος θελει ας το σκεφτει, οποιος οχι, προβλημα του, δεν θα ξαναδοκιμασω να του βαλω μυαλο... αν ειχα τετοια υπομονη θα γινομουν δασκαλος...

Χαλαμε ενα θεμα που ειναι απο τα αγαπημενα μου χωρις πραγματικα να μπορω να καταλαβω το λογο... Εκανες μια αναφορα στο Altair Lusso με υπονοουμενα που δεν αφορουν τη συζητηση, αυτος σου απαντησε οπως το εξελαβε κ εσυ με τη σειρα σου κ παει λεγοντας... Κ προσβαλεις ολους τους αλλους μιλωντας για κλικες επειδη η αποψη σου ειχε λιγοτερα Like? Ειναι δυνατον?

Παμε παρακατω, ειπες τη γνωμη σου, καποιοι τη βαλαμε στο μυαλο μας κ προχωραμε... Ουτε να αποχωρισεις υπαρχει λογος ουτε να αναφερεσαι σε πραγματα που ομολογω δεν μπορω προσωπικα να τα συνδυασω μεταξυ τους... Επειδη καταλαβαινω απο τα γραφομενα σου οτι εχεις ασχοληθει με το σκοπευτηριο καποιοι σε διαβαζουμε με ενδιαφερον, δεν σημαινει οτι αν δεν πουμε μπραβο δεν σε υποστηριζουμε, μπορει απλα να μην γνωριζουμε η μπορει κ να μην δινουμε σημασια στα Like...

Τελικα ρε παιδια ομως? Φτανει 90 μετρα το 7αρακι?
 
Βρε συ Λαμπη μου, δεν κανουμε τεστ γνωσεων εδω περα ουτε γραφουμε διαγωνισμα και δινουμε αριστειο στον καλυτερο...
Ο καθενας λεει την γνωμη του, σωστη η λαθος δεν εχει σημασια και απο εκει κ περα οποιος διαβαζει κρινει, προβληματιζεται, διαφωνει η αδιαφορει...
Τι μετρας Like κ τα μεταφραζεις λανθασμενα? Το οτι μπορει εσυ να εχεις δικιο και ολοι οι υπολοιποι να θεωρουν λανθασμενα αλλα πραγματα το σκεφτηκες? Αν εχεις κατι αλλο να πεις, μια αλλη αποψη, πεστη να τη διαβασουμε, εγω δεν εχω αποψη στο θεμα, θα τις ακουσω ολες κ αν εχω λιγο μυαλο στο κεφαλι μου θα τις σκεφτω μετα με ησυχια...
Αν ρωτησει καποιος ας πουμε τι πυριτιδα εχει ενα φυσιγγι, του απαντησω γιατι ξερω κ αυτος επιμενει σε κατι αλλο, τι θα κανω εγω, θα μετραω ποιος παιρνει τα περισσοτερα Like για να δω αν εχω υποστηριξη?
Ειπα κατι, το ξερω, τελος... Οποιος θελει ας το σκεφτει, οποιος οχι, προβλημα του, δεν θα ξαναδοκιμασω να του βαλω μυαλο... αν ειχα τετοια υπομονη θα γινομουν δασκαλος...

Χαλαμε ενα θεμα που ειναι απο τα αγαπημενα μου χωρις πραγματικα να μπορω να καταλαβω το λογο... Εκανες μια αναφορα στο Altair Lusso με υπονοουμενα που δεν αφορουν τη συζητηση, αυτος σου απαντησε οπως το εξελαβε κ εσυ με τη σειρα σου κ παει λεγοντας... Κ προσβαλεις ολους τους αλλους μιλωντας για κλικες επειδη η αποψη σου ειχε λιγοτερα Like? Ειναι δυνατον?

Παμε παρακατω, ειπες τη γνωμη σου, καποιοι τη βαλαμε στο μυαλο μας κ προχωραμε... Ουτε να αποχωρισεις υπαρχει λογος ουτε να αναφερεσαι σε πραγματα που ομολογω δεν μπορω προσωπικα να τα συνδυασω μεταξυ τους... Επειδη καταλαβαινω απο τα γραφομενα σου οτι εχεις ασχοληθει με το σκοπευτηριο καποιοι σε διαβαζουμε με ενδιαφερον, δεν σημαινει οτι αν δεν πουμε μπραβο δεν σε υποστηριζουμε, μπορει απλα να μην γνωριζουμε η μπορει κ να μην δινουμε σημασια στα Like...

Τελικα ρε παιδια ομως? Φτανει 90 μετρα το 7αρακι?
Συγγνώμη που αμφισβήτησα ότι ο ''γάιδαρος πετάει '' επειδή τόγραψε η .....φίρμα του ΗL και όλοι οι άλλοι μην διανοηθούν να διαφωνήσουν διότι η φίρμα (στον τεράστιο κόσμο του ΗL .sarcastic..sarcastic.) με τα κονέ και την επιρροή της μπορεί μέχρι κ γάιδαρο να πετάξει .....
 
Αφού το λές εσύ κάτι θα ξέρεις .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Mπορείς να βοηθήσεις τουλάχιστον τον Ηλία στα 3 ερωτήματα αφού όλα τα ξέρεις ;
Αν και συνεχίζεις προκλητικά να λες αυτό που σου προστάζει η .....κλίκα σου ,ότι δηλαδή τα ξέρω όλα, κάτι το οποίο ποτέ δεν ισχυρίστηκα, θα σου απαντήσω με τον τρόπο που τα αντιλαμβάνομαι εγώ τα πράγματα όσον αφορούν εμένα προσωπικά.
Επειδή ξεκίνησα την ενασχόληση μου με το σκοπευτήριο ερασιτεχνικά και όχι αγωνιστικά, διαπίστωσα μετά από πολλά χρόνια ότι το ψιλοτουφέκισμα στο sporting μου κάνει κακό στο κυνήγι. Τι εννοώ. Το ψιλοτουφέκισμα στο sporting μπορώ σχετικά εύκολα να το διαχειριστω αρκεί πριν μπω να ρίξω, να ρίξω μια τουφεκιά στον πίνακα για να δω που πάει η τουφεκιά. Από την στιγμή που δω που πάει η τουφεκιά, ακόμα και αν αυτή φεύγει αρκετά ψηλά, δεν έχω πρόβλημα να σταθώ σε βατηρα sporting πολύ αξιοπρεπώς.
Επειδή μου αρέσει όμως στο κυνήγι να χρησιμοποιώ τα ίδια όπλα με το sporting, εκεί στο ψιλοτουφέκισμα έχω θέμα. Έμαθα να ρίχνω στο κυνήγι...."σκεπάζοντας" όπως λένε πολλοί, λανθασμένα για μένα, τον στόχο. Οπότε με στημένα όπλα να τουφεκάνε ψηλά, είχα πολλούς τραυματισμούς και αστοχίες. Έτσι μετά από αρκετές δοκιμές κατέληξα να προσαρμόσω την κυνηγητική σκόπευση που εφαρμοζα στο κυνήγι και στο σκοπευτήριο. Κατέβασα τα όπλα μου όλα στο 50-50 και όλα τα προβλήματα λύθηκαν. Αυτό το έκανα με πάρα πολλές δοκιμές, χρήση κάμερας και ελάχιστο κατέβασμα στο χτένι κάθε φορά. Αυτό κάνω εγώ και με αυτό είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα τόσο σε σκοπευτήριο όσο και σε κυνήγι. Δεν είπα ποτέ να το κάνει και άλλος. Ότι γουστάρει ο καθένας. Αλλά δεν δέχομαι ότι μπορεί να έχουμε έναν άριστο μαθητή που γράφει εξετάσεις για 20 με το αριστερό χέρι και εμείς να του λέμε, όχι, το σωστό είναι να γράφεις με το δεξί και ας γράφεις για 7.
Τώρα το θέμα με την ακιδα, αν και δεν πολυκατάλαβα πώς προέκυψε, δεν με έχει πολύ απασχολήσει. Ίσως επειδή δεν την κοιτάω. Πρόσφατα όμως είδα ότι σε δοκιμές σε πίνακα, η χοντρή ακιδα κάπου με χαλάει. Το διαπίστωσα επειδή έβγαλα από την απραξία ένα παλιό τουφέκι που έχω και είδα ότι έχει χαρακτηριστικά πιο μεγάλη ακιδα από τα υπόλοιπα. Δεν έχω προσδιορίσει τι με χαλάει ακριβώς. Ίσως επειδή ρίχνω με όπλα στημένα 50-50, όταν "σκεπασω" με την χοντρή ακιδα, φεύγω ελάχιστα πάνω και αυτό δεν το θέλω καθόλου.
Ο φίλος ο Γιάννης μου είπε να βγάλω την ακιδα, να καλύψω τις βόλτες με χαρτοταινία και να την σφίξω στο τσοκ του ντρέμελ. Έτσι θα μπορέσω να την τροχίσω σε μια πέτρα λείανσης.

Υ.Γ. Θα μας πεις και εσύ τώρα τους 1-2 αξιόλογους που απέχουν;

Υ.Γ. 2 Αγέλη θα μου κάνεις θετικές;
 
Last edited:
Πιο φθηνά θα σου βγει να πας σε διαιτολόγο .yel.

Για τα υπόλοιπα θα απαντήσω όταν βρω χρόνο. Για την ώρα θα πω πως εγώ προσωπικά κουράζομαι πάρα πολύ με όλα αυτά που γίνονται. Κάτι δεν κάνω καλά προφανώς αλλά ας μου πει κάποιος τι γιατί δεν μπορώ να το βρω.
Aσφαλώς και κάτι δεν κάνετε καλά .
Ο λόγος απλός
Με άλλη οπτική θα φιλτράρεις ένα σχόλιο κάποιου του περιβάλλοντος (σκοπευτήριο -κυνήγι μαζί -κουβέντα στο κινητό κλπ) και με άλλη του άγνωστου κυρίου Χ .
Αυτό είναι μέσα στοDNA του έλληνα ,είναι ίδιον του έλληνα ,είναι η καταστροφή κάθε τι που δεν ακολουθεί την μάζα ....
 
Συγγνώμη που αμφισβήτησα ότι ο ''γάιδαρος πετάει '' επειδή τόγραψε η .....φίρμα του ΗL και όλοι οι άλλοι μην διανοηθούν να διαφωνήσουν διότι η φίρμα (στον τεράστιο κόσμο του ΗL .sarcastic..sarcastic.) με τα κονέ και την επιρροή της μπορεί μέχρι κ γάιδαρο να πετάξει .....
Αμα φιλε μου αυτο το συμπερασμα βγαζεις απο το κειμενο μου η εγω δεν τα γραφω σωστα η κατι αλλο παιζει... Μαλλον δεν τα γραφω σωστα... :)

Η φιρμα του HL ειναι ο Altair Lusso???? .very shoked..hair.
 
Κάνεις πλάκα έτσι; .my man.
Τι άλλο θες να γράψουν για να καταλάβεις;
Τους αξιόλογους που απέχουν;

Δεν κάνω πλάκα. Ανάθεμα και αν καταλαβαίνω για ποιον λόγο έγινε όλο αυτό πάλι.

Aσφαλώς και κάτι δεν κάνετε καλά .
Ο λόγος απλός
Με άλλη οπτική θα φιλτράρεις ένα σχόλιο κάποιου του περιβάλλοντος (σκοπευτήριο -κυνήγι μαζί -κουβέντα στο κινητό κλπ) και με άλλη του άγνωστου κυρίου Χ .
Αυτό είναι μέσα στοDNA του έλληνα ,είναι ίδιον του έλληνα ,είναι η καταστροφή κάθε τι που δεν ακολουθεί την μάζα ....

Ναι βρε Λάμπη αλλά δεν είσαι ξεκάθαρος και εσύ. Πες μου συγκεκριμένα πράγματα γιατί όταν μιλάς με υπονοούμενα πολλές φορές άλλο καταλαβαίνω εγώ και άλλο θες να πεις εσύ τελικά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top