Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Mμήπως να γίνει ένα νέο topic με θέμα προσφορές κυνηγετικών ειδών ώστε όποιος θέλει ακόμα και επαγγελματίας να βάζει εκεί τα προϊόντα του? Καλύτερα δεν θα ήταν? Και όποιος θέλει να δει κάτι θα το βλέπει εκεί...


Εχει βεβαια το τοπικ ''προσφορες-τιμες''... :)
anyway Ειρήνη ημίν αδέρφια! :)
 
η κυνηγετικη γωνια ολοι λενε καλημερα και καλησπερα εγω κουραζομαι και δεν το διαβαζω.
και εγω το ιδιο , και δεν εχει νοημα το καλημερα και καλησπερα , εγω το βλεπω σαν μια χρονοβορα τυπικουρα , που την κανουμε στην καθημερηνη μας ζωη , οταν ομως βλεπουμε με τα ματια μας , η ακουμε με τα αυτια μας καπιον , εδω το καλημερα , μπωρει καπιος να το δει βραδυ , και δεν εχει νοημα ,
 
!Οπως και να έχει ο Αλέξης είναι απίστευτος άνθρωπος και εξαιρετικος επαγγελματίας,
ποιος ειναι παλυ αυτος ο Αλεξης αφου δεν εχουμε δει τωρα τελευτεα καπιος Αλεξης να γραψει κατι , παλυ τα ονοματα μπερδεψατε :)
 
ν οι βλητικες δοκιμες που απαιτούν πολύ χρόνο και κόπο
εγω της βλητικες δοκημες σε ετοιμα φυσιγγια της θεωρο χαμενο κοπο , γιατι συνεχος αλλαζουν παρτιδα , εκτος και την κανουμε για την συγεκρημενη παρτιδα , που εαν μας αρεσει πρεπει να τρεξουμε να αγορασουμε φυσιγγια απο την ιδια παρτιδα και LOT , γιατι δεν ειναι καθολου σιγουρο εαν θα ξαναβρουμε τα ιδια , ασχετα εαν βρουμε την ιδια μαρκα που δοκημασαμε και μας αρεσε
 
Ομορφόπαιδα....Σας έπιασε κάποιους ξαφνικά ΚΡΙΣΗ ΗΛΗΚΡΙΝΕΙΑΣ και ξαφνικά χαρακτηρίζεται τα υπόλοιπα θέματα...;
Η Κυνηγετική Γωνιά δν είναι μόνο για το: "Γειά σας, αντίο, χαίρεται"....εκεί υπάρχουν και αστεία και πειράγματα μεταξύ μας....Το αν κάποιος προσπερνά αυτό το θέμα....γούστο του....Μη την κατακρίνουν όμως τη Κυνηγετική Γωνιά και γενικότερα άλλα θέματα, μέλοι τα οποία είναι εγγεγραμμένα από το 2016 και έχουν στο ενεργειτικό τους ως το 2019 μόνο 50 post...και ξαφνικά από το πουθενά εμφανίζονται (μας θυμούνται) ή για να κατακρίνουν ή για να κοτσάρουν αγγελίες....
Το έχουμε ξεφτιλήσει ΣΗΜΕΡΑ αυτό το post παίδες...Καλό θα'ναι να σταματήσουμε την ξαφνική κριτική.
Φιλικά Πάντα...!! :)
 
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Κάτι θέλεις να πεις αλλά δεν το λες ευθαίως . Παίζεις με τις λέξεις! !! Πετάς την μπάλα στην κερκίδα μαζί με λάσπη στον ανεμιστήρα.
Στο τόπικ του κ.Παρδαλάκη αγενώς με πίεζες να σου πώ συγκεκριμένο παράδειγμα που να τεκμηριώνει αυτό που έγραψα για κυριαρχούσες λανθασμένες απόψεις λόγω γνωριμιών ,κλικών κλπ .
Θεώρησα ότι τόκανες από αγάπη κ ενδιαφέρον για το γενικό καλό .Έτσι εκανα επίκληση στ'όνομα σου σ'αυτό το θέμα να δείς προσεκτικά τα σχόλια ,την κυριαρχούσα άποψη (λόγω θετικών) καί να σου δοθεί η απάντηση που μου ζητούσες .
Αντ'αυτού μου καταλογίζεις μπάλες ,λάσπες κ.α τινά ανάξια λόγου .
Αφού αδυνατείς να τα εμπεδώσεις αυτά που ήθελα να πώ τα βάζω εγώ .....
Κ όμως όλοι οι κορυφαίοι στο κόμπακ ρίχνουν με 70/30 όπλα φίλε. Κ ολοι οι κοντακαδες στηνουν πολύ ψηλά τα χτένια στα σπορτικοντακα. Πολύ καλύτερα να είσαι ψηλά κ να πατάς στο χτένι πάρα να είσαι χαμηλά κ να σηκώνεις κεφάλι
Τα σκοπευτικα οπλα δεν ψηλοτουφεκανε σαν κανόνας. Είναι καλό να ρίχνουν λίγο πιο ψηλά όλα τα όπλα. Ξεφεύγουμε από το τοπικ. Όσο αφορά την εστιαση. Είναι τρομερα πιο δύσκολο για τα μάτια να εστιάσουν σωστά στις καθοδικες τροχιές. Κ για αυτο τα καθοδικα πιάτα είναι κ τα πιο δυσκολα συνήθως
Διερωτούμαι απο πού προκύπτει αυτή η άνεση σου κ ελευθερία λόγου εδώ μέσα να καταλογίζεις στον άλλο λάσπη στον ανεμιστήρα χωρίς να τεκμηριώνεται αυτό απο τα γραφόμενα μου και οι κ.κ διαχειριστές να στο επιτρέπουν .,
Γνωριζετε τόσα λίγα στην σκοποβολή κι'όχι μόνο αλλά διεκδικείτε το αλάθητο του Πάπα ...
Δυστυχώς .
 
Last edited:
Στο τόπικ του κ.Παρδαλάκη αγενώς με πίεζες να σου πώ συγκεκριμένο παράδειγμα που να τεκμηριώνει αυτό που έγραψα για κυριαρχούσες λανθασμένες απόψεις λόγω γνωριμιών ,κλικών κλπ .
Θεώρησα ότι τόκανες από αγάπη κ ενδιαφέρον για το γενικό καλό .Έτσι εκανα επίκληση στ'όνομα σου σ'αυτό το θέμα να δείς προσεκτικά τα σχόλια ,την κυριαρχούσα άποψη (λόγω θετικών) καί να σου δοθεί η απάντηση που μου ζητούσες .
Αντ'αυτού μου καταλογίζεις μπάλες ,λάσπες κ.α τινά ανάξια λόγου .
Αφού αδυνατείς να τα εμπεδώσεις αυτά που ήθελα να πώ τα βάζω εγώ .....


Διερωτούμαι απο πού προκύπτει αυτή η άνεση σου κ ελευθερία λόγου εδώ μέσα να καταλογίζεις στον άλλο λάσπη στον ανεμιστήρα χωρίς να τεκμηριώνεται αυτό απο τα γραφόμενα μου και οι κ.κ διαχειριστές να στο επιτρέπουν .,
Γνωριζετε τόσα λίγα στην σκοποβολή κι'όχι μόνο αλλά διεκδικείτε το αλάθητο του Πάπα ...
Δυστυχώς .
Εγώ ότι λέω το τεκμηριώνω. Η ελευθερία που μου δίνεται είναι όση ελευθερία δίνεται και σε σένα για να εκφέρεις την γνώμη σου και να λες ότι αποτελούμε (αλήθεια εκτός από μένα ποιος ακόμα είναι; ) κακό παράδειγμα για νέους κυνηγούς και σκοπευτές. Αυτό δεν είναι βέβαια κακό. Καλά κάνεις και το λες. Γνώμη σου είναι και είναι σεβαστή, εγώ δεν διεκδικησα ποτέ τον ρόλο του δασκάλου ούτε είπα ότι έχω το αλάθητο του πάπα. Εσύ όμως μίλησες πρώτος για...κυρίαρχους που αντλούν δύναμη από γνωριμίες και μάλιστα κάνεις λόγο και για κλίκες. Για την ταμπακιέρα συνεχίζεις να μην λες τίποτα. Η λέξη..."κλίκα" δεν ανήκει στο λεξιλόγιο μου και δεν την χρησιμοποιώ. Δεν φταίω εγώ φίλε μου που κάποιοι σου την είπαν και την οικιοποιήσε εύκολα. Την πρωτοάκουσα απο τους ιδιους που στην ειπαν και σενα τωρα , πριν αρκετά χρόνια, για την..."κλίκα" του Σχιστού, όταν την απέδιδαν σε κάποιους ανθρώπους που έφερναν Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα sporting στην Ελλάδα και με τις παρεμβάσεις τους πήγαιναν την κυνηγητική σκόπευση ένα βήμα μπροστά. Τότε μας λέγαν μην ακούτε την κλίκα του Σχιστού γιατί θέλει να κονομάει.
Θα σου πρότεινα λοιπόν για ανθρώπους που εσύ ο ίδιος δεν γνωρίζεις να μην πετάς λάσπη και να μένεις στην κριτική των γραφόμενων τους, χωρίς να γυρίζεις από θέμα σε θέμα σπέρνωντας ζιζάνια και λασπολογώντας.
Θες να μας πεις τι σε πείραξε τόσο σε αυτό το θέμα και δημιούργησες πρόβλημα από το πουθενά;
 
Αυτό που ενοχλεί είναι ότι χρησιμοποιείτε χαρακτηρισμούς για άτομα εκτός κλίκας με σκοπό τον εξοστρακισμό αθόρυβα .
Αυτή η νοοτροπία είναι που κατάστρεψε την Ελλάδα .
Μια νοοτροπία που την χαρακτηρίζει συνδυασμός ξερόλα αλλά ταυτόχρονα και ραγιά (βλέπε θεοποίηση ότι ξένου)
O άλλος έβαλε θετικές πρωί -πρωί σ'όλα τα σχόλια πλήν του σχολίου που αφορά την ακίδα και την μονόφθαλμη σκόπευση
Ν'αρχίσουμε όλοι να βγάζουμε τις ακίδες ωρέ πατριώτη ;;;;.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Άντε ξεκίνα πρώτος εσύ ....
Επίσης κάτι σουπιές που ξεπροβάλλουν με επιλεκτικές θετικές σ'αυτούς που κοντράρουν κάποιον που έχει κάτι καλό να προσφέρει .
Συνεχίστε στην κοσμάρα σας (20-25 άτομα το πολύ) εκεί θάστε να βγάζετε selfie με τον Spada καί να βάζετε βιντεάκια με κατορθώματα ξένων .....
Tα δικά σας μας πάνε 20-30 χρόνια πίσω .Εννοώ κατασκευές κλ
 
Αυτό που ενοχλεί είναι ότι χρησιμοποιείτε χαρακτηρισμούς για άτομα εκτός κλίκας με σκοπό τον εξοστρακισμό αθόρυβα .
Αυτή η νοοτροπία είναι που κατάστρεψε την Ελλάδα .
Μια νοοτροπία που την χαρακτηρίζει συνδυασμός ξερόλα αλλά ταυτόχρονα και ραγιά (βλέπε θεοποίηση ότι ξένου)
O άλλος έβαλε θετικές πρωί -πρωί σ'όλα τα σχόλια πλήν του σχολίου που αφορά την ακίδα και την μονόφθαλμη σκόπευση
Ν'αρχίσουμε όλοι να βγάζουμε τις ακίδες ωρέ πατριώτη ;;;;.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Άντε ξεκίνα πρώτος εσύ ....
Επίσης κάτι σουπιές που ξεπροβάλλουν με επιλεκτικές θετικές σ'αυτούς που κοντράρουν κάποιον που έχει κάτι καλό να προσφέρει .
Συνεχίστε στην κοσμάρα σας (20-25 άτομα το πολύ) εκεί θάστε να βγάζετε selfie με τον Spada καί να βάζετε βιντεάκια με κατορθώματα ξένων .....
Tα δικά σας μας πάνε 20-30 χρόνια πίσω .Εννοώ κατασκευές κλ
Λαμπη θελεις να κανείς σαφές για ποια κλικα αναφέρεσαι για να μην μένουν σκιές;
 
Ο χαρακτηρισμός σκιές παραπέμπει σε κάτι αγνό που μολύνεται .
Εδώ τα πράγματα φωνάζουν .
Επιτρέπεις (εσύ) λόγω γνωριμιών στοκάθε τυχάρπαστο να γράφει για λάσπες κλπ χωρίς να υφίσταται κάτι τέτοιο (αν βρείς σχόλιο δικό μου λάσπης πρίν το χαρακτηρισμό του ALTAIR LUSSO δέχομαι την διαπόμπευση)
Τελικά τα sporting ψηλοτουφεκάνε ;
Tελικά η ακίδα χρειάζεται ή να τις βγάλουμε όλοι και να εισηγηθούμε στα εργοστάσια να μην ξοδεύονται ;.hair..hair.
H ακίδα αφαιρείται σε συγκεκριμένη τεχνική σκόπευσης που απαιτεί κ αρκετά ψηλό κοντάκι .
Τελικά μονόφθαλμη σκόπευση καιακίδα είναι μονόδρομος ;
Αυτά έχουν σημασία και η αμφισβήτηση τους είναι που δημιουργούν ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΚΙΕΣ στην σοβαρότητα-εγκυρότητα όποιου φόρουμ !!!
 
Ο χαρακτηρισμός σκιές παραπέμπει σε κάτι αγνό που μολύνεται .
Εδώ τα πράγματα φωνάζουν .
Επιτρέπεις (εσύ) λόγω γνωριμιών στοκάθε τυχάρπαστο να γράφει για λάσπες κλπ χωρίς να υφίσταται κάτι τέτοιο (αν βρείς σχόλιο δικό μου λάσπης πρίν το χαρακτηρισμό του ALTAIR LUSSO δέχομαι την διαπόμπευση)
Τελικά τα sporting ψηλοτουφεκάνε ;
Tελικά η ακίδα χρειάζεται ή να τις βγάλουμε όλοι και να εισηγηθούμε στα εργοστάσια να μην ξοδεύονται ;.hair..hair.
H ακίδα αφαιρείται σε συγκεκριμένη τεχνική σκόπευσης που απαιτεί κ αρκετά ψηλό κοντάκι .
Τελικά μονόφθαλμη σκόπευση καιακίδα είναι μονόδρομος ;
Αυτά έχουν σημασία και η αμφισβήτηση τους είναι που δημιουργούν ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΚΙΕΣ στην σοβαρότητα-εγκυρότητα όποιου φόρουμ !!!
Δηλαδη θεωρείς ότι πρέπει να φημωνουμε τα μέλη;εγώ συγκεκριμενα επιτρέπω κάτι που παραβαίνει τους κανόνες του φόρουμ λόγω προσωπικών σχέσεων;επειδή το συγκεκριμένο φόρουμ είναι άκρως δημοκρατικό και ακούγονται όλες οι απόψεις ανέφερε μας τις κλίκες ώστε να φυγουν οι σκιές...γιατί σε αντίθεση με άλλους χώρους το συγκεκριμένο είναι πολύ πιο αγνό είτε αρέσει είτε οχι:)
 
Tα τρία ερωτήματα μου (ύψος κοντακιού -ακίδα -μονόφθαλμη σκόπευση ακίδα )δέν είναι ρητορικά .
Απάντησε μου αν ξέρεις για το τι είναι ορθό ή όχι για να μπορέσω να προχωρήσω σ'αυτά που ρωτάς με βλέμμα στην οριστική μου έξοδο.
Άλλο φίμωση κι'άλλο χρήση όρων καφενείου (λάσπη ανεμιστήρα -μπάλα κερκίδα)με σκοπό την γελοιοποίηση από άσχετους
 
Tα τρία ερωτήματα μου (ύψος κοντακιού -ακίδα -μονόφθαλμη σκόπευση ακίδα )δέν είναι ρητορικά .
Απάντησε μου αν ξέρεις για το τι είναι ορθό ή όχι για να μπορέσω να προχωρήσω σ'αυτά που ρωτάς με βλέμμα στην οριστική μου έξοδο.
Άλλο φίμωση κι'άλλο χρήση όρων καφενείου (λάσπη ανεμιστήρα -μπάλα κερκίδα)με σκοπό την γελοιοποίηση από άσχετους
Χρησιμοποίησα εγώ όρους λασπες και ανεμιστήρες;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top