Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά όλη η ιστορία ξεκίνησε από ένα μήνυμα του @george k το οποίο εγώ το εξέλαβα ως αστείο που προέτρεπε τον Άρη να ανέβει στο Δέλτα με νικελένια σκάγια.
Είναι δυνατόν ρε μάγκες να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε από ένα τέτοιο μήνυμα;

Δεν ανεφερε το μυνημα ουτε καν το Δελτα, Βασιλη, επανω εγραψε, κ για χηνιά εγραψε ο Georke K,
ομολογω οτι επεσα απο τα συννεφα οταν διαβασα το μυνημα του Alex, μαλλον τα κραταγε καιρο μεσα του... :)
Θα μπορουσα να γραψω πολλα αλλα ειμαι κουρασμενος πολυ με τη δουλεια κ βαριεμαι λιγο, πραγματικα απορω ομως μερικες φορες, ωραιες ειναι αυτες οι συζητησεις, ωραιο ειναι να ακουγονται διαφορετικες αποψεις γενικα, τον λογο που εγινε ολο αυτο δεν πολυκαταλαβα αλλα αβυσος η ψυχη του ανθρωπου...
 
να μπούμε το χάραμα στην βάρκα με χιονοθύελλα, να κατέβουμε στον παγωμένο βάλτο, να περπατήσουμε 2-3 χιλιόμετρα σπάζοντας τον πάγο με τα γόνατα και τα κοντάκια, να κάτσουμε στα σκαμπό έχοντας το νερό πάνω από τον αφαλό μέχρι μέχρι το βράδυ και μετά με τους φακούς να πάρουμε τον δρόμο της επιστροφής.
Τι είπες τώρα..;;;:eek:. Την καλημέρα μου...
 
τον λογο που εγινε ολο αυτο δεν πολυκαταλαβα
Η "αυτοπροβολή και το χειροκρότημα" δεν σου δείχνουν ποιος τα παρακινεί αυτά δια της απουσίας του; Σε είχε κατηγορήσει προσωπικά! Λόγος ποτέ δεν υπήρχε.
 
Τέλος ασχέτως με την όποια διαφωνία μπορεί να έχουμε πάνω στο θέμα, πραγματικά χάρηκα τον διάλογο που κάναμε. Δεν νομίζω ότι ξέφυγε κάπου και εκφράσεις του στυλ, κάνατε ένα θέμα ... σκ@τ@ ή χιονοστιβάδα, τις βρίσκω το λιγότερο υπερβολικές. Δυστυχώς οποιαδήποτε διαφωνία προκύπτει εδώ και πολύ καιρό διακόπτεται "βίαια" στοχοποιώντας έτσι την διαφορετική άποψη και αποστειρώνοντας έναν χώρο που τρέφεται και θα έπρεπε να τρέφεται από διαφωνίες. Το ξαναέγραψα και πρέπει να καταλάβει και ο Βασίλης ότι το ... ήρεμα, πάμε παρακάτω γρήγορα, σβήσε, τρίψε, καθάρισε δεν βοηθάει. Ξαναλέω είναι άλλο η διαφωνία να εκπορεύεται από κακή προαίρεση π.χ. "αλλοιώσατε την βλητική δοκιμή βάζοντας ψιλά σκάγια στο κέντρο του φυσιγγιού και χοντρά στις άκρες" ..... ή ...." βγαίνω σαν μετεωρίτης στον καιρό και πετάω ότι ορισμένοι θέλουν να το παίζουν κυνηγαράδες και να αποσπούν το χειροκρότημα" και άλλο να προκύπτουν διαφωνίες για τεχνικά θέματα και άλλα πολλά. Προτείνω να ξανασκεφτούμε λίγο τι σημαίνει διαφωνία, "τσακωμός", διάλογος έστω και με λίγο νεύρο, όσο είναι καιρός . Χάνετε μέρα με την μέρα h γνώση και το τεχνικό στοιχείο από το forum και μένει μόνο τι μάρκα φυσίγγια να πάρουμε για κυνήγι. Εδώ που κάποτε ήταν μια όαση τεχνικών θεμάτων ..... βαλτώσαμε....επειδή κάποιοι δεν ήθελαν να μιλάμε για βελτιώσεις σε όπλα, μακρινές τουφεκιές, μέτρα όπλων, κατασκευές, πατέντες, ευρεσιτεχνίες και άλλα πολλά επειδή αυτά προκαλούσαν "πυρετό" και έπρεπε ντε και καλά επειδή δεν μπορούν να το ακολουθήσουν, απλά να σταματήσει.
Μάλλον επειδή έφευγαν τα φώτα της .... αυτοπροβολής και του χειροκροτήματος από πάνω τους !!!
Έχεις δίκιο για το σκ@τ@ οπότε ανακαλώ. Αυτό που δεν αλλάζει όμως είναι ότι ξεφύγαμε σε ένα θέμα που παρακολουθούν παιδιά που δεν θέλουν να συμμετέχουν σε τέτοιες κουβέντες. Για αυτό άλλωστε δημιούργησα και το παρόν θέμα.
Προσωπικά ποτέ δεν έχω στο μυαλό μου να διακόψω μια συζήτηση. Αν αυτό βγάζω προς τα έξω τότε λυπάμαι πραγματικά. Όποιες παρεμβάσεις κάνω εγώ ή κάποιο άλλο μέλος της διαχείρισης είναι για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις από τις οποίες χάνουμε μέλη όπως τώρα! Με λίγα λόγια προσπαθούμε να προλάβουμε καταστάσεις και όχι να φιμώσουμε τον κόσμο.
Αυτό το βαλτώσαμε πολύ με χαλάει όταν το ακούω. Ειδικά όταν ζητάω βοήθεια για το φόρουμ και ουδείς ανταποκρίνεται. Ιδέες υπάρχουν και θα υπάρξουν και άλλες. Η υλοποίηση όμως είναι άλλο θέμα. Πιστεύεις ότι αυτή την στιγμή δεν θέλουμε να μιλάμε για βελτιώσεις κλπ που γράφεις; Αλοίμονο, το αντίθετο θα έλεγα. Και μακάρι όλη η πληροφορία που γράφεται σε viber και facebook να γραφόταν εδώ που τα γραπτά μένουν.
Από κυνήγι χήνας με νικελένια σκάγια ξεκίνησε το θέμα και δες που το φτάσαμε. Φιλικά και με διάθεση για διάλογο γράφω όλα αυτά.
 
Που το φτάσαμε Βασίλη; Αυτό προσπαθώ να σου πω, ότι δεν τρέχει και τίποτα που το φτάσαμε εδώ, δεν έγινε κάτι μη αναστρέψιμο, από εδώ μπορεί να φτάσει στο .... ψάρεμα και παλι δεν χάθηκε ο κόσμος. Θα μαζευτεί το θέμα, θα φτιαχτεί, δεν έγινε και τίποτα....! Τα παιδιά που φεύγουν δεν φεύγουν επειδή βγήκε το "παλιά φυσίγγια " για λίγα μνμ εκτός θέματος, μην κοροιδευόμαστε. Δεν νοιώθω άνετα να κάνουμε αυτή την συζήτηση δημόσια γιατί δεν θέλω να φαίνεται σαν υπόδειξη. Όταν κανονιστεί καμιά μάζωξη θα τα πούμε από κοντά με καμιά κρύα μπύρα!
 
Κύριοι. Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν σε αυτή την συζήτηση. Διαφορετική η αποψη....αλλά σε πολύ καλό επίπεδο η "αντιπαράθεση". Και ναι έχει δίκιο ο Γιώργος όταν λέει ότι δεν πρέπει να χαλάνε αυτές οι συζητήσεις. Μόνο καλό μπορεί να κάνουν.
 
Που το φτάσαμε Βασίλη; Αυτό προσπαθώ να σου πω, ότι δεν τρέχει και τίποτα που το φτάσαμε εδώ, δεν έγινε κάτι μη αναστρέψιμο, από εδώ μπορεί να φτάσει στο .... ψάρεμα και παλι δεν χάθηκε ο κόσμος. Θα μαζευτεί το θέμα, θα φτιαχτεί, δεν έγινε και τίποτα....! Τα παιδιά που φεύγουν δεν φεύγουν επειδή βγήκε το "παλιά φυσίγγια " για λίγα μνμ εκτός θέματος, μην κοροιδευόμαστε. Δεν νοιώθω άνετα να κάνουμε αυτή την συζήτηση δημόσια γιατί δεν θέλω να φαίνεται σαν υπόδειξη. Όταν κανονιστεί καμιά μάζωξη θα τα πούμε από κοντά με καμιά κρύα μπύρα!
Όσο για την μπύρα κανονιστεί ρε παιδιά. Πολύ θα ήθελα να σας γνωρίσω
 
Απο ότι μου έχουν πει κάποια Φιλαράκια Εβριτες
η Θηροφυλακη έχει εφοδιαστεί με ενα πομπό ο οποίος μπορεί να αναγνωρίσει για το αν το θηρευμενο υδρόβιο έχει καταβληθεί με ατσάλινα ή με μολύβδινα σκάγια
Τώρα κατά πόσο προστατεύετε το θήραμα και η ύπαιθρος από μια τέτοια απόφαση σε εμένα τουλάχιστον φαντάζει γελιοτητα
Μια χώρα που το 90% περιβάλλεται από σκουπιδότοπους νόμιμους και μη
από τζιμινιερες εργοστασίων που παράγουν καρκίνους
από δηλητηριωδη φυτοφάρμακα σε καλλιέργειες μαζί με τα απόβλητα που ρεεουν άφθονα σε λίμνες και ποτάμια
τα 500-1000-5000-50.000 μολύβδινα σκάγια που θα πέσουν στον υδροβιότοπο το πολύ να προκαλούν ένα 3% της ρύπανσης
Δυστυχώς η απουσία της Ηγεσίας μας τόσα χρόνια από τα κοινά
άφησε ανεξέλεγκτα κάποιους περιπατητες με το σακίδιο στην πλάτη
να επιβάλουν απαγορευσεις χωρίς στοιχεία και μελέτες στοχοποιωντας για άλλη μια φορά την Κυνηγετική Οικογένεια
 
Απο ότι μου έχουν πει κάποια Φιλαράκια Εβριτες
η Θηροφυλακη έχει εφοδιαστεί με ενα πομπό ο οποίος μπορεί να αναγνωρίσει για το αν το θηρευμενο υδρόβιο έχει καταβληθεί με ατσάλινα ή με μολύβδινα σκάγια
Τώρα κατά πόσο προστατεύετε το θήραμα και η ύπαιθρος από μια τέτοια απόφαση σε εμένα τουλάχιστον φαντάζει γελιοτητα
Μια χώρα που το 90% περιβάλλεται από σκουπιδότοπους νόμιμους και μη
από τζιμινιερες εργοστασίων που παράγουν καρκίνους
από δηλητηριωδη φυτοφάρμακα σε καλλιέργειες μαζί με τα απόβλητα που ρεεουν άφθονα σε λίμνες και ποτάμια
τα 500-1000-5000-50.000 μολύβδινα σκάγια που θα πέσουν στον υδροβιότοπο το πολύ να προκαλούν ένα 3% της ρύπανσης
Δυστυχώς η απουσία της Ηγεσίας μας τόσα χρόνια από τα κοινά
άφησε ανεξέλεγκτα κάποιους περιπατητες με το σακίδιο στην πλάτη
να επιβάλουν απαγορευσεις χωρίς στοιχεία και μελέτες στοχοποιωντας για άλλη μια φορά την Κυνηγετική Οικογένεια
Έβλεπα στην ΕΡΤ μια διαφήμηση που δαιμονοποιεί τα πλαστικά καλαμάκια του φραπέ -αναψυκτικού .
Χωρίς αυτό μπορούμε λέει για να σώσουμε ..........τον πλανήτη !
Η τραγωδία είναι ότι η κυριαρχούσα αποβλάκωση λόγω πλύσης εγκεφάλου απο ΜΜΕ τα πιστεύει
Κόβουν καλαμάκι αλλά επιτρέπουν την πώληση τόσων υγρών σε πολυαιθυλένιο !!
Από φίλο χημικό γνωρίζω ότι τα κουτάκια αλουμινίου είναι πολύ πιό βλαβερά για τον ανθρώπινο οργανισμό .........
 
Διαμαντή αν μπορείς σε παρακαλώ μείνε σε μηνύματα προσφορών και όχι σε κάθε παραλαβή. Φιλικά.
Δεν καταλαβαίνω; Πειράζει εάν ειναι προσφορά ή παρουσίαση προϊόντος;
Δεν θέλει ο κόσμος να ενημερώνεται για νέα προϊόντα;
Τι να πω ρε Βασίλη!!
Πολλά μυστήρια πράγματα διαβάζω ώρες ώρες και απογοητεύομαι......
Τέλος πάντων...δεν θα ξαναβαλω τιποτα.. Παρατηρήσεις, παρατηρήσεις...Αποχωρώ και απο το φορουμ και διέγραψε ολα τα ποστ μου, γιατι δεν μπορώ να συγχιζομαι συνεχεια.... φιλικα στο λέω, δεν θέλω να μπω σε αναλύσεις....
Καλή συνεχεια.
 
Δεν καταλαβαίνω; Πειράζει εάν ειναι προσφορά ή παρουσίαση προϊόντος;
Δεν θέλει ο κόσμος να ενημερώνεται για νέα προϊόντα;
Τι να πω ρε Βασίλη!!
Πολλά μυστήρια πράγματα διαβάζω ώρες ώρες και απογοητεύομαι......
Τέλος πάντων...δεν θα ξαναβαλω τιποτα.. Παρατηρήσεις, παρατηρήσεις...Αποχωρώ και απο το φορουμ και διέγραψε ολα τα ποστ μου, γιατι δεν μπορώ να συγχιζομαι συνεχεια.... φιλικα στο λέω, δεν θέλω να μπω σε αναλύσεις....
Καλή συνεχεια.
Πολύ προσωπικά το πήρες. Δεν είναι eshop βρε Διαμαντή το θέμα αυτό. Άλλο να ενημερώνεις για μια προσφορά ή για μια παραλαβή ενός προϊόντος πιο σπάνιου αν μπορώ να το πω έτσι και άλλο κάθε μέρα να βάζεις δέκα προϊόντα. Τελείως φιλικά στο λεω γιατί κουράζει αυτό που κανεις. Μην αρπάζεσαι με μια κουβέντα που λέμε.
 
Τι προσωπικά μου λες; ποιον κουράζει;
Όταν πάει η παπαρολογια σύννεφο, σε μερικά θέματα, αυτό δεν κουράζει;
Αλλά βέβαια..... Εγώ για να γνωρίζετε τιμές και προϊόντα το κάνω, γιατί είναι ενδιαφέρουσες οι τιμές.
Αλλα ορισμένοι θέλετε να βλέπετε προϊόντα μόνο από φίλους που τους χορηγούν. Αν πω όμως ποιος γεμίζει τα φυσίγγια, που νομίζετε ότι τα γεμίζουν οι ίδιοι που βάζουν το όνομα τους(εκτός ορισμένων εξαιρέσεων) , θα πάθετε πλάκα...
Και για eshop, εγώ δεν ανάγκασα κανέναν να ψωνίσει... Για να δω θα κάνετε συστάσεις και σε άλλους επαγγελματίες; αλλά βλέπετε ότι δεν υπάρχουν τόσο ενεργοί..
Λοιπόν η ηλικία μου και οι εποχές, δεν συστήνονται για συγχύσεις κλπ.
Κάνε μου την χάρη που σου ζήτησα και καλή έναρξη να έχετε..
 
Τι προσωπικά μου λες; ποιον κουράζει;
Όταν πάει η παπαρολογια σύννεφο, σε μερικά θέματα, αυτό δεν κουράζει;
Αλλά βέβαια..... Εγώ για να γνωρίζετε τιμές και προϊόντα το κάνω, γιατί είναι ενδιαφέρουσες οι τιμές.
Αλλα ορισμένοι θέλετε να βλέπετε προϊόντα μόνο από φίλους που τους χορηγούν. Αν πω όμως ποιος γεμίζει τα φυσίγγια, που νομίζετε ότι τα γεμίζουν οι ίδιοι που βάζουν το όνομα τους(εκτός ορισμένων εξαιρέσεων) , θα πάθετε πλάκα...
Και για eshop, εγώ δεν ανάγκασα κανέναν να ψωνίσει... Για να δω θα κάνετε συστάσεις και σε άλλους επαγγελματίες; αλλά βλέπετε ότι δεν υπάρχουν τόσο ενεργοί..
Λοιπόν η ηλικία μου και οι εποχές, δεν συστήνονται για συγχύσεις κλπ.
Κάνε μου την χάρη που σου ζήτησα και καλή έναρξη να έχετε..
Επειδή αναφέρεσαι και σε μένα έτσι όπως μιλάς να σου πω ότι είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Οι παπαρολογιες όπως λες κουράζουν και γίνονται συστάσεις. Προσωπικά δεν θέλω να βλέπω προϊόντα από αυτούς που με χορηγούν γιατί δεν με χορηγεί κανεις. Δεν νομίζω να σου έχω δώσει το δικαίωμα να θεωρείς ότι είμαι τέτοιος άνθρωπος. Αφού ξέρεις κάποια πράγματα για κάποια φυσίγγια όπως λες τότε πες το και σε μας για να ξέρουμε να πάρουμε τις αποφάσεις μας. Κανεις επαγγελματίας δεν είναι ενεργός. Σου είπα μια κουβέντα και εσυ δέκα. Καλή συνέχεια και σε σένα.
 
γιατι τον συγχισες τον ανθρωπο μια χαρα ηταν αυτα που βλεπαμε , ραφια γεματα νεα φυσιγγια , και ρουχα , και η ενοτητα πανω δεν γραφει προσφορες κυνηγετικων ειδων , αλλα κυνηγετικα ειδη παρδαλακης ουτε εκτος ηταν οστε να του πουμε αυτο topic.topic.
 
Mμήπως να γίνει ένα νέο topic με θέμα προσφορές κυνηγετικών ειδών ώστε όποιος θέλει ακόμα και επαγγελματίας να βάζει εκεί τα προϊόντα του? Καλύτερα δεν θα ήταν? Και όποιος θέλει να δει κάτι θα το βλέπει εκεί...
 
Πολύ καυγάς για το τίποτα κ από τις δύο πλευρές ,με ένα τηλεφωνακι μπορούν να σωθούν εξηγήσεις να λυθεί η παρεξηγηση . Ούτε ο Βασίλης μίλησε άσχημα , ούτε ο κ. Διονύσης έκανε κάτι κακό αλλά το πηρε λίγο πατριωτικά ....shake hands.
Σαν ουδέτερος παρατηρητής..:)
 
Πολύ προσωπικά το πήρες. Δεν είναι eshop βρε Διαμαντή το θέμα αυτό. Άλλο να ενημερώνεις για μια προσφορά ή για μια παραλαβή ενός προϊόντος πιο σπάνιου αν μπορώ να το πω έτσι και άλλο κάθε μέρα να βάζεις δέκα προϊόντα. Τελείως φιλικά στο λεω γιατί κουράζει αυτό που κανεις. Μην αρπάζεσαι με μια κουβέντα που λέμε.
Ποιους κουράζει;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top