Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Ενταξει μπορει να εχουν καποια στιγμη και τα καλυτερα οπλα στην καλυτερη τιμη. Ασ μην το εχω στο κατω κατω το καλυτερο και το φθηνοτερο. Ας βαρεσω 10 θηραματα λιγοτερα. Δεν εξαγοραζετε με τιποτα η θυσιες των προγονων μου να ειμαι ελευθερος και Ελληνας.
 
Ενταξει μπορει να εχουν καποια στιγμη και τα καλυτερα οπλα στην καλυτερη τιμη. Ασ μην το εχω στο κατω κατω το καλυτερο και το φθηνοτερο. Ας βαρεσω 10 θηραματα λιγοτερα. Δεν εξαγοραζετε με τιποτα η θυσιες των προγονων μου να ειμαι ελευθερος και Ελληνας.
Aυτος ο λαος που θελουν να λεγονται τουρκοι,χωρις στιριξει των διαφορων συμμαχων μας δεν θα ειχαν κανει αυτα που εκαναν,αλλα και εμεις που ποτε δεν ειμασταν αρκετα ενωμενοι εχουμε ευθυνη για την εξελιξει της ιστοριας.Δεν εχεις αδικο,αλλα στην κυριολεξια επρεπε να κυνηγαμε με σφεντονες μιας και δεν υπαρχουν Ελληνικα οπλα Νικο αν αναλογιστουμε το αιμα που εχει χυθει εξαιτιας τον ''φιλων'' μας μεσα στους αιωνες.Οι Τουρκικη βιομηχανια οπλων εχει μπει δυναμικα στην Αμερικανικη αγορα,και εμεις σαν αγορα ειμαστε μια σταγονα στο νερο προς τα οπλα που αγοραζουν οι ''φιλοι'' μας απο Τουρκικα,χωρις να σημαινει οτι δεν εχεις πουθενα δικιο,Νικο,απλα αυτα τα πραγματα βρωμανε απο παντου.
 
Κι όμως φίλοι μου εμεις δεν θα αγοραζαμε καθαρά για εθνικιστικους λογους και μόνο. ο Αμερικανος όμως ή ο Ρώσος πχ γτ να μην αγοράσει τουρκικο για φτηνό όπλο? στο βιντεακι που συζηταγαμε προχθές άμα προσέξατε έλεγε ότι πολλά όπλα τα εξαγουν στη Ρωσία που έχει και πολύ κρύο. το θέμα μας αν το δούμε ψυχραιμα ειναι γιατί αυτοί κι όχι εμείς? οκ εμείς στην φθηνή κατηγορία θα διαλέξουμε ρωσικο. αλλά κι από την άλλη δείτε τι προσφέρει το ένα και τι το άλλο. κρίμα πάντως γιατί εδώ θα μπορούσαμε να φτιάξουμε πολύ ωραία πράγματα γενικά όχι μόνο όπλα....
Εμείς μια Πυρκαλ είχαμε και την κλείσαμε, κακό θα ήταν το κράτος να είχε μια πιο δίκαιη μεταχείριση και φορολογία ως προς τους μικρούς ιδιώτες συν ότι θα απασχολούν κάποια άτομα η καθεμία. Αλλά τι περιμένεις ο άλλος πήγε να συλλυπηθει στην Κούβα για προσωπικο θεαθηναι αντί να δώσει αυτά τα λεφτά σε τόσες οικογένειες που υποφέρουν και να ζήσουν τις γιορτές σαν άνθρωποι κι αυτοί που στο τέλος αυτοί θα τα πληρώσουν πάλι, αντί να κάτσει τον κωλο του να δει τι θα γίνει με τις προκλήσεις από τουρκια και αλβανια.
 
Εμείς μια Πυρκαλ είχαμε και την κλείσαμε, κακό θα ήταν το κράτος να είχε μια πιο δίκαιη μεταχείριση και φορολογία ως προς τους μικρούς ιδιώτες συν ότι θα απασχολούν κάποια άτομα η καθεμία. Αλλά τι περιμένεις ο άλλος πήγε να συλλυπηθει στην Κούβα για προσωπικο θεαθηναι αντί να δώσει αυτά τα λεφτά σε τόσες οικογένειες που υποφέρουν και να ζήσουν τις γιορτές σαν άνθρωποι κι αυτοί που στο τέλος αυτοί θα τα πληρώσουν πάλι, αντί να κάτσει τον κωλο του να δει τι θα γίνει με τις προκλήσεις από τουρκια και αλβανια.
Αχ αχ αχ..
 
Κι όμως φίλοι μου εμεις δεν θα αγοραζαμε καθαρά για εθνικιστικους λογους και μόνο. ο Αμερικανος όμως ή ο Ρώσος πχ γτ να μην αγοράσει τουρκικο για φτηνό όπλο? στο βιντεακι που συζηταγαμε προχθές άμα προσέξατε έλεγε ότι πολλά όπλα τα εξαγουν στη Ρωσία που έχει και πολύ κρύο. το θέμα μας αν το δούμε ψυχραιμα ειναι γιατί αυτοί κι όχι εμείς? οκ εμείς στην φθηνή κατηγορία θα διαλέξουμε ρωσικο. αλλά κι από την άλλη δείτε τι προσφέρει το ένα και τι το άλλο. κρίμα πάντως γιατί εδώ θα μπορούσαμε να φτιάξουμε πολύ ωραία πράγματα γενικά όχι μόνο όπλα....
Τι στιγμη που παραγουν απο εμας ειναι πιο μαγκες,για εθνικους λογους επρεπε να αγοραζουμε μονο απο Ελλαδα,κανεις δεν μας αγαπαει και ολοι οι ''φιλοι'' μας μας εχουν πληγωσει,αντε να αφησω εξω την Αρμενια.Οτι εχει κανει σε μας αυτοι η ψευτοτουρκοι ουτε καν τουρκοι δεν ειναι, το οφειλουμε στους ''φιλους'' μας που τους θεωρουμε φιλους μας.Γιαυτο οτι και να αγορασεις ειναι το ιδιο.Αυτοι εχουν πιασει την μεγαλυτερη αγορα και μοσχοπουλανε τα οπλα τους,για την Ελλαδα δεν νομιζω και να τους ενδιαφερει και τοσο.
 
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, μέχρι στιγμής δεν έχω δει, δοκιμάσει ή ακούσει από δικούς μου ανθρώπους κάποιο τούρκικο προϊόν που να ικανοποίησε τα δικά μου στάνταρ... Στις εξαιρέσεις βάζω τις δεξαμενές LPG για τα αυτοκίνητα.
Η ποιότητα δεν είναι στο DNA τους.
Τώρα αν άλλαξε κάτι και παράγουν ποιοτικά και αξιόπιστα όπλα δεν το γνωρίζω.
 
Απο την στιγμη που δεν φτιαχνεται ελληνικο οπλο οτι και να αγορασεις τα λεφτα δεν πανε σε <<<φιλικα χερια>>> βλεπε ιταλια,γερμανια, κλπ Πιστευετε οτι τα φιλαρακια μας οι ιταλοι ,γερμανοι γαλλοι ειναι καλυτεροι απο τους μογγολους?Φιδια κολοβα εναι .Συνεπως?
 
Μεγαλη κουβέντα ανοίγεις φιλε για το αν φταιμε εμεις, το κρατος(εμεις είμαστε το κρατος), το συστημα ή η γεωστρατηγικη μας θεση στη Μεσόγειο (το μέσο /κέντρο της γης).
Οσον αφορα τα οπλα της γειτονος χώρας, εχουν βελτιωθεί αισθητικά και λειτουργικά. Οι τουφεκιες που βγάζουν είναι ικανοποιητικες.
Το εχω αναφέρει πάλι, δεν τα συμπαθώ, μιας και δεν εχουν τη βαθεια τεχνογνωσία αλλων εταιρειων. Οχι ακομα τουλάχιστον.. ;)
στο εμεις φταιμε εμεις ειμαστε το κρατος 10 φορες εχεις απολυτο δικιο
οσο εμεις παμε ενα βημα πισω γιατι αυτο κανουμε να εισαι σιγουρος οι αλλοι κανουν 10 μπροστα και δεν θα τους φτασουμε ποτε
 
Το καλυτερο ειναι σχετικο....με ποιο κριτηριο;σιγουρα το baikal υπερεχει σε αντοχη στον χρονο....
γιασου ηλια, εγω ειπα δεν δηνω λεφτα σε τουρκο και ουτε κατηγωρησα τα οπλατους,, και ειπα εαν διαβασες καλα καλητερα baikal και οχι καλητερο οτι ειναι,,,,παντως εδω στο φωρουμ εχουνε πωλα παιδια baikal που κυνηγανε και αντε 1 2 τουρκικα,,,,,τωρα το εαν ειναι φτηνα τα τουρκικα,,ειναι επισης και τα baikal,,,ευχαριστως θα εδηνα λοιπων τα λευταμου σε εναν ρωσοοοοοοο.my man.
 
γιασου ηλια, εγω ειπα δεν δηνω λεφτα σε τουρκο και ουτε κατηγωρησα τα οπλατους,, και ειπα εαν διαβασες καλα καλητερα baikal και οχι καλητερο οτι ειναι,,,,παντως εδω στο φωρουμ εχουνε πωλα παιδια baikal που κυνηγανε και αντε 1 2 τουρκικα,,,,,τωρα το εαν ειναι φτηνα τα τουρκικα,,ειναι επισης και τα baikal,,,ευχαριστως θα εδηνα λοιπων τα λευταμου σε εναν ρωσοοοοοοο.my man.
Γεια σου φιλε σακη!κουβεντα κανουμε και ανταλλασουμε αποψεις,να ξερεις παντως οτι αμα ηταν ρουμανικα και οχι τουρκικα θα ειχαν τρελη περαση στην ελληνικη αγορα....εχει να κανει μονο και μονο επειδη ειναι τον γειτονων μας!
 
Η βασικη φιλοσοφια των γειτονων μας ειναι αυτη που εφαρμοζει και η Κινα εδω και χρονια . Αποκτουν τεχνογμωσια αντιγραφοντας τους αλλους , ιδη τα εργοστασια τους παραγουν για πολλες χωρες της Ευρωπης αλλα και της Αμερικης και δεν μιλω μονο για ολπα , εχουν απλωθει σε ολα τα ειδη.
Το 2008 ειχα παει με προσκληση στην Κωνσταντινουπολη για 5 μερες σε εργοστασια που παραγουν ειδη θερμανσης για ενημερωση πανω στα προιοντα τους , επαθα πλακα απο την ταχνολογια και τα μηχανηματα παραγωγης, στη Νηραμβεργη που ειχα παει μονο ειχα δει κατι παρομοιο
Μου την δεινει αυτο αλλα η αληθεια συτη ειναι ....εμεις ξαναγιναμε ΨΟΡΟΚΩΣΤΕΝΑ ...kkk.
 
Last edited:
Γεια σου φιλε σακη!κουβεντα κανουμε και ανταλλασουμε αποψεις,να ξερεις παντως οτι αμα ηταν ρουμανικα και οχι τουρκικα θα ειχαν τρελη περαση στην ελληνικη αγορα....εχει να κανει μονο και μονο επειδη ειναι τον γειτονων μας!
ναιιι φιλεμου ηλια γιατι ειναι τον γειτονωμαςςςςς,,, αλα ωπιως μας κανη μαγκιες και δεν σεβευτε ,καπια πραγματα ωπως γηνωνται αυτες της μερες στο αγαιο και οχι μωνο τωρα,εγω πρωσωπικα ουτε το ονωματους θελω να βαλω στο στωμαμου,,οχι και να αγωρασω τα οπλατουςςς,,,,,αλα τι να κανης φιλεμου που δεν μας κωφτηηηη εμαςςς...ωπιω κρατως με στηρηζη θα τον στηρηξω και εγω αλιως να παη απο εκη που ηρθεεεεε ,,και δεν θελω ουτε βιδα απο δαυτονννν.my man.
 
Παντος παιδια αυτα ειναι πολιτικα παιχνιδια ο απλος λαος δεν εχει να χωρισει τπτ............τωρα για την τεχνολογια επανω στα οπλα ολοι κατι κλεβουν και κατι κανουν αντιγραφη οχι μονο οι τουρκοι
αλλα πολλοι αλλοι λαοι,,,
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top