Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να εξηγηθούν μερικά πράγματα

1) Κατ΄αρχήν, το ότι χαλάνε οι υφασμάτινες επενδύσεις μερικών θηκών και μόνο από τα πρώτα BL, ΔΕΝ σημαίνει πως ήταν ελαττωματικά τα τσοκ, για να μιλήσουμε λογικά. Απλά η τρέλα μου με το να είναι τα τσοκ μου τέλεια, έφτιαξα και αυτό. Γιατί βλέπω κάποιους που λένε "γιατί Σωτηρόπουλε δεν αλλάζεις τα τσοκ αφού από την αρχή είχαν αυτό το ελάττωμα (!!)" ή μιλάνε για ισόβια εγγύηση (?) Το ότι έκανα αυτή την την αλλαγή στη πορεία δεν σημαίνει ότι...βελτιώθηκε η απόδοση του τσοκ! Αν το μεταφέρουμε στα αυτοκίνητα, οι κατασκευαστές είναι υποχρεωμένοι να αλλάζουν τα πουλημένα αυτοκίνητα με το πιό καινούργιο μοντέλο κάθε φορά; Και .... δωρεάν;
2) Παρόλα αυτά εγώ τα άλλαζα πάντα χωρίς το παραμικρό, μόνο και μόνο για να έχω τους φίλους που με τιμήσανε με τα λεφτά τους και την εμπιστοσύνη τους, ευχαριστημένους όσο δεν πάει άλλο.
3) Άλλαζα μέχρι και άλλα τσοκ εάν ο αγοραστής είχε κάνει λάθος επιλογή στη σύσφιγξη (τις περισσότερες φορές γιατί δεν με είχε ακούσει), πάλι χωρίς το παραμικρό.
4) Άλλαζα μέχρι και επειδή κάποιος πχ απέκτησε αυχενικό και άλλαξε όπλο (έχει συμβεί και είναι μέλος εδώ μέσα και τα διαβάζει) ή επειδή απλά ...άλλαξε όπλο!
5) Έκανα απόλυτα δωρεάν επισκευή - πλήρη ανακαίνιση και σε τσοκ που είχαν χτυπηθεί από πέσιμο και παραμορφωθεί και πάντα απόλυτα δωρεάν!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ, (ΚΟΣΤΗ ΚΕΡΑΜΙΚΗΣ, LASER, ΚΛΠ) ΜΟΝΟ ΠΛΗΡΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!

Όμως, όταν αντιλήφθηκα ότι την δική μου καλή πρόθεση κάποιοι πραγματικοί ξεφτίλες κύριοι την θεώρησαν μαλ@κί@ και αγόραζαν μεταχειρισμένα που μου τα έφερναν, εγώ τους τα άλλαζα και μετά τα πουλάγανε για καινούργια, εεεεεε....., μαγαζί μέσα στην επιχείρησή μου δεν επιτρέπω να ανοίξει κανένας!

Και τώρα να το πάρουμε και αλλιώς: για δείξτε μου μία άλλη εταιρεία, όχι μόνο στα τσοκ, οποιαδήποτε άλλη στοκ κλάδο, που να συμπεριφέρεται έτσι στον πελάτη;
Και για πείτε μου ποιός σας έχει ποτέ αλλάξει "άλλα δοκιμασμένα χωρίς καψόνια και στα μισά λεφτα" φίλε Νίκο; Απλά τα αφήνετε στο συρτάρι και πάτε για άλλα τελείως αδιαμαρτύρητα. Όπως λένε κάποιοι και από τους παραπονούμενους, τα BRAIN κάνουν αυτά που υπόσχονται, τα "δοκιμασμένα¨; ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΜΗ ΔΙΑΦΟΡΑΣ; Για να ακούω ονόματα...

Πάντα φιλικά

Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Κύριε Σωτηροπουλε επειδή όπως θα θυμάσαι εγώ ανήκω στις παραγράφους 3&4 να σου πω ότι διαλαλησα το ευχαριστώ μου στο πρόσωπο σου και εδώ και έξω από το forum. Ίσως κάποιοι εξέλαβαν την προθυμία σου ως αδυναμία. Τι να κάνουμε.....
 
Βρε φίλε μου, πως να στο πω να το καταλάβεις, αυτοί οι νόμοι ανήκουν στη Φυσική των ρευστών, δεν ισχύουν για τα σκάγια κλπ (στερεά).
Προς Θεού, τα σκάγια δεν συμπεριφέρονται σαν ρευστό, ρωτά ένα καθηγητή γυμνασίου φυσικής, τι άλλο να σου πω, αν δεν θες να καταλάβεις, ας μην απασχολουμε το forum.
Τα δε ψιλά σκάγια τα βάζουν πίσω καθώς σε αντίθετη περίπτωση τα χοντρά λόγω μεγαλύτερης κινητικής ενεργειας(μάζα Χ ταχύτητα στο τετραγωνο) θα τα εμβόλισζαν και θα τα σκορπούσαν. Τώρα, τι σχέση έχουν οι. πτερυγες των αεροπλάνων.... δηλ τα σκάγια τείνουν να πηγαίνουν προς τα πανω??. Κοίτα, η αεροδυναμικη έχει πολλούς συγκεκριμένους νόμους και αρχές. Το να αναφέρεις έναν, δεν σημαίνει ότι αυτά που λες ισχύουν.
Φίλε μου, ότι κατάλαβες κατάλαβες, η παράδοση φυσικής δεν είναι ο σκοπός για τον οποίο γράφω εδώ μέσα και δεν θα μπορέσω να συνεχίσω αυτού του είδους τον διάλογο, έρχομαι και σε δυσκολη θέση για λογαριασμό σου.
Να είσαι καλά
Φιλικά
Χρήστος Σωτηροπουλος
BRAIN Chokes
Συγγνώμη για το αφελές της ερώτησης προκαταβολικά...
Η μηχανική των ρευστών δλδ δεν έχει καμία εφαρμογή στην βλητική?
 
Κύριε Σωτηρόπουλε μην μπαίνετε στην διαδικασία να απαντάτε στον κάθε ένα, ως γνωστόν η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας..
Συγγνώμη αλλά αυτό που λες είναι προσβλητικό τουλάχιστον.Το φόρουμ θεωρώ είναι μια πλατφόρμα εμπλουτισμού γνώσεών και οι ερωταπαντήσεις είναι ο λόγος ύπαρξης αυτού του φόρουμ.Ο κύριος Σωτηρόπουλος είναι ενας εξαίρετος επαγγελματίας που δεν χρήζει υπεράσπισης.Μπραβο του που διάλεξε να μοιραστεί τις γνώσεις του και ειλικρινά είναι τιμή του...
Με συγχωρείς αλλά εγώ έτσι νιώθω ....
 
Παλικάρια χωρίς παρεξήγηση αλλά το έχετε τραβήξει πολύ το θέμα. Λίγος σεβασμός στον συνομιλητή δεν βλάπτει. Δεν νομίζω να είχατε ποτε την ευκαιρία να μιλήσετε σε αυτό το επίπεδο με κάποιον κατασκευαστή. Από την άλλη οι προκλήσεις δεν βοηθούν ποτε. Λίγη ηρεμία και σύνεση.
Γιατί ποιος μαλώνει;
 
Τι εννοείς εκτυθομαι;
Ας πούμε, όταν λες πως η υποτείνουσα στη πτέρυγα είναι η πάνω πλευρά;;; (που ούτως ή άλλως είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΧΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΤΕΡΥΓΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΓΟΜΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΣΟΚ!!) Η όταν λες πως γίνεται να παράξει θόρυβο το φράγμα του ήχου (το σπάσιμό του μάλλον θες να πεις ) μέσα στη κάννη τη στιγμή που ο ήχος του παράγεται ΕΞΩ από την κάννη;;; Τι τις θες και τις φωτο; Εκεί και αν εκτίθεσαι....
 
Δυστυχως οι πλήρεις απαντήσεις μου διαγράφονται από τον διαχειριστή Nicolis

Δυστυχώς, δεν μπορώ να δώσω πληρέστερο σχολιασμό στην ανάρτησή σου καθώς σκέφτομαιι να αποσυρθώ τελείως από το H/L μετά από διαγραφές αναρτήσεών μου από τον moderator Nicolis και ΠΜ από αυτόν προς εμένα και με εξαιρετικά ανοίκειο ύφος.
Προσωπικα θα με ενδιεφερε να παρει θεση δημοσια ο Νικολης....
 
Θα σου γράψω Αλλιός το σκεπτικό μου.
Όταν περπατάς μέσα σε ένα τρένο που κινητε τότε η ταχύτητα σου είναι αυτή του τρένου + αυτή που περπατάς.
Τώρα όταν τα σκάγια περνάνε μέσα από το τσοκ από διάμετρο πχ. 18mm κ ύφος 50mm γίνονταν 17mm κ 55mm.
Αυτό ο 5mm σε ύφος είναι η επιταχιση η παραπάνω που αποκτούν οι μπροστά στιβαδες
 
Last edited:
[QUOTE="Χρήστος Σωτηρόπουλος, post: 438521, member: 68

Δυστυχώς, δεν μπορώ να δώσω πληρέστερο σχολιασμό στην ανάρτησή σου καθώς σκέφτομαιι να αποσυρθώ τελείως από το H/L μετά από διαγραφές αναρτήσεών μου από τον moderator Nicolis και ΠΜ από αυτόν προς εμένα και με εξαιρετικά ανοίκειο ύφος. Σου απάντησα μόνο και μόνο επειδή αναφέρθηκες σε εμένα.
[/QUOTE] Χρηστο βγαλε στη φορα τα μυνηματα να ξερουμε τι παιζετε γιατι εμενα τρεχει το μυαλο μου καπου αλλου και να απολογιθει το συγγεκριμενο ατομο γιατι απο οτι ξερουμε μονο το βρησιμο σβινονται τι πινεται και δεν μας δινεται
 
[QUOTE="Χρήστος Σωτηρόπουλος, post: 438521, member: 68

Δυστυχώς, δεν μπορώ να δώσω πληρέστερο σχολιασμό στην ανάρτησή σου καθώς σκέφτομαιι να αποσυρθώ τελείως από το H/L μετά από διαγραφές αναρτήσεών μου από τον moderator Nicolis και ΠΜ από αυτόν προς εμένα και με εξαιρετικά ανοίκειο ύφος. Σου απάντησα μόνο και μόνο επειδή αναφέρθηκες σε εμένα.
Χρηστο βγαλε στη φορα τα μυνηματα να ξερουμε τι παιζετε γιατι εμενα τρεχει το μυαλο μου καπου αλλου και να απολογιθει το συγγεκριμενο ατομο γιατι απο οτι ξερουμε μονο το βρησιμο σβινονται τι πινεται και δεν μας δινεται
[/QUOTE]
 
Κ. Σωτηροπουλε το μήνυμα warn είναι αυτόματο και κοινό για όλους.
Οι κανόνες του φορουμ ειναι για όλους μας και οι συμπεριφορές όλων μας κόσμιες.
 
Ας πούμε, όταν λες πως η υποτείνουσα στη πτέρυγα είναι η πάνω πλευρά;;; (που ούτως ή άλλως είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΧΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΤΕΡΥΓΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΓΟΜΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΣΟΚ!!) Η όταν λες πως γίνεται να παράξει θόρυβο το φράγμα του ήχου (το σπάσιμό του μάλλον θες να πεις ) μέσα στη κάννη τη στιγμή που ο ήχος του παράγεται ΕΞΩ από την κάννη;;; Τι τις θες και τις φωτο; Εκεί και αν εκτίθεσαι....
Για τον ήχο Ναι έξω από την καννη γίνεται το σπάσιμο του φράγματος, αυτό θέλω να δίνω με τις φώτο. Μέσα στην καννη δεν μπορεί το οριακό στρώμα που περιβάλει την γομοση αν αποκολληθεί
 
Κ. Σωτηροπουλε το μήνυμα warn είναι αυτόματο και κοινό για όλους.
Οι κανόνες του φορουμ ειναι για όλους μας και οι συμπεριφορές όλων μας κόσμιες.
Η διαγραφή και η αποστολή πμ δεν είναι wam. Και όχι, δεν είναι όλων οι συμπεριφορές κόσμιες πχ να μου λένε ότι φτιάχνω τα τσοκ μου σε φορολογικό παράδεισο (!!!!) ή ότι είμαι απατεώνας που πουλάω για καινούργια τα επιστρεφόμενα μεταχειρισμένα τσοκ! Γαιτί αυτές οι αναρτήσεις "παίζανε" εβδομάδες ολόκληρες προτού να διαγραφουν μετά από χαμό δικό μου. Αυτό που δεν ανέχομαι είναι η εμπάθεια μερικών. Ο νοών νοείτω. Αυτά.
 
Αν επιθυμείτε τα μηνυματα του warn να τα δημοσιεύσω πρέπει να πάρω την άδεια σας.
Παρόλο που δεν υπάρχει κάποιος ιδιωτικός διάλογος μεταξύ μας.
 
Χρηστο βγαλε στη φορα τα μυνηματα να ξερουμε τι παιζετε γιατι εμενα τρεχει το μυαλο μου καπου αλλου και να απολογιθει το συγγεκριμενο ατομο γιατι απο οτι ξερουμε μονο το βρησιμο σβινονται τι πινεται και δεν μας δινεται
[/QUOTE]
Φίλε Sarantis, Δυστυχώς και να θέλω εγώ, δεν μπορώ να κοινοποιώ μηνύματα που μου έχει στείλει κάποιος προσωπικά σε εμένα, σεβόμενος την δική του ιδιωτικότητα.
 
Η διαγραφή και η αποστολή πμ δεν είναι wam. Και όχι, δεν είναι όλων οι συμπεριφορές κόσμιες πχ να μου λένε ότι φτιάχνω τα τσοκ μου σε φορολογικό παράδεισο (!!!!) ή ότι είμαι απατεώνας που πουλάω για καινούργια τα επιστρεφόμενα μεταχειρισμένα τσοκ! Γαιτί αυτές οι αναρτήσεις "παίζανε" εβδομάδες ολόκληρες προτού να διαγραφουν μετά από χαμό δικό μου. Αυτό που δεν ανέχομαι είναι η εμπάθεια μερικών. Ο νοών νοείτω. Αυτά.
Μπορείτε να απαντάτε κόσμια σε όλους αν θέλετε ή προτιμάτε να μαλώνουμε όλοι μαζί ;
 
Υπάρχει και ο σωστός τρόπος, έκαστος εφ ω ετάχθη.
Εγώ να απαντάω κόσμια όπως κάνω πάντα σε ερωτήσεις που μου κάνουν κόσμια και η διαχείρηση (εσύ) να αποκλειει ανθρώπους που με αποκαλούν απατεώνα. Αυτό πως σου ακούγεται;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top