Γούρια και προλήψεις στο κυνήγι

Ανοίγω ένα θέμα taboo για πολλούς, μιας και δεν θέλουν να τα αποκαλύψουν, που πιστεύω όμως ότι είναι ενδιαφέρον και σίγουρα βγάζει και χαβαλέ. Όλοι λοιπόν έχουμε οι ίδιοι ή έχουμε δει και ακούσει από άλλους περίεργα γουρια και προληψεις. Νομίζω πως οι κυνηγοί και οι ψαράδες είναι από τους πιο προληπτικούς.
Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιαίτερα γουρια. Κυρίως ακολουθώ κάποιες διαδικασίες με συγκεκριμένη σειρά, ίσως και από συνήθεια, και κάνω και διάφορες κινήσεις στο καρτέρι, ίσως από τη βαριεμαρα....tired.
Ξέρω όμως διάφορες προλήψεις από ανθρώπους που κυνηγάμε μαζι.
Αρχίζω με το κλασσικό "καλό κυνηγι". Ευχή που σου δίνουν άνθρωποι που συνήθως δεν κυνηγάνε και θέλουν απλά να σου ευχηθουν... Μπορώ να πω ότι και μένα μου κακοφαινεται καμιά φορα αλλά κάποιοι τρελαίνονται και πάει το βρισίδι σύννεφο για να το ξορκισουν!.hair.
Ένα άλλο είναι ότι δεν πρέπει να .sex hard. το προηγούμενο βραδυ! Κάποιος που με περίμενε πρωί να φύγουμε μου έλεγε "αν επιάσες κ@λο απόψε μη μπεις στο αμαξι".very funny. και απέφευγε να ακουμπήσει και το χέρι της ταμία στα διοδια!!!.very funny..very funny..very funny.
Στην πορεία θα θυμηθώ και άλλα...
 
Το δικό μου γούρι είναι, μόλις φτάσω στον κυνηγότοπο και κατεβώ από το αυτοκίνητο να ρίξω ένα κατούρημα. Δεν πιάνει αλλά το κάνω.., Μάλιστα κατεβαίνω από το αυτοκίνητο και λέω "άντε να ρίξουμε και τα γούρια μας"... .sarcastic.

Πάνω σ΄ αυτό που έγραψε ο Στέφανος με το "καλό κυνήγι", εχθές το βράδυ συνάντησα φίλο κυνηγό και αφού τα είπαμε φεύγοντας μου ευχήθηκε για γούρι έτσι: "σκατά να βρεις αύριο"... .sarcastic.
 
Μην δω δυο συγκεκριμένους κοντοχωριανούς εγω. Αν τους δω τελειωσε. Κατι θα παει στραβα. όπως αν παω σε κυνηγοτοπο και ειναι αλλος και περιμενει και του πω καλημερα και δεν απαντησει ή ειναι μουτρωμένος παει στραφη το κυνηγι.
Επεισης οταν πάω για λαγό παω με κατι παππούδια εκ των οποιων ο ενας καθε μα καθε φορα που θα παω να τον παραλαβω απο σπιτι του μου τονίζει την συμαντικότητα να μην ήμουν με κοπέλα το προηγουμενο βραδυ. "Αν μαρκάλαγες χθες πες μου το να πω στην κυρα να φτιαξει τηγανοπιταρα και καφε να μην τραβιομαστε τσαμπα στα βουνα" .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Για να πεις για γειτόνισσα θυμήθηκα τον Βεγγο που ξύπνησε νωρίς και έφευγε βιαστικος.Τον σταματάει η γειτόνισσα κ του λέει Θανάση γιατί ξύπνησες τόσο πρωί κυνηγι θα πας?Ναι!Και που είναι το όπλο σου?
Θα κυνηγήσω με ξοβεργες!!!!!!!.very funny..very funny..off topic..off topic.
 
Εγώ φυσικά και δεν τα πιστεύω όλα αυτά αλλά φροντίζω να μην δίνω ποτέ ευχές του τύπου ¨καλό κυνήγι¨ , "καλό ψάρεμα" κλπ.
Ούτε εγώ πιστεύω σε τέτοια αλλά στα προσεχή περάσματα καλού κακού δεν θα πάω μαζί σου για κυνήγι... .yelling.
 
Αμα μου πουν καλα κυνηγια πρωι πρωι με πιάνει το αμοκ.
αμα θα πάμε μακρια κ κατεβουμε σε φουρνο δεν θςλω να βρεθεί κανενας με γνωστο ειδικα γυναικα κ να μας ευχηθει.
παντα κατεβαινοντας βαζω το Σταυρο μου να παμε κ να ρθουμε καλα.
κστα τα αλλα προδπαθω να μην με νευρίαασει κάνεις γιατι θα παει του κ@λου η μερα.
Αυτό με το σεξ την παραμονη το πιστευα πολυ καιρο..sarcastic.
 
Εγω πριν χρονια ειχα ενα θεμα με εναν γνωστο μου κυνηγο
Ο ανθρωπος ηταν μαυρογατα
Τα σκηνικα που ειχα περασει οταν τον συναντουσα πριν απο το κυνηγι η μαζι του ειναι απεριγραπτα .what.
Αυτο που δεν θα ξεχασω ηταν μια φορα στο Ανω Σουλι του Μαραθωνα οταν ειχα παει μονος μου για τσιχλες
Ηταν τα Θεοφανια
Γυρνωντας στην Αθηνα μετα απο μια απολαυστικη εξορμηση χτυπαει το τηλεφωνο πριν φτασω στο Φραγμα
Ηταν αυτος .buy buy.
Που εισαι ρε μου λεει πηγες για κυνηγι και δεν ειπες τιποτα ?
Τον ψιλο αποφευγα να πω την αληθεια γιατι τον ειχε τρομαξει το ματι μου
Αφου τελειωσε η μουρμουρα φτανω στο Φραγμα
Μπροστα μου ηταν 4 αυτοκινητα
Περναει ο πρωτος δευτερος τριτος και την ωρα που παω να περασω και εγω με σταματει ο τροχονομος .buy buy.
Κατι λεει στον ασυρματο και ερχεται στο παραθυρο
Κυριε ο δρομος εκλεισε ερχεται ο Μητροπολιτης να αγιασει τα νερα .asking.
Δηλαδη του λεω θα αργησουμε ?
Μου λεει πανω απο ωρα .buy buy.
Μπορειτε να πατε απο την Λ.Μαραθωνος για Αθηνα .smashfrak.
Εκανα το λαθος και πηγα
Το τι τραβηξα και τι λειτουργια εριξα δεν περιγραφεται.kkk.
Ηταν η χρονια που εκαναν εργα στην Λ.Μαραθωνος και μεχρι να φτασω στην Αττικη οδο εκανα 2.5 ωρες .hair.
Ευτυχως το παλικαρι αυτο βρηκε γυναικα η οποια στην συνεχεια του εκοψε και τις πολλες παρεες και το κυνηγι
και ετσι γλιτωσα και εγω απο την φαγωμαρα του ;)
 
Εμείς λοιπον που πληρώνουμε διόδια ,σύμφωνα με τα παραπάνω περί ωραίων η όχι στα ταμεια, πρέπει να περνάμε η με κάρτα η στους κερματοδέκτες ώστε να μην έχουμε τέτοιους ενδιαδμούς και προβληματισμούς
 
Εμείς λοιπον που πληρώνουμε διόδια ,σύμφωνα με τα παραπάνω περί ωραίων η όχι στα ταμεια, πρέπει να περνάμε η με κάρτα η στους κερματοδέκτες ώστε να μην έχουμε τέτοιους ενδιαδμούς και προβληματισμούς
εσύ και με κλούβα να περάσεις δεν πιάνεσαι
άσε τους ενδιαδμούς για άλλους :p
 
Back
Top