Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για εδω ( Σαμος ) ειναι κατι συνηθισμενο.....ΚΑΘΕ πρωι η υγρασια ειναι απο 93 εως 100%
Αυτη την στιγμη ...15 βαθμους και 93% υγρασια.....με Νοτιοανατ, < 12 km/h ;)
Μάλιστα, αυτό μας έφαγε,πας να σηκωθείς από το κρεβάτι το πρωί και πας σαν να σε έχει πατήσει τρένο.big smile. άσχημο πράγμα η άτιμη,και την έχουμε όλο το χρόνο.
 
Ρε παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε στο κυνήγι φασσας/παπιου τα bp mb 36 long range (πράσινα στο κουτί των 25) ας πει καμιά γνώμη. Είχα 5 φυσιγγια από το παρελθόν(4-5 χρόνια) και σε κυνηγι με 100% υγρασία προχτές πήρα 4 πουλιά όλα ξερά. Φοβερή εξοικείωση με τα συγκεκριμένα και αρκετά μαλακό στην ανακρουση. Τα κατάευχαριστηθηκα έστω αυτά τα λίγα που είχα
 
Ρε παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε στο κυνήγι φασσας/παπιου τα bp mb 36 long range (πράσινα στο κουτί των 25) ας πει καμιά γνώμη. Είχα 5 φυσιγγια από το παρελθόν(4-5 χρόνια) και σε κυνηγι με 100% υγρασία προχτές πήρα 4 πουλιά όλα ξερά. Φοβερή εξοικείωση με τα συγκεκριμένα και αρκετά μαλακό στην ανακρουση. Τα κατάευχαριστηθηκα έστω αυτά τα λίγα που είχα
Αφου σου αρεση εσενα και σκοτωνης η γνωμες ειναι περητες....το φυσηγγι ειμαι ενα πολυ προσοπικο θεμα
 
Μάλιστα, αυτό μας έφαγε,πας να σηκωθείς από το κρεβάτι το πρωί και πας σαν να σε έχει πατήσει τρένο.big smile. άσχημο πράγμα η άτιμη,και την έχουμε όλο το χρόνο.
Στήν αρχαιοελληνική υπάρχει μια λέξη για την υγρασία που τώρα την ξεχνώ που σημαίνει και αρρώστια !!
 
Ρε παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε στο κυνήγι φασσας/παπιου τα bp mb 36 long range (πράσινα στο κουτί των 25) ας πει καμιά γνώμη. Είχα 5 φυσιγγια από το παρελθόν(4-5 χρόνια) και σε κυνηγι με 100% υγρασία προχτές πήρα 4 πουλιά όλα ξερά. Φοβερή εξοικείωση με τα συγκεκριμένα και αρκετά μαλακό στην ανακρουση. Τα κατάευχαριστηθηκα έστω αυτά τα λίγα που είχα
Πολυ καλο φιλε!Οσες φορες το εριξα στα παπια και στο λαγο δουλεψε αψογα,με θερμοκρασιες -1 και πανω.Σε πιο κρυο καιρο δεν το εχω δοκιμασει.Σχετικα μαλακο και με καλη διατρηση!
 
Ρε παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε στο κυνήγι φασσας/παπιου τα bp mb 36 long range (πράσινα στο κουτί των 25) ας πει καμιά γνώμη. Είχα 5 φυσιγγια από το παρελθόν(4-5 χρόνια) και σε κυνηγι με 100% υγρασία προχτές πήρα 4 πουλιά όλα ξερά. Φοβερή εξοικείωση με τα συγκεκριμένα και αρκετά μαλακό στην ανακρουση. Τα κατάευχαριστηθηκα έστω αυτά τα λίγα που είχα

Και εμένα φίλοι μου φασσαδες μου το είχαν προτείνει. Το πήρα πέρσι για τον πατέρα μου. Και φέτος και πέρσι αυτό ρίχνει στο λαγό και είναι πολύ ευχαριστημένος. Και αρκετά μαλακό
 
Πολυ καλο φιλε!Οσες φορες το εριξα στα παπια και στο λαγο δουλεψε αψογα,με θερμοκρασιες -1 και πανω.Σε πιο κρυο καιρο δεν το εχω δοκιμασει.Σχετικα μαλακο και με καλη διατρηση!
Και εμένα φίλοι μου φασσαδες μου το είχαν προτείνει. Το πήρα πέρσι για τον πατέρα μου. Και φέτος και πέρσι αυτό ρίχνει στο λαγό και είναι πολύ ευχαριστημένος. Και αρκετά μαλακό
Ακριβώς αυτή την εικόνα αποκόμισα και εγώ
 
Ρε παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε στο κυνήγι φασσας/παπιου τα bp mb 36 long range (πράσινα στο κουτί των 25) ας πει καμιά γνώμη. Είχα 5 φυσιγγια από το παρελθόν(4-5 χρόνια) και σε κυνηγι με 100% υγρασία προχτές πήρα 4 πουλιά όλα ξερά. Φοβερή εξοικείωση με τα συγκεκριμένα και αρκετά μαλακό στην ανακρουση. Τα κατάευχαριστηθηκα έστω αυτά τα λίγα που είχα
Ασυναγώνιστο.. Σε φασα, πέρδικα το δοκίμασα είναι απλά τέλειο.
 
Παιδιά για προτείνετε κανα καλό τσιχλοφυσιγγο πάντως καιρού. Gm3 και rc που ρίχνω είναι καταπληκτικά αλλά πολλές φορές δε τα βρίσκω και βαριέμαι να παραγγέλνω μέσω ίντερνετ. Δώστε μερικές επιλογές από εμπορικά πάντα.
 
Θα ήθελα από όποιον γνωρίζει και έχει χρησιμοποιήσει αυτά τα φυσίγγια να μου πει την γνώμη του.

Το πρώτο με ενδιαφέρει σε νούμερο 8 για πρώτη τουφεκιά και το δεύτερο σε νούμερο έξι για τη δεύτερη τουφεκιά.Screenshot_20211105-141040_Samsung Internet.jpgScreenshot_20211105-141209_Samsung Internet.jpg
 
Θα ήθελα από όποιον γνωρίζει και έχει χρησιμοποιήσει αυτά τα φυσίγγια να μου πει την γνώμη του.

Το πρώτο με ενδιαφέρει σε νούμερο 8 για πρώτη τουφεκιά και το δεύτερο σε νούμερο έξι για τη δεύτερη τουφεκιά.View attachment 35438View attachment 35439
Φίλε το πρώτο δεν εχει couvette κάτω από την diana, έχει overpowder αυτό το καφέ χαρτάκι που φαίνεται και βγάζει ένα περίεργο ήχο στο δικό μου όπλο τουλάχιστον(18.4 άυλο) + ότι δεν με ενθουσίασε με τα σκοτωματα του. Πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει. Βέβαια αν θέλεις πάρε ένα κουτάκι να δοκιμάσεις αν και θεωρώ πως το lambro feltro 34 είναι χίλιες φορές καλύτερο.
Όσο για το δευτερο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, δεν το έχω δοκιμάσει.
 
Φίλε το πρώτο δεν εχει couvette κάτω από την diana, έχει overpowder αυτό το καφέ χαρτάκι που φαίνεται και βγάζει ένα περίεργο ήχο στο δικό μου όπλο τουλάχιστον(18.4 άυλο) + ότι δεν με ενθουσίασε με τα σκοτωματα του. Πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει. Βέβαια αν θέλεις πάρε ένα κουτάκι να δοκιμάσεις αν και θεωρώ πως το lambro feltro 34 είναι χίλιες φορές καλύτερο.
Όσο για το δευτερο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, δεν το έχω δοκιμάσει.
Ευχαριστώ πολύ συνάδελφε!
 
Ακόμα και στο Express32 φυσίγγι που σφάζει ο Κοσκινάς βλέπουμε την αλλαγμένη πυρίτιδα (ροζ Ακουίλα χ24 που λέγαμε), την οποία όμως ο Σοφοκλής επιμένει να λέει ότι είναι η PSB.think.
Βύσμα αν βλέπω καλά είναι Καρδαράς;;;
Ενδιαφέρον θα είχε να ζύγιζε κιόλας...
 
Ακόμα και στο Express32 φυσίγγι που σφάζει ο Κοσκινάς βλέπουμε την αλλαγμένη πυρίτιδα (ροζ Ακουίλα χ24 που λέγαμε), την οποία όμως ο Σοφοκλής επιμένει να λέει ότι είναι η PSB.think.
Βύσμα αν βλέπω καλά είναι Καρδαράς;;;
Ενδιαφέρον θα είχε να ζύγιζε κιόλας...
Δεν τον έχουν ενημερώσει σωστά.
 
Δεν τον έχουν ενημερώσει σωστά.
Αποκλείεται να μην αναγνωρίζει τι πυρίτιδα έχει μπροστά του.....
Ξέρει, αλλά λέει αυτό που θέλει η εταιρεία να ακουστεί. Γι αυτό και καταλήγει στις σάλτσες (κατά την αξιολογική μου κρίση) ότι δεν παίζει ρόλο άμα γίνει κάποια αλλαγή πυρίτιδας, γιατί έχουν βλητικο σταθμό και δε ζυγίζει τη δόση, γιατί μπορεί να "παίζει" ανάλογα τις δοκιμές σε κάθε παρτίδα.
 
Ακόμα και στο Express32 φυσίγγι που σφάζει ο Κοσκινάς βλέπουμε την αλλαγμένη πυρίτιδα (ροζ Ακουίλα χ24 που λέγαμε), την οποία όμως ο Σοφοκλής επιμένει να λέει ότι είναι η PSB.think.
Βύσμα αν βλέπω καλά είναι Καρδαράς;;;
Ενδιαφέρον θα είχε να ζύγιζε κιόλας...
Παρακμη μεγαλη ας παει καλητερα για ψαρεμα
 
Ακόμα και στο Express32 φυσίγγι που σφάζει ο Κοσκινάς βλέπουμε την αλλαγμένη πυρίτιδα (ροζ Ακουίλα χ24 που λέγαμε), την οποία όμως ο Σοφοκλής επιμένει να λέει ότι είναι η PSB.think.
Βύσμα αν βλέπω καλά είναι Καρδαράς;;;
Ενδιαφέρον θα είχε να ζύγιζε κιόλας...
https://www.maxamcorp.com/en/cartridges-components/components/powder

Μην με ρωτήσεις αν είναι η ίδια ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top