Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λάθος έκανα, μισός συγκεντρωτήρας ήταν τα φυσίγγια.
Ακόμα χειρότερα με μεσόταπα.
Η μισοταπα ειδικά η Gualandi δεν δημιουργεί καθολου μολυβδωσεις στην κανη, ο ελικοειδης διασπορεας είναι αυτός που για να καθαρίσει μετά η κανη θέλεις δυο μεροκάματα
 
Η μισοταπα ειδικά η Gualandi δεν δημιουργεί καθολου μολυβδωσεις στην κανη, ο ελικοειδης διασπορεας είναι αυτός που για να καθαρίσει μετά η κανη θέλεις δυο μεροκάματα
Συμφωνώ απόλυτα!
Την πρωτη φορά που χρησιμοποίησα ελικοειδη και σε ιδιογομωσης τρόμαξα.....λεω κάτι έπαθε η κάννη, ολόκληρες φλούδες μολύβδου!
 
Η μισοταπα ειδικά η Gualandi δεν δημιουργεί καθολου μολυβδωσεις στην κανη, ο ελικοειδης διασπορεας είναι αυτός που για να καθαρίσει μετά η κανη θέλεις δυο μεροκάματα
Όταν όμως θέλεις διασπορά 80 εκατοστα στα 10 μέτρα με 18,2 αυλό είναι μονόδρομος...
 
Η μισοταπα ειδικά η Gualandi δεν δημιουργεί καθολου μολυβδωσεις στην κανη, ο ελικοειδης διασπορεας είναι αυτός που για να καθαρίσει μετά η κανη θέλεις δυο μεροκάματα
Έτσι ακριβώς....κ ο diamante δν αφήνει τίποτα.
 
Η μισοταπα ειδικά η Gualandi δεν δημιουργεί καθολου μολυβδωσεις στην κανη, ο ελικοειδης διασπορεας είναι αυτός που για να καθαρίσει μετά η κανη θέλεις δυο μεροκάματα
Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις Δημήτρη.
Τη γρήγορη διασπορά του ελικοειδή δεν μπορεί να τη δώσει άλλος διασπορεας. Δεν αναφέρω τα αντιστροφου διασπορεα γιατί αυτα ειναι αλλη κατηγορία.
 
Όταν όμως θέλεις διασπορά 80 εκατοστα στα 10 μέτρα με 18,2 αυλό είναι μονόδρομος...
Ενα κοντάκι στα μέτρα μας ή εστω κοντά σε αυτά, μια γρήγορη ( οχι βιαστική) επωμιση, μια ζυγισμενη τουφεκιά (παρά δυο τρείς στο περίπου) και ενα διασποράς με ελικοειδή ειναι αυτα που χρειάζεται στα μέτρα αυτα.
 
Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις Δημήτρη.
Τη γρήγορη διασπορά του ελικοειδή δεν μπορεί να τη δώσει άλλος διασπορεας. Δεν αναφέρω τα αντιστροφου διασπορεα γιατί αυτα ειναι αλλη κατηγορία.
Γιάννη ελικοειδη εγώ μονο με κυάλια, υπάρχουν άλλοι τροποι για τις πολυ κοντινές τουφεκιές
 
Μια πατέντα του στόκα με κάτι κόκκινες τάπες μπροστά καλή ήταν.
Δεν την είχα δοκιμάσει σε χαρτί.
Σαν αυτό ήταν περίπου

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παλιά-φυσίγγια.260/page-388#post-549189

Να χαλάσεις την συγκέντρωση δεν είναι δύσκολο, να έχεις ομοιόμορφη κατανομή νομίζω είναι το μανίκι, ειδικά σε μικρές αποστάσεις.
 
Μια πατέντα του στόκα με κάτι κόκκινες τάπες μπροστά καλή ήταν.
Δεν την είχα δοκιμάσει σε χαρτί.
Σαν αυτό ήταν περίπου

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παλιά-φυσίγγια.260/page-388#post-549189

Να χαλάσεις την συγκέντρωση δεν είναι δύσκολο, να έχεις ομοιόμορφη κατανομή νομίζω είναι το μανίκι, ειδικά σε μικρές αποστάσεις.
Να έχεις άμεση ανάπτυξη είναι το μανίκι φίλε, τα πρωτα μέτρα είναι κ τα πιο δυσκολα
 
Να έχεις άμεση ανάπτυξη είναι το μανίκι φίλε, τα πρωτα μέτρα είναι κ τα πιο δυσκολα
Τα θυμάσαι αυτά που λέω ;
Τα είχες δοκιμάσει ;
Έκαναν δουλειά ;
Δεν μπορώ να βρω φωτό.
Νομίζω ήταν μαύρα με κόκκινη τάπα μπροστά.
Δεν ήταν άσχημα, αφού τα θυμάμαι ακόμα. :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top