Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
F2 classic σε τρυγόνι φάσσα αγριοπερίστερα περδικα και λαγό από την έναρξη μέχρι τέλος κανένα πρόβλημα....
Baschieri & Pellagri εγγύηση.-
View attachment 25375
Ουουουουουουουουου ρεεεεε.... .yelling.
Ιδιογομωτης κ να μας μοστράρει εμπορικα.....yelling.

Τα καίει ωραία η 155?????????? .yel.
 
Έχω κάνει ωραία κυνηγια με το f2 και όπλο baikal δικανο. Με τσοκ 4 και 5,και με νούμερο 8 απόλαυσαν την 155 ίδιο νούμερο για τσίχλες και νούμερο 6 στην φασσα και τσοκ carlsons Ic.αλλα σε θερμοκρασίες -1 έως +10 το πολύ. Ειδικά το πρωί που έσκαγε ο ήλιος και σηκωνονταν η πάχνη ήταν απόλαυση οι τουφεκιές!!!
 
Ουουουουουουουουου ρεεεεε.... .yelling.
Ιδιογομωτης κ να μας μοστράρει εμπορικα.....yelling.

Τα καίει ωραία η 155?????????? .yel.
Μου την είπες τώρα εεε;:p:p:p
Όλα τα άλλα από κάτω τα χαρίζω...αυτά όχι.
ταίριαζαν γάντι και με την 155 και με το πλάγιο Τάσο.
Έχω μείνει στην εταιρεία και σε ότι αφορά την ιδιογομωση
 
Γιατί καυτηριάζεται το τραύμα...
Δεν ξέρω ... Την ίδια ερώτηση θα έκανα πριν μερικές ώρες στον @ΛΑΜΠΗΣ αλλά πλάκωσε δουλειά.
Θεωρητικά πρέπει το σκάγι να έχει μεγάλη θερμοκρασία για να καυτηριαστεί ο ιστός και θα έλεγα μικρή ταχύτητα.;;;;;;
Η μεγάλη ταχύτητα και το διαμπερές δεν ξέρω πως καυτηριάζει.

Η δική μου άποψη είναι ότι καίρια βολή και άμεσος θάνατος συνήθως δεν έχει αίμα μιας και σταματά αμέσως η καρδιά.
Τραυματισμός και λειτουργία της καρδιάς έχει μεγάλη πιθανότητα να εμφανίσει αίμα όταν το σημείο εισόδου εξόδου και το τραύμα είναι κατάλληλα.
 
View attachment 25378
Με αυτά είχα διαμπερή τραύματα την έναρξη στα τρυγόνια... Όμως τον χειμώνα με καλό καιρό στο ξεκουρνιασμα στις φάσες σε αποστάσεις μέχρι 25 μέτρα ήταν φοβερά!!!
αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα φυσιγγια , απο Λαμια και κατω , ολο το χρονο , για ολα τα θηραματα
Μονο νουμερο αλλαζεις , και αν εκανε διαμπερη στα τρυγονια , βαλε ν8 , ν9
Μια βδομαδα λαγο -περδικα 15 Σεπ Σητεια Αυτο σε Ν6. Τελειο. Την τελευταια μερα με πηγαν ανατολικα πραλιακα πολλα χλμ απο Ιεραπετρα γιατι πεσανε ορτυκια (ονομα μερους δεν θυμαμαι) και ειχα μονο αυτα τα φυσ. Το τι εγινε στα ορτυκια με 28-30 C , kai A1 sp34, N6 xaxaxa δεν περιγραφεται
 
επ ευκαιριας να πω οτι πρεπει να χαιρομαστε αν εχουμε υπεδιατρηση , γιατι μπορουμε να κατεβασουμε ενα Ν ψιλοτερα σκαγια και να κερδισουμε τεραστια οφελη σε πυκνοτητα κατανομης.
Εξαλου γιατι ανεβαζουμε νουμερο σε παγωνια και υγρασια ; μα γιατι εχουμε υπο-διατρηση
 
αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα φυσιγγια , απο Λαμια και κατω , ολο το χρονο , για ολα τα θηραματα
Μονο νουμερο αλλαζεις , και αν εκανε διαμπερη στα τρυγονια , βαλε ν8 , ν9
Μια βδομαδα λαγο -περδικα 15 Σεπ Σητεια Αυτο σε Ν6. Τελειο. Την τελευταια μερα με πηγαν ανατολικα πραλιακα πολλα χλμ απο Ιεραπετρα γιατι πεσανε ορτυκια (ονομα μερους δεν θυμαμαι) και ειχα μονο αυτα τα φυσ. Το τι εγινε στα ορτυκια με 28-30 C , kai A1 sp34, N6 xaxaxa δεν περιγραφεται
Μπααα.. :D
Και από Λαμία και πάνω και για εμένα είναι από τα καλύτερα.
 
επ ευκαιριας να πω οτι πρεπει να χαιρομαστε αν εχουμε υπεδιατρηση , γιατι μπορουμε να κατεβασουμε ενα Ν ψιλοτερα σκαγια και να κερδισουμε τεραστια οφελη σε πυκνοτητα κατανομης.
Εξαλου γιατι ανεβαζουμε νουμερο σε παγωνια και υγρασια ; μα γιατι εχουμε υπο-διατρηση
Έχεις απόλυτο δίκιο. Ν7 χρησιμοποιούσα γιατί είχε και φάσες και τρυγόνια. Στην περσινή έναρξη χρησιμοποίησα Ν8 σκάγια σε 32 γραμμάρια (ιδιογομωση) και για να πω την αλήθεια ήμουν δύσπιστος...αλλά μια χαρά κάνουν τη ζημιά τους σε λογικές αποστασεις.
 
Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση, ποια φυσίγγια εμπορίου έχουν μπαρούτι G3000???? Εκτός τα Τσάμπιον και τα όσκαρ που τα ξέρουμε.
Γράφω κάποια με επιφύλαξη μήπως έχουν αλλάξει:
Κένταυρος silver
Κουτουμανος Alfa 34
Oscar super nitro (Αυτό θέλω να το δοκιμάσω και εγώ με το καλό φέτος)
Alectoris Offer και duck shot
Gorilla Μπλε
Wolf 30 και 32 γρ.
Superkill tsihla και kill 32γρ
 
Γράφω κάποια με επιφύλαξη μήπως έχουν αλλάξει:
Κένταυρος silver
Κουτουμανος Alfa 34
Oscar super nitro (Αυτό θέλω να το δοκιμάσω και εγώ με το καλό φέτος)
Alectoris Offer και duck shot
Gorilla Μπλε
Wolf 30 και 32 γρ.
Superkill tsihla και kill 32γρ
Για τα άλφα 34 δεν είμαι σίγουρος, αλλά τα υπόλοιπα δεν ξέρω, όσο για τα super nitro να τα δοκιμάσεις,είναι πολύ καλά
 
Το τσίχλα με επιφύλαξη είχε αλλάξει
Πλέον με Α1...κ πάλι αρκετά καλό σε παπί κ τσίχλα που το δουλεύουν 2 φιλαράκια από δω.
Ρε αφήστε και κάτι να πέσει κάτω...Με θερίσατε.. .yel.
Καλά που εγραψα με επιφύλαξη,γιατί θα αραδιαζα παπαρολογιες στον άνθρωπο.:D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top