Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα κ Κώστα. Τα silver είναι γεμισμένα με g3000 και είναι χειμωνιάτικο (ζωηρό) φυσίγγι κατά την ταπεινή μου άποψη. Το παράδοξο βέβαια με αυτό είναι ότι για κάποιον λόγο ενώ το νο8 επανειλημενως μου κάνει όλα τα χατήρια, το νο7 και 9 δν με ικανοποίησαν καθόλου!!! Με δικανακι πάντως(γυρω στα 3 κιλά) ξαναλέω είναι λίγο ζωηρά για 32γρ
Καλημέρα φίλε μου. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Και εγώ τα 8αρια χρησιμοποιώ οπότε θα τα δοκιμάσω
 
Κώστα καλησπέρα. Όπως σου είπαν τα silver είναι γεμισμένα με g3000. Εγώ τα ρίχνω αποκλειστικά τα τελευταία 5-6 χρόνια και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Γενικώς δεν είναι άνθρωπος που ψάχνεται πολύ, αν βρω κάτι που μου κάνει το κέφι δεν το αλλάζω. Ούτε θα κάτσω να ψειρίσω τη μαϊμού ούτε να κοιτάω τι θερμοκρασία ή πόση υγρασία θα έχει αύριο για να διαλέξω ποιο φυσίγγι θα ρίξω. Τα δουλεύω λοιπόν σε όλες τις συνθήκες, αυτά έριξα και στην έναρξη, αυτά θα ρίξω και τον Γενάρη με μηδενικές θερμοκρασίες. Γενικά λοιπόν μιλώντας, παράπονα μηδέν. Ρίχνω μόνο ν.8 Σε πολύ υγρασία έχω παρατηρήσει πολλά αίματα, και όσον αφορά αυτό που λέει ο Κώστας ο berettakias πιο πάνω για το ν.7 το έχω ακούσει κι από άλλου ότι δεν βγάζει γούστα όπως το 8αρι. Δεν έχω προσωπική άποψη όμως γι'αυτό. Το σημαντικότερο ομως είναι ότι τόσα χρόνια δεν έχω παρατηρήσει καθόλου διακυμάνσεις στην απόδοση.
Καλημέρα Κυριάκο. Έκανα ερώτηση για τοSilver επειδή τώρα τελευταία χρησιμοποιώ τα σκοπευτικά του Κένταυρου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ δουλεύω τα τελευταία 20 περίπου χρόνια Sipe καιgm3fast nsi. Το νούμερο μου είναι και εμένα το 8. Στην υγρασία το Sipe δεν το αλλάζω με τίποτα. Με δεδομένο ότι κάτι έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια η nsi και το φυσιγγι δεν έχει την ίδια απόδοση απόδοση,ψαχνομαι. Θέλω και εγώ ένα all weather ας πούμε φυσιγγι. Αν λοιπόν είναι όπως τα λες γιατί να μην στηρίξω τον Έλληνα κατασκευαστη. Τώρα όσο αναφορά την ανάκρουση, εκτός από το ότι και τα άλλα δύο δεν πάνε πίσω, με την A400 kick off δεν νομίζω ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, να είσαι καλά
 
Καλημέρα φίλε μου. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Και εγώ τα 8αρια χρησιμοποιώ οπότε θα τα δοκιμάσω
Την πρώτη φορά που τα δοκίμαζα σε περπατητο τσιχλας με *** τσοκ φεύγουν από ένα πουρνάρι 3 πουλιά και έκανα τριπλετα. Ούτε εγώ δν το πίστευα, λες και τα εριχνα χρόνια. Με την Α400 δν θα εχεις απολύτως κανένα θέμα ανακρουσης εννοείται
 
Καλησπερα στην παρεα!Εχει δοκιμασει καποιος συναδελφος φυσιγγια j&b?Τα θελω για τσιχλα.Αν υπαρχει γνωση για πυριτιδες που ειναι γεμισμενα και με τι καιρο αποδιδουν,ακομα καλυτερα.Ευχαριστω εκ των προτερων
Έχω δοκιμάσει τα Commandos χωρίς να με πείσουν και τα Light άψογα!!Θα σου πει περισσότερα και ο Κωστάρας!
 
Καλησπερα στην παρεα!Εχει δοκιμασει καποιος συναδελφος φυσιγγια j&b?Τα θελω για τσιχλα.Αν υπαρχει γνωση για πυριτιδες που ειναι γεμισμενα και με τι καιρο αποδιδουν,ακομα καλυτερα.Ευχαριστω εκ των προτερων
Τα light πολυ καλα.Στην πολυ υγρασια θα εχεις αιματα αλλα τα πουλια θα πεφτουν κανονικα,Τα comandos καλα αλλα σε κρυο.Σε αλλους καιρους δεν μου αρεσαν
 
Καλησπερα στην παρεα!Εχει δοκιμασει καποιος συναδελφος φυσιγγια j&b?Τα θελω για τσιχλα.Αν υπαρχει γνωση για πυριτιδες που ειναι γεμισμενα και με τι καιρο αποδιδουν,ακομα καλυτερα.Ευχαριστω εκ των προτερων
Για τα light που ενδιαφέρεσαι στα 31gr είναι πολύ γρήγορα,ξεκούραστα αλλά τις πρωινές ώρες θα έχεις αίματα κ ζωντανά...
(όχι υποχρεωτικά βέβαια)...
Στο ξεροβόρι κεντάνε...στο καταμεσήμερο θα δεις έργα.....αν δεις ζωντανά σε καρτέρι παράλληλα με υγρασία πέσε 1 Νο σε σκάγια κ σφίξε λίγο το τσοκ.
Εγώ έπαιζα τα Fast 30 & Light 31 σε μόνιμη βάση με 2* κ Νο9 κ όλα ήταν μέλι γάλα....αν δν έκανα ιδιογόμωση θα τα προτιμούσα παρέα με τα Ωμέγα 30gr του Κουτουμάνου που είναι πιο χειμωνιάτικα....όλα τα παραπάνω με Aquila...
 
Πολυ σωστα λεει οτι κατεβαζουμε ενα νουμερο για να διορθωσουμε την προσκοπευση που μας χαλασε η υγρασια .
η υγρασια δεν κανει το σκαγι να μην κοβει, κοβει και με μικροτερη ταχυτητα.(εκτος και συζηταμε για τουφεκιες στα ορια , ορια Νο και αποστασης )
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top