Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Περιμένω απάντηση μαγκες :DDD
Δεν γεμιζεται τυχαια σε 67 χιλ καλυκα το συγκεκριμενο φυσιγγι με τεκνα στα 36 , βοηθαει να καει πιο σωστα η υπερπροοδευτικη πυριτιδα σε πιο μικρο φορτιο κ ανεβαζει κ πιο πολλες πιεσεις ο πιο κοντος καλυκας , βοηθωντας ετσι σε μεγαλυτερη διασπορα , φυσικα κ εχει βλητικες διαφορες το μηκος καλυκα σε οποιοδηποτε φυσιγγι
 
Last edited:
Δεν γεμιζεται τυχαια σε 67 χιλ καλυκα το συγκεκριμενο φυσιγγι με τεκνα στα 36 , βοηθαει να καει πιο σωστα η υπερπροοδετικη πυριτιδα σε πιο μικρο φορτιο , κ ανεβαζει κ πιεσεις ο πιο κοντος καλυκας , βοηθωντας ετσι σε μεγαλυτερη διασπορα , φυσικα κ εχει βλητικες διαφορες το μηκος καλυκα σε οποιοδηποτε φυσιγγι
Ωραία ανάλυση. Σύντομη, περιεκτική αλλα αρκετή.
Έτσι μπορεί κάποιος να μάθει ή κάποιος που έχει διαφορετική γνώμη να εστιάσει που διαφωνεί.
Και με τις διάφορες γνώμες και την καλη κουβέντα να καταλήξουμε στο σωστό και την γνώση.
 
Γιατί γίνεται αυτό με το συγκεκριμένο συγκετρωτηρα; Πες να μαθαίνουν οι νεότεροι ( όπως εγώ....). Έριξα πέντε κουτάκια oskar, που νομίζω είναι με Θώδη, και οντως πολλά χαλιά η κανη
Αυτό που γράφει και ο Άρης ισχύει Κωστή!!
Γιατί τα σκάγια έρχονται σε άμεση επαφή με τα τοιχώματα της κάνης... Δεν υπάρχουν προστατευτικά πτερύγια πλευρικά όπως στα συνηθισμένα κυαθια... Το ίδιο γίνεται κ στις μισοταπες... Αν βάλεις στο παιχνίδι κ το στρεσαρισμα που δέχονται τα σκάγια με την πυροδότηση κ την ροπή τους να καταλάβουν όλο το χώρο της κάνης εξηγείται η επιδείνωση του φαινομένου
Η πιο "καθαρή" μισόταπα που έχω δοκιμάσει είναι η diamante....η bioretabile αφήνει normal.
 
Ο λόγος είναι ότι ... τόσος χρειάζεται στο συγκεκριμένο φυσίγγι :cool: Για τη συγκεκριμένη πυρίτιδα (tecna) και το συγκεκριμένο διασπορέα (Gualandi) και για αυτά τα γραμμάρια σκαγιών (34 χοντρά ή 36 ψιλά) ο 70άρης κάλυκας πέφτει μακρύς ... Ή θά'πρεπε να βάλουν άλλη πυρίτιδα, μεγάλου όγκου, ή περισσότερα σκάγια ... ή άλλο διασπορέα ... ;)
.shake hands. Σωστός.
Ο βασικότερος λόγος είναι ο όγκος της πυρίτιδας.
 
Φρέσκα νέα!!!! Μιλησα πριν λιγο με τον Ρουμελιωτη, και μου ειπε οτι θα βγαλει ενα φυσσιγγι(νομιζω με συγκεντρωτηρα μου ειπε) στα 32γρ με Α1. σε περιορισμενη παραγωγη, για τα 60 χρονια της επιχείρησης του, σε πολυ καλη τιμη!
Βεβαια, μιλησαμε αρκετα, και περι οπλων ;)
Πολυ καλο παιδι ο Ανδρεας και ξηγημένο....:)
 
Φρέσκα νέα!!!! Μιλησα πριν λιγο με τον Ρουμελιωτη, και μου ειπε οτι θα βγαλει ενα φυσσιγγι(νομιζω με συγκεντρωτηρα μου ειπε) στα 32γρ με Α1. σε περιορισμενη παραγωγη, για τα 60 χρονια της επιχείρησης του, σε πολυ καλη τιμη!
Βεβαια, μιλησαμε αρκετα, και περι οπλων ;)
Πολυ καλο παιδι ο Ανδρεας και ξηγημένο....:)
Ακολουθεί το lambro με το Α1 σπεσιαλ στα 32?
 
Φρέσκα νέα!!!! Μιλησα πριν λιγο με τον Ρουμελιωτη, και μου ειπε οτι θα βγαλει ενα φυσσιγγι(νομιζω με συγκεντρωτηρα μου ειπε) στα 32γρ με Α1. σε περιορισμενη παραγωγη, για τα 60 χρονια της επιχείρησης του, σε πολυ καλη τιμη!
Βεβαια, μιλησαμε αρκετα, και περι οπλων ;)
Πολυ καλο παιδι ο Ανδρεας και ξηγημένο....:)
O Αντρέας θα κάνει πάλι το θαύμα του! .terror.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top