Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχω μια απορία μάγκες. Όταν ριχνω τα φισιγγια jordan διασποράς έχει παρα πολυ καλή κατανομή θερίζουν με χωρίς κενά έως και 30-40 μέτρα( ειναι και διασπορας το φαντάζεστε) αλλά τα πουλιά 90% που πέφτουν ειναι ολο αίματα και ακόμα κουνιούνται. Τι έχετε να πείτε τωρα γι'αυτό μου κάνουν αυτά φυσίγγια ή να διαλέξω αλλά φυσίγγια με κενά στην κατανομή, μεγαλύτερη άνοιγμα βολής αλλά τα πουλιά να πέφτουν τελείως νεκρά???
Αλλαζεις φυσιγγι χθες!Το καλυτερο για εμενα ειναι η αμεση καταβολη αλλα το σημαντικοτερο να μην ξεχωριζεις
αν επεσε απο σκαγι η εγκεφαλικο το θηραμα.Καθαρα σκοτωματα χωρις αιματα και σπασμους.
 
https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjuxL6KuaTqAhWEZxUIHfoWDdkQFjAAegQIBBAB&url=https://airgunshop.gr/45.-fusiggia-kunigiou/winchester/winchester-super-green-36gr-c12-70-no7-hartinos-kalukas-mallini-tapa-10tem./&usg=AOvVaw2NbN4DqRbTJ398qqxj0emL

Τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Λέω να αγοράσω..... γνωρίζετε αν το airgunshop είναι αξιόπιστο;Καθώς τα έχει σε πολύ καλύτερη τιμή αποτι βλέπω εν σχέση με αλλα καταστήματα.
Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος.
Όποιος για παραγγελία δύο κουτιά και εγώ από Αθηνα
 
τα jordan φιλεμου κωστα τα δουλευα αρκαιτα χρονιααα,απλα τα αλαξα διωτι η κανεσμου ητανε συνεχεια μεσα στο μολυβδοοοο, σαν φισιγκι ωμος ειναι πωλη καλοοοοο,,τωρα για τα σκωτοματα που λες εαν τα πουλια τα επαιρνες σχετικα μακρια στα 30 και 40 μετρα ειναι λογικο να μην σκωτονωντουσαν αμεσως διωτι χανανε σε ενεργεια πιστευω και τα σκαγια .think. στα μετρα αυτα εγω πρωσοπικα σε μπεκατσα δεν σηκωνο τουφεκιιι αφου λιγο παρακατω θα την βρω παλιιι;);)
Και στα 20 μέτρα ολο αίματα φιλε μου λες να φταίει υψηλή θερμοκρασία( Νοέμβριος) ή τελικά η πυρίτιδα mb36 δεν κάνει στην υγρασία???
 
Και στα 20 μέτρα ολο αίματα φιλε μου λες να φταίει υψηλή θερμοκρασία( Νοέμβριος) ή τελικά η πυρίτιδα mb36 δεν κάνει στην υγρασία???
Άλλο απλώς να έχει αίματα και άλλο να είναι ζωντανό.ειναι και τα 2 στα 20 μέτρα η μόνο αίματα?
 
Ο Θώδη ο ελεικοειδής το προκαλεί αυτό.
Γιατί γίνεται αυτό με το συγκεκριμένο συγκετρωτηρα; Πες να μαθαίνουν οι νεότεροι ( όπως εγώ....). Έριξα πέντε κουτάκια oskar, που νομίζω είναι με Θώδη, και οντως πολλά χαλιά η κανη
 
Γιατί γίνεται αυτό με το συγκεκριμένο συγκετρωτηρα; Πες να μαθαίνουν οι νεότεροι ( όπως εγώ....). Έριξα πέντε κουτάκια oskar, που νομίζω είναι με Θώδη, και οντως πολλά χαλιά η κανη
Γιατί τα σκάγια έρχονται σε άμεση επαφή με τα τοιχώματα της κάνης... Δεν υπάρχουν προστατευτικά πτερύγια πλευρικά όπως στα συνηθισμένα κυαθια... Το ίδιο γίνεται κ στις μισοταπες... Αν βάλεις στο παιχνίδι κ το στρεσαρισμα που δέχονται τα σκάγια με την πυροδότηση κ την ροπή τους να καταλάβουν όλο το χώρο της κάνης εξηγείται η επιδείνωση του φαινομένου
 
Μην δίνεις σημασία στα αίματα άμα το πουλί μένει ξερό.δοκιμασε και τα σούπερ Κιλ διασποράς να δεις διάφορες στο ίδιο νούμερο σκάγια.
Δηλαδή άμα ντουφεκας τσίχλα, πας να την πάρεις και βρεις βρυκόλακα που πνίγεται στο αίμα δεν πειράζει?Αρκεί που έπεσε?
 
Δηλαδή άμα ντουφεκας τσίχλα, πας να την πάρεις και βρεις βρυκόλακα που πνίγεται στο αίμα δεν πειράζει?Αρκεί που έπεσε?
Αρτηρίες έχουν τα πουλιά αίμα έχουν μέσα τους άμα είναι σκοτωμένο σε πειράζει τό αίμα? Δεν λέω να είναι ζωντανό!
 
Αρτηρίες έχουν τα πουλιά αίμα έχουν μέσα τους άμα είναι σκοτωμένο σε πειράζει τό αίμα? Δεν λέω να είναι ζωντανό!
Άλλο να βρει αρτηρία άλλο να έχει αίματα σε κάθε ντουφεκια.Το αίμα δεν είναι καλό σημάδι για το σεταπ.Κατι πάει στραβά.
 
Ποιος ειναι ο λόγος που καποια φισιγγια γεμιζονται με 67χιλ καλυκα. Για π.χ. τα Λάμπρο κιτρινα διασποράς 67χιλ. με ενα άλλο φισιγγι διασποράς 70χιλ. ίδιας γρ. σκαγιων???
Περιμένω απάντηση μαγκες :DDD
Ο λόγος είναι ότι ... τόσος χρειάζεται στο συγκεκριμένο φυσίγγι :cool: Για τη συγκεκριμένη πυρίτιδα (tecna) και το συγκεκριμένο διασπορέα (Gualandi) και για αυτά τα γραμμάρια σκαγιών (34 χοντρά ή 36 ψιλά) ο 70άρης κάλυκας πέφτει μακρύς ... Ή θά'πρεπε να βάλουν άλλη πυρίτιδα, μεγάλου όγκου, ή περισσότερα σκάγια ... ή άλλο διασπορέα ... ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top