Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επανερχομαι στα jordan semi κ στην συζητηση που ειχαμε εδω:
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-171

Βρηκα ενα κουτι που μου ειχε μεινει κ το ειχα παρει αν θυμαμε καλα το '07 κ που ηταν πολυ καλο φυσιγγι..κ αυτο σε καλυκα cheddite..
Ο λογος που το ανοιξα ηταν γιατι φαινοταν καθαρα οτι ο συγκεντρωτηρας ηταν Giovanni κ οχι z2m κ υπεθεσα οτι μπορει να εχει αλλη πυριτιδα μεσα κ τελικα δεν επεσα εξω..
πολυ μικρα τα φυλλιδια..Δεν ξερω πια μπορει να ειναι..της Bp δεν νομιζω..
20191029_103612.jpg20191029_103641.jpg
 
Last edited:
Επανερχομαι στα jordan semi κ στην συζητηση που ειχαμε εδω:
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-171

Βρηκα ενα κουτι που μου ειχε μεινει κ το ειχα παρει αν θυμαμε καλα το '07 κ που ηταν πολυ καλο φυσιγγι..κ αυτο σε καλυκα cheddite..
Ο λογος που το ανοιξα ηταν γιατι φαινοταν καθαρα οτι ο συγκεντρωτηρας ηταν Giovanni κ οχι z2m κ υπεθεσα οτι μπορει να εχει αλλη πυριτιδα μεσα κ τελικα δεν επεσα εξω..
πολυ μικρα τα φυλλιδια..Δεν ξερω πια μπορει να ειναι..της Bp δεν νομιζω..
View attachment 5445View attachment 5446
Γρ μπαρουτης???
 
Καλησπερα σε ολους , πηρα αυτο το κουτι φυσιγγια και καθως τα εβαζα στο γιλεκο μου παρατηρησα σε ολα τα φυσιγγια αυτο το δαγκωμα στο τελος ... Επισης στα δαχτυλα μου βρεθηκε και καποια κομματακια (3-4) πυριτιδας και οπως φαινεται στην δευτερη φωτο υπαρχει ενα κομματι πυριτιδας απο μονο του εκει ...Ειναι σωστο αυτο? :D
 
Μάλλον θα τελείωσε το λάδι στο στροφείο στη μηχανή, και τα μάσησε. Δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, μπορείς να τα ρίξεις. Φύλλα πυρίτιδας θα βρίσκεις συχνά σε κανα κουτάκι. Όλο και κάπου πέφτει και καταλήγει μέσα στη συσκευασία.
Ποια φυσίγγια είναι αυτά στη φώτο;
 
Μάλλον θα τελείωσε το λάδι στο στροφείο στη μηχανή, και τα μάσησε. Δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, μπορείς να τα ρίξεις. Φύλλα πυρίτιδας θα βρίσκεις συχνά σε κανα κουτάκι. Όλο και κάπου πέφτει και καταλήγει μέσα στη συσκευασία.
Ποια φυσίγγια είναι αυτά στη φώτο;


Eυχαριστω για την απαντηση . Τα φυσιγγια ειναι τα percorso caccia
 
Χθες είχα μια συζήτηση με ένα ξάδελφο,ο οποίος πάει κάποιες φορές για υδρόβια και αγόρασε τις προάλλες ένα κουτάκι Gorilla Over Max 40gr No:5....
Επιδή δν είχα ρίξει ποτέ γοριλοφύσιγγα μήπως ξέρεται (ενημερωτικά πάντα) τα υλικά του....;;;
Το έχετε ρίξει;;
Διστυχώς έχω ένα μόνο κ θέλω να το ρίξω στο χαρτόνι κ να τσεκάρω ανάκρουση, επιδεί μου είπε πως έχει ανάκρουση αεροβόλου κ παραξενεύτικα.....Όταν μου το είπε κατάλαβα αμέσως το λόγο κ δν έπεσα έξω τελικά.... .sarcastic.
Χάλια το κλείσιμό του κ γι'αυτό δν έχει κ πιέσεις.....

5811
5812
 
Χθες είχα μια συζήτηση με ένα ξάδελφο,ο οποίος πάει κάποιες φορές για υδρόβια και αγόρασε τις προάλλες ένα κουτάκι Gorilla Over Max 40gr No:5....
Επιδή δν είχα ρίξει ποτέ γοριλοφύσιγγα μήπως ξέρεται (ενημερωτικά πάντα) τα υλικά του....;;;
Το έχετε ρίξει;;
Διστυχώς έχω ένα μόνο κ θέλω να το ρίξω στο χαρτόνι κ να τσεκάρω ανάκρουση, επιδεί μου είπε πως έχει ανάκρουση αεροβόλου κ παραξενεύτικα.....Όταν μου το είπε κατάλαβα αμέσως το λόγο κ δν έπεσα έξω τελικά.... .sarcastic.
Χάλια το κλείσιμό του κ γι'αυτό δν έχει κ πιέσεις.....

View attachment 5811
View attachment 5812
Οτι δεν εχει ρελιαστει σωστα εννοεις Κωστα?
 
Χθες είχα μια συζήτηση με ένα ξάδελφο,ο οποίος πάει κάποιες φορές για υδρόβια και αγόρασε τις προάλλες ένα κουτάκι Gorilla Over Max 40gr No:5....
Επιδή δν είχα ρίξει ποτέ γοριλοφύσιγγα μήπως ξέρεται (ενημερωτικά πάντα) τα υλικά του....;;;
Το έχετε ρίξει;;
Διστυχώς έχω ένα μόνο κ θέλω να το ρίξω στο χαρτόνι κ να τσεκάρω ανάκρουση, επιδεί μου είπε πως έχει ανάκρουση αεροβόλου κ παραξενεύτικα.....Όταν μου το είπε κατάλαβα αμέσως το λόγο κ δν έπεσα έξω τελικά.... .sarcastic.
Χάλια το κλείσιμό του κ γι'αυτό δν έχει κ πιέσεις.....

View attachment 5811
View attachment 5812
Αμερικανιές έτσι περίπου ρελιάζει η Remington
 
Last edited by a moderator:
Κ που λετε οτι οφειλεται αυτο?
Θα του πάρω άλλο ένα να το σφάξω να δω.....είμαι περίεργος.
Προφανώς είναι φορτωμένο στην πυρίτιδα κ λόγο των 40gr δν το πάτησαν για να μη γίνει ανεπιθύμητο λόγο ανάκρουσης..... ;)
Θα δούμε....
Μα κανένας από εδώ δν το έχει ρίξει...;; .think.
 
Θα του πάρω άλλο ένα να το σφάξω να δω.....είμαι περίεργος.
Προφανώς είναι φορτωμένο στην πυρίτιδα κ λόγο των 40gr δν το πάτησαν για να μη γίνει ανεπιθύμητο λόγο ανάκρουσης..... ;)
Θα δούμε....
Μα κανένας από εδώ δν το έχει ρίξει...;; .think.
Πριν 3χρονια το είχα ρίξει Κώστα σε 4 νούμερο πρωινό για παπιά,είχα πάρει ένα κουτάκι για δοκιμή και όντως ναι δεν είχε πολύ ανάκρουση και είχα κάνει ωραία σκωτοματα σε πρασινια.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top